Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
przem_ek
Posty: 9
Rejestracja: 01 wrz 2012, 12:48

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#1

Post autor: przem_ek »

Witam
W transporcie uszkodzono mi pokrywę do gramofonu Technics SL-Q33 ( nie wnikam z czyjej winy ) ale jest pęknięta :(

1. Czy jest możliwość kupić nową pokrywę , jeśli tak to proszę o namiar ?
Przesiedział w necie trochę czasu i jedynie co udało mi się znaleźć to pokrywy do Technics-ów ale niższych modeli http://www.ebay.com/itm/Technics-Dustco ... 0578794448 w PL cena 82zł i nie pasuje , ponieważ pokrywa do Technics SL-Q33 ma 7cm wysokości

2. Przeczytałem w wątkach że są firmy które mogą zrobić taką pokrywę, jeśli ktoś korzystał z takiej usługi to proszę o namiar i recenzję ?

3. Widzę tylko jeden sposób reanimacji starej pokrywy, skleić i pomalować na czarny połysk , co o tym myślicie ?
Yamaha A-S500, Yamaha CD-S300, Yamaha T-460, Technics SL-Q33 / wkładka Technics 207C /, Jamo S 608, Kabelki / Moonwalk bi-wire mk3 / Phobos mk3
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#2

Post autor: kielek »

Możesz spróbować dorobić w każdej firmie co dłubie w plexi(np.wykonujące reklamy itp). Nie będzie to oryginał,ale zawsze coś.W moim odczuciu estetyczniej byłoby zamiast malować,to np .po sklejeniu okleić ją czarną folią(np.na ciepło).Chyba,że masz takie warunki,by pomalować ją idealnie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#3

Post autor: Wojtek »

Nowej oryginalnej pokrywy już raczej nie dostaniesz. Nazwa części to SFADD20-01E
Pokrywy do niskich Technicsów to inna sprawa. Są to nowsze modele i pokrywy te były jeszcze produkowane przed dekadą.
Na amerykańskim eBay jest firma co sprzedaje wszelkie pokrywy do Technicsów, ale po 120 dolków i chyba bez wysyłki do PL (przynajmniej nie bezpośrednio).

Tak więc najkorzystniej byłoby albo kupić jakiegoś uszkodzonego SL-Bx/Dx/Qx i zdjąć z niego pokrywę albo zlecić zrobienie takowej komuś lokalnie.

Jestem ciekaw czy ktoś zrobi "recenzję" pleksiglasu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
przem_ek
Posty: 9
Rejestracja: 01 wrz 2012, 12:48

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#4

Post autor: przem_ek »

kielek pisze:W moim odczuciu estetyczniej byłoby zamiast malować,to np .po sklejeniu okleić ją czarną folią(np.na ciepło)
rozważałem to, lecz sam tego nie okleję, a do pomalowania mam warunki
Wojtek pisze:Nazwa części to SFADD20-01E
dzięki Wojtku, to zawsze jakiś trop, może pomęczę kuzynkę za wielkiej kałuży, ale ta cena :doh:
Wojtek pisze:Jestem ciekaw czy ktoś zrobi "recenzję" pleksiglasu :)
kto wie, może ktoś opisze walory smakowe :lol:

Na dzień dzisiejszy napisałem do dwóch firm zajmujących się pleksi w sprawie wyceny (ciekawe jak z walorami estetycznymi) i szukam po numerze części. Jak sprawa się coś ruszy to dam znać ;) , Tymczasem gramofon bez pokrywy świetnie wygląda, tylko żeby nie ten kurz :twisted:
Yamaha A-S500, Yamaha CD-S300, Yamaha T-460, Technics SL-Q33 / wkładka Technics 207C /, Jamo S 608, Kabelki / Moonwalk bi-wire mk3 / Phobos mk3
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#5

Post autor: bumbum »

Mam tego technicsa i dzisiaj pękł mi uchwyt zawiasa.
Pomyślałem żeby zrobić takie zawiasy http://allegro.pl/gramofon-technics-sl- ... 12752.html , tymczasem chcąc coś zrobić prowizorycznie kupiłem super glue, znalazłem stare pudełko po kasecie VHS-C. Wyciąłem mały plasticzek wielkosci uchwytu i zeszlifowałem na grubość ok. 0,5mm.
Dokleiłem urwany uchwyt i zeszlifowałem o te 0,5mm.
Na to dokleiłem na płasko ten plasticzek i mocno docisnąłem. oszlifowałem krawędzie i o dziwo trzyma jak na razie.
No ale może ktoś wie skąd wziąć takie kątowniczki?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#6

Post autor: kielek »

Nie wiem po co kleić super glue.Są niedrogie kleje do plastiku ,a konkretnie do klejenia reflektorów samochodowych,czyli materiał zbliżony do pokrywy.Wydaje się ,że to pewniejsza opcja.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#7

Post autor: eenneell »

kielek pisze:Są niedrogie kleje do plastiku ,a konkretnie do klejenia reflektorów samochodowych,czyli materiał zbliżony do pokrywy
Czyli kleje do plexi ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#8

Post autor: kielek »

Mam taki klej i na opakowaniu jest ,że to klej do plastiku(w opisie wymieniają także i plexi) ;) .ale jak zwał to zwał testowałem to na paru plastikowych lampkach od roweru i moim zdaniem jest ok..gdzie wcześniej wszystkie kleje cyjopanowe nie sprawdzały się za bardzo.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#9

Post autor: eenneell »

A czy ten klej rozpuszcza tworzywa (plexi( czy jak kleje cyjopanowe "tylko" klei?
I jak się nazywa :?:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#10

Post autor: kielek »

Chyba nie rozpuszcza,czyli klei.Próbowałem go wyszukać,by Ci podać nazwę,ale "woman" zrobiła ostatnio porządki i nic nie moge znaleźć :twisted: Jak mi wpadnie w ręce(klej nie żona ;) ) to podam nazwę
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#11

Post autor: eenneell »

ok!
Niech wpada i 1 i 2 ;)
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#12

Post autor: bumbum »

No juz po ptokach, bo ja skleiłem. Trzyma dość mocno, ale czekam kiedy sie urwie, a moze i nie. Jakby co to zrobię z aluminiowego płaskownika, sa takie na allegro 3mm grube i szerokie na 2cm więc idealnie się nada. Super glutem kiedys przykleiłem dwie śrubki od bidona w rowerze. Jakies 10 lat temu. Trzyma do dzisiaj, uchwyt do GPS-a tez kleiłem i trzyma, tutaj dałem jeszcze wzmocnienie, czyli 2mm oryginalnego uchwytu plus ten docięty 1mm sklejone płaszczyznami.
Technics akurat z tymi klapami zrobił babola bo zawiasy im nie wyszły.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#13

Post autor: kielek »

Będzie ok :D Polak potrafi ;)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#14

Post autor: Winters »

Tutaj jest bardzo ładny opis rozwiązania tego problemu:
http://www.audiokarma.org/forums/showth ... p?t=337557
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Uszkodzona pokrywa do Technics SL-Q33 i co dalej ?

#15

Post autor: bumbum »

Pogooglowałem ,i znalazłem kilkanaście firm robiących w plexi.
Odpowiedziało mi około 10 firm na pytanie zrobienai pokrywy do tego technicsa.
Poniżej wybrana najniższa oferta.
"Dzień dobry,
Koszt wyniósłby:
1. wersja gięto –klejona 125,00 + 23% VAT z plexi 3mm, bezbarwnej ; 156,00 + 23% VAT z plexi 4 mm;
2. wersja klejona - 150,00 + 23% VAT z plexi 3 mm; 185,00 + 23% VAT z plexi 4 mm.

pozdrawiam
Anna Szymaniak
Implex
tel. 81 745 06 22
"
ODPOWIEDZ