Pomocy Technics SL-D3 krawędź płyty

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Fikuu_85
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2012, 23:49

Pomocy Technics SL-D3 krawędź płyty

#1

Post autor: Fikuu_85 »

Mój facet kupił sobie sprzęt Technics w tym gramofon model SL-D3. Słuchałam sobie dziś płyt. W połowie słuchania wyłączyłam gramofon i automatycznie ustawiło się w stanie spoczynku. Kiedy ponownie włączyłam gramofon igła nie ustawia się automatycznie na płycie. Nie wiem co się dzieje. Jak palcem ramię skieruje dalej to wszystko działa. Problem w tym że ramię na którym umieszczona jest igła zatrzymuje się na krawędzi płyty i opada w dół. Przepraszam, że tak tłumaczę ale nie znam się na tym. Nie chce awantury w domu.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pomocy Technics SL-D3

#2

Post autor: Winters »

Zaraz, spokojnie.

Automatyka w ogóle nie działa, czy ramię przesuwa się nad płytę ale nie opada, czy opada w złym miejscu?

Tak czy inaczej, niczego nie popsułaś. W tych gramofonach po 30 latach często potrzebne jest czyszczenie i smarowanie mechanizmu, bo stary smar zasycha i efekty są właśnie takie, o jakich piszesz. Więc prędzej możesz zrobić awanturę facetowi, że ma zaniedbany sprzęt :D
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Pomocy Technics SL-D3

#3

Post autor: krolix »

Prawdziwym problemem jest tutaj facet, który może zrobić awanturę za to, że stary gramofon się zepsuł.
Fikuu_85
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2012, 23:49

Pomocy Technics SL-D3

#4

Post autor: Fikuu_85 »

Automatyka działa. Jak naciskam przycisk start ramię podnosi się i opada ale nie w tym miejscu gdzie powinno. Opada na krawędź płyty i momentalnie w dół. Jak palcem ustawię na płycie to wszystko działa i płyta gra do końca i automatycznie później zatrzymuje się.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pomocy Technics SL-D3

#5

Post autor: Winters »

Po lewo od ramienia powinna być gumowa zaślepka. Trzeba to podważyć i wyjąć, tam jest śrubka do regulacji miejsca opadania. Lekko pokręć i to ustawisz.
DIOMEDES KATO
Fikuu_85
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2012, 23:49

Pomocy Technics SL-D3

#6

Post autor: Fikuu_85 »

Ok dzięki. Wczoraj wszystko działało, ale w połowie znudziło mi się słuchanie i zajęłam się gotowaniem. Wyłączyłam naciskając STOP. Ramię ustawiło się automatycznie. Później za jakiś czas znów włączyłam inną płytę i wtedy zaczęło się. Talerz ruszył, ramię podniosło się do góry i kiedy opadało na płytę to zauważyłam, że nie zahacza o płytę tzn początek tylko o krawędź i opada w dół. Myślałam, że to igła, ale nie wszystko inne działa.
Fikuu_85
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2012, 23:49

Pomocy Technics SL-D3

#7

Post autor: Fikuu_85 »

W czwartek kupił sobie sprzęt http://www.voila.pl/083/addqa/?1 i dopiero wszystko sprawdza. To nas drugi sprzęt firmy technics. Zawsze o to dba. Z góry dzięki może nie będzie źle
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Pomocy Technics SL-D3

#8

Post autor: eenneell »

Fikuu_85 pisze:Później za jakiś czas znów włączyłam inną płytę i wtedy zaczęło się.
Może to być wina TEJ płyty :!:
Bywają takie "ciut" mniejsze....
Co nie znaczy, że nie trzeba tego poprawić ;)
MImo wszystko miłego słuchanie w Świątecznej atmosferze życzę :!:
Wesołych Świąt :)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, 01:48 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
Fikuu_85
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2012, 23:49

Pomocy Technics SL-D3

#9

Post autor: Fikuu_85 »

Masz chyba rację włączyłam inną płytę z muzyką zachodnią i wszystko działa. Wcześniej była płyta 2+1
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomocy Technics SL-D3

#10

Post autor: Wojtek »

Prawdopodobnie wystarczy wyregulować punkt auto-startu ramienia, jak już doradził Winters.
Ramię przy wcześnie zatrzymuje się ździebko za wcześnie i wtedy nie łapie każdego rowka.

Drugą sprawą jest samo ustawienie gramofonu (poziom) i ramienia (regulacja), a na tą chwilę zakładam, że zostało to już zrobione :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ