Dual 505-3 ?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
leaney1414
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2012, 23:04

Dual 505-3 ?

#1

Post autor: leaney1414 »

Witam serdecznie,

totalny laik ale już milośnik gramofonów zakupiłam swój very first - Dual Cs 505-3 manual, paskowy.
Kupiłam pierwszą płytę i nie umiem goustawić. Tzn zatrzymuje się w momencie gdy podnoszę ramie, włącza się silnik i jest pięknie, ale nie potrafię umieścić go nad płytą. Ramię zatrzymuje się tuż przed talerzem. Marwie się, bo wiem, że "nic na siłę" i nie chcę go popsuć. Macałam po kolei wszytkie częsci, czego pewnie nie powinnam robić, ale już po ptakach (staralam sie byc delikatna, zeby nic nie uszkodzic, mam nadzieje, ze wszytko jest ok). Generalnie nie wiem co dalej z tym faktem zrobic.

Czy mozecie polecic mi kogos, komu mogłabym zlecic oględziny/ ew wyregulowanie gramofonu-sprawdzenie co sie dzieje i krotka demonstracje jak korzystac z tego urzadzenia?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. :D

Pozdrawiam,

leaney1414
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 505-3 ?

#2

Post autor: Wojtek »

Dual 505-3 nie jest gramofonem manualnym tylko pół-automatycznym.
leaney1414 pisze:Tzn zatrzymuje się w momencie gdy podnoszę ramie, włącza się silnik i jest pięknie, ale nie potrafię umieścić go nad płytą.
W sensie że ramię stawia jakiś opór jak je przesuwasz nad talerz?
Samo się nie przeniesie, bo to nie jest automat.

Samo-załączenie się silnika w momencie gdy przestawisz ramię ze stopki nad talerz jest zjawiskiem normalnym i prawidłowym.

Czy przenosząc ramię nad talerz masz podniesioną windę ramienia? Od tego jest ta dźwigienka po prawej.
Czy ramię w ogóle się podnosi jak przestawisz tą dźwigienkę do góry?
leaney1414 pisze:Czy mozecie polecic mi kogos, komu mogłabym zlecic oględziny/ ew wyregulowanie gramofonu-sprawdzenie co sie dzieje i krotka demonstracje jak korzystac z tego urzadzenia?
Polska to taki mały kraj czy jak? Lepiej powiedz gdzie jesteś.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dual 505-3 ?

#3

Post autor: krolix »

Co do tego jak korzystać z tego gramofonu, to tu znajdziesz instrukcję jego obsługi: http://www.vinylengine.com/library/dual/cs-505.shtml
ODPOWIEDZ