Technics SL-DD33 problemy ze startem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
fruupp
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2012, 09:25

Technics SL-DD33 problemy ze startem

#1

Post autor: fruupp »

Witam,
Jestem świeży na forum i mam prośbę dotyczącą technicsa SL-DD33. Otóż uruchamia się sam po włączeniu do sieci (bez wciskania Start). Następnie igła opada na płytę i zaraz się podnosi i wraca do punktu wyjścia (parę razy). Zaobserwowałem, że jak lekko zmienię położenie gramofonu to zaskakuje i gra normalnie czyli odtwarza płytę,reaguje na stop i się wyłącza. Zauważyłem tez, że gramofon krzywo stoi. Posiada dwie nóżki na sprężynach po stronie przycisku start/stop oraz dwie bez sprężyn. Jest nieco pochylony w stronę nóżek bez sprężyn. Czy jest możliwa regulacja wysokości nóżek? Za wszelkie rady z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-DD33 problemy ze startem

#2

Post autor: Wojtek »

fruupp pisze:Otóż uruchamia się sam po włączeniu do sieci (bez wciskania Start).
Może przycisk start jest w jakiś sposób "stale wciśnięty"?
fruupp pisze:Następnie igła opada na płytę i zaraz się podnosi i wraca do punktu wyjścia (parę razy).
No to automatyka świruje :)
fruupp pisze:Zaobserwowałem, że jak lekko zmienię położenie gramofonu to zaskakuje i gra normalnie czyli odtwarza płytę,reaguje na stop i się wyłącza.
W jaki sposób zmieniasz lekko położenie ramienia?
fruupp pisze:Zauważyłem tez, że gramofon krzywo stoi.
Tak z pewnością być nie powinno. Możliwe też że przez to coś tam się zazębia w automacie.
fruupp pisze:Posiada dwie nóżki na sprężynach po stronie przycisku start/stop oraz dwie bez sprężyn. Jest nieco pochylony w stronę nóżek bez sprężyn.
To brzmi tak jakby dwie nóżki były nieoryginalne :)
fruupp pisze:Czy jest możliwa regulacja wysokości nóżek?
W tym modelu chyba nie bardzo, ale to też zależy od nóg.

Jakoś podnieś obniżoną stronę (np. podkładając coś pod nogi, karteczki?), żeby wyrównać poziom gramofonu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fruupp
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2012, 09:25

Re: Technics SL-DD33 problemy ze startem

#3

Post autor: fruupp »

Dziękuję za rady. Podłożyłem pod gramofon gazetę i poziom się wyrównał. Zaczął działać prawidłowo. Jakaś czujka?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-DD33 problemy ze startem

#4

Post autor: Wojtek »

fruupp pisze:Jakaś czujka?
Gdzie tam ;) Po prostu zwróć uwagę, że gramofon ten jest bardzo niski, a więc automatyka jest dość ciasno upakowana pod ramieniem.
Nie powinno więc dziwić, że "pod kątem" mogło coś haczyć albo nie zaskakiwać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ