Technics SL 1700 mk1

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Technics SL 1700 mk1

#1

Post autor: zelazny »

Mam tylko jedno pytanko. Czy da się w tym gramcu regulować wysokość nóżek? Bo sprawdziłem poziomicą no i jest lekko krzywo. Próbowałem kręcić ale coś nie idzie. Nie chcę połamać, jak już dacie zielone światło to będę kręcił.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL 1700 mk1

#2

Post autor: Wojtek »

zelazny pisze: Czy da się w tym gramcu regulować wysokość nóżek?
Z tego co wiem to nie.
zelazny pisze: Bo sprawdziłem poziomicą no i jest lekko krzywo.
A jednak :)

Sprawdź może czy podłoże na którym gramofon stoi trzyma poziom.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Technics SL 1700 mk1

#3

Post autor: zelazny »

Dzięki Wojtek, tak myślałem no jest krzywo ale nie tak bardzo, lekko. Gramofon stoi na wzmacniaczu Marantza. Więc chyba nic nie zdziałam. :)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Technics SL 1700 mk1

#4

Post autor: klin »

Wypoziomuj to na czym stoi Marantz :) A jak się nie da, albo sam Marantz jest krzywy to po prostu podłóż coś pod nóżki gramofonu co by stał poziomo.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Technics SL 1700 mk1

#5

Post autor: zelazny »

No, no :) właśnie tak sobie pomyślałem, że podłożę papier. Tak żeby wypoziomować gramca.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Technics SL 1700 mk1

#6

Post autor: Bacek »

Ogólnie stawiane gramofonu na innych sprzętach nie jest najlepszym pomysłem. W zależności od czułości wkładki i stanu transformatorów drugiego sprzętu, brum (poprzez drgania mechaniczne) może przenosić się z nich na głośniki
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Technics SL 1700 mk1

#7

Post autor: zelazny »

Bacek pisze:Ogólnie stawiane gramofonu na innych sprzętach nie jest najlepszym pomysłem. W zależności od czułości wkładki i stanu transformatorów drugiego sprzętu, brum (poprzez drgania mechaniczne) może przenosić się z nich na głośniki
Tak, wiem Bacek.
oops2k
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:41

Re: Technics SL 1700 mk1

#8

Post autor: oops2k »

Najlepsze od poziomowania sa wizytowki :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Technics SL 1700 mk1

#9

Post autor: darkman »

oops2k pisze:Najlepsze od poziomowania sa wizytowki :)
Hmm.. umówmy się, że nie są złe. Z prostej mechaniki technicznej wywodzi się fakt, że odkształcenia materiału zależą wprost od twardości powierzchni (tu mamy papier).
Lepsze są przekładki ze szczelinomierza (parę groszy w Casto). Zwłaszcza z twardego materiału (łatwo o grubość default i stabilność).

@Zelazny, rewanżuję się za poradę w sprawie sleep maty ze skóry.. ;) stawianie gramo na wzmaku, to lamerka po prostu.
Oczywiście w naszych domach musimy czasem iść na kompromis, ale poszukaj lepszego miejsca na gramo. Może coś pomyśl ewentualnie nad
stabilną płytą pod sprzęt (tu są różne warianty od płyty kamiennej po komercyjną podkładkę-panel za kupę kasy, ale można i tanio). Przy Twojej kolekcji i dobrym sprzęcie to w zasadzie żadna łaska. (wariant u mnie, to gramo na ciężkim, stabilnym meblu drewnianym wypoziomowanym w podstawie i blacie trzymającym poziom).
ODPOWIEDZ