Problem z ramieniem - Technics SL-B3

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
Awatar użytkownika
pat_sy
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2015, 18:40

Problem z ramieniem - Technics SL-B3

#16

Post autor: pat_sy »

Chciałbym podpiąć się do tematu.
Mam na razie mały problem z moim SL-B3. A mianowicie zauważyłem u siebie, że komuś już kiedyś zaczęło pękać koło zębate na osi talerza. Na razie jakoś funkcjonuje, jest wzmocnione. Pytanie od jakiego innego modelu będzie pasowała ta oś, a może wiecie jak taką zębatkę dorobić dopóki jest z czego wziąć wzór?
sgf423
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2014, 23:03
Gramofon: Technics SL-B3
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z ramieniem - Technics SL-B3

#17

Post autor: sgf423 »

Dobra, wracam po trochę dłuższym czasie. Sprawa potoczyła się tak, że odniosłem gramofon do lokalnego komisu i okazało się, że to wina części widocznej na zdjęciu. Po prostu pod wpływem czasu pękła i przez to ramie nie reagowało. Koleś który to robił powiedział, żebym poszukał nowej jak chce, a póki co ustawił mi, że talerz napędza się poprzez manualne podniesienie ramienia (przycisk start/stop jest odłączony). W każdym razie pojawił się drugi problem, gdy słuchałem płyt w pewnym momencie przestał dzialać lewy głośnik. Miałem już raz ten problem, wystarczyło odłączyć chinche od przedwzmacniacza i znowu wszystko wracało do normy. Zrobiłem tak i nic to nie dało. Pokombinowałem troche z tymi kablami i co najlepsze lewy głośnik zaczął działać, ale za to prawy przestał... Poczytałem troche w necie i ktos pisał, że może jakiś kabel we wkładce sie odłączył. Zdjąłem headshella i wszystko wyglądało ok, więc wkręciłem go z powrotem i wtedy oba głośniki przestały działać :-\ Wytłumaczy mi ktoś jak to mogło się stać? Przecież nic nie dotykałem tylko wykręciłem i wkręciłem headshella więc nic nie mogło się uszkodzić.
Dodam ze przedwzmacniacz to Behringer PP400
Załączniki
2015-09-19 14.36.32.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41712
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z ramieniem - Technics SL-B3

#18

Post autor: Wojtek »

sgf423 pisze:Zdjąłem headshella i wszystko wyglądało ok, więc wkręciłem go z powrotem i wtedy oba głośniki przestały działać :-\ Wytłumaczy mi ktoś jak to mogło się stać?
Czyli jednak nie jest OK. "Na oko" to se możemy oceniać przewody :morda:

Ewidentnie coś nie styka, skoro mamy ciszę :)
sgf423 pisze:Przecież nic nie dotykałem tylko wykręciłem i wkręciłem headshella więc nic nie mogło się uszkodzić.
No tak, nic nie dotykałeś, ale jednak dotykałeś :morda:

Popróbuj jeszcze trochę z tym headshellem, ew. odłącz i przyłącz przewody wkładki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Problem z ramieniem - Technics SL-B3

#19

Post autor: pawlos »

wykręć headschel i wez sprawdz czy te styki w ramieniu płynnie pracują tzn.bez oporu się wysuwają i wsuwają

Podejrzewam że któryś się zawiesza - nie odbija . Można to przesmarowac lub użyc jakiegos środka typu kontakt do styków .
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
pat_sy
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2015, 18:40

Problem z ramieniem - Technics SL-B3

#20

Post autor: pat_sy »

sgf423 część o której napisałeś to właśnie ta oś którą i ja mam pękniętą. Przydałaby się nowa ale są niedostępne chyba że się mylę. Na razie będę kombinował wydrukować takową na drukarce 3D.
ODPOWIEDZ