Technics SL-BD20 - auto-return ramienia - problem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
emde
Posty: 10
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:08

Technics SL-BD20 - auto-return ramienia - problem

#1

Post autor: emde »

Mam problem z gramofonem Technics SL-BD20. Od kilku dni, przesłuchując płyty ramię dochodzi tylko do mniej więcej połowy strony po czym automatycznie podnosi się i zawraca. W instrukcji wyczytałem, że w można je w odpowiedni ustawić wyciągając gumową nakładkę obok ramienia i manipulując znajdującym się pod nią suwakiem. Próbuję, kręcę w prawo lub w lewo, jednak niezależnie od tego, w jakiej pozostawię go pozycji, mechanizm ramienia nadal podnosi je w połowie strony i zawraca.

Pod linkiem http://www.tomsguide.com/forum/54048-6- ... rn-problem natrafiłem na post osoby, która zmagała się z podobnym problemem. Rozwiązaniem okazało się zdjęcie talerza i maty (bez rozkręcania gramofonu) i usunięcie metalowego pręta łączącego plastikowy "cyngiel", dzięki czemu funkcja automatycznego zawracania ramienia wyłącza się. Niestety nie jestem sobie w stanie wyjąć tego pręta nawet rozkręcając gramofon (nie chcę robić tego na siłę, bo obawiam się uszkodzenia sprzętu).

Czy mam jeszcze jakieś inne możliwości? Może da się coś zrobić nie eliminując funkcji automatycznego powrotu ramienia? Oczywiście priorytetem jest możliwość dosłuchania każdej strony lp do końca, więc ostatecznie będę gotów na poświęcenie automatu. Bardzo proszę o wskazówki.
oops2k
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:41

Re: Technics SL-BD20 - auto-return ramienia - problem

#2

Post autor: oops2k »

Zgrales sobie serwisowke?
ODPOWIEDZ