SL-BD20

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Methodman86
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, 15:11

SL-BD20

#1

Post autor: Methodman86 »

Otóż po przedstawieniu się musze uderzyć niestety od razu do tego działu. Gramofon technics slbd20 podłączony do wzmacniacza Pioneer A302R no i....buczy, uziemienie podłączone pod uziemienie tam gdzie się należy. Próbowałem również wskazówki z innego forum czyli uziemienie pod kaloryfer, nadal buczy. I teraz uwaga jak odsluchiwalem u poprzedniego właściciela nic nie buczalo...dopiero u mnie :( nie wiem co dalej Panie i Panowie. Błagam o pomoc gdyż w myślach juz widzę moja plytoteke winyli ;p
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: SL-BD20

#2

Post autor: chudy_b »

Methodman86 pisze: uziemienie podłączone pod uziemienie tam gdzie się należy.
Znaczy gdzie?

Uziemienie to nie masa. Masa to nie uziemienie. Kto Ci doradził podpinanie masy (?) gramofonu pod kaloryfer? Elektryk? Pomijam już fakt, że współczesne instalacje wodne przeważnie sa plastikowe.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: SL-BD20

#3

Post autor: Regsoft »

Methodman86 pisze:uziemienie podłączone pod uziemienie tam gdzie się należy
Czego uziemienie? Wzmacniacza? Opisz dokładnie co i jak podłączyłeś ...
Methodman86
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, 15:11

Re: SL-BD20

#4

Post autor: Methodman86 »

Hej gdzies na forum było napisane no i znajomy gdzieś tam też wynorał ze można to pod kaloryfer podpiąć u mnie rurki są miedziane ;) whatever...chciałbym aby zaczęło to to czysto grać...mam kabelek od uziemienia wychodzący z gramofonu i podpisami go pod gnd we wzmacniaczu co jak wyczytałem jest uziemieniem i niby powinno nie buczec...powiem tak jak gra po cichu to nie ma żadnych szumów tylko jak zrobię trochę głośniej i głośniej to coraz mocniej buczy aż do nieprzyjemnego pisku kończąc gdzieś w połowie skali...onstrachujac ze odtwarzacz CD gra głośniej nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: SL-BD20

#5

Post autor: chudy_b »

Methodman86 pisze: aż do nieprzyjemnego pisku kończąc
A gdzie masz ustawione kolumny i gramofon? Bo mi to wygląda na sprzęganie, a nie problemy z masą.
Methodman86
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, 15:11

Re: SL-BD20

#6

Post autor: Methodman86 »

Ok co nieco się wyjaśniło wymiana kabli RCA pomogła nieco teraz już tylko wyraźnie...jest lekko trzeszczy :/ a zdawało mi się z tym buczeniem ponieważ jak ruszalem kabel od uziemienia również poruszałem kable RCA...no ale nie zmienia to faktu ze dźwięk nie jest perłowy :p
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: SL-BD20

#7

Post autor: chudy_b »

Methodman86 pisze: dźwięk nie jest perłowy
Żeby uzyskać "perłowy" dzwięk to co poniektórzy wydają ciężkie tysiące. To jest vinyl nie CD. ;)
ODPOWIEDZ