Gramofon Technics SL-BD20 problemy z podłączeniem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
heepis
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2012, 21:58

Gramofon Technics SL-BD20 problemy z podłączeniem

#1

Post autor: heepis »

Witam, jestem nowy na tym forum i w ogóle świeży w temacie odtwarzania winyli. Zakupiłem niedawno gramofon, taki jak w temacie, i teraz mam problem z podłączeniem go. Więc po kolei, podłączyłem go najpierw do przedwzmacniacza, i dalej do amplitunera od kina domowego, jednak nie wydał z siebie żadnego dźwięku. Nie wiem co jest nie tak w tym połączeniu, a moze to coś jest nie tak z samym gramofonem?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofon Technics SL-BD20 problemy z podłączeniem

#2

Post autor: kielek »

Zakładam,że przedwzmacniacz gramofonowy masz podpięty do gniazda amplitunera np.AUX.Spróbuj podłączyć sam gramofon do tego gniazda bezpośrednio,jeśli amplituner i gramofon są ok to będzie bardzo cicho,ale wydobędzie się jakiś dźwięk,wtedy wskazywało by na jakąś wadę przedwzmacniacza,czy też połączeń między nim a resztą.Jeśli dalej będzie całkowita cisza trzeba będzie szukać błędu np. w samym gramofonie.Spróbuj też przetestować pozostałe wejścia amplitunera,bo coś trzeba wyeliminować.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon Technics SL-BD20 problemy z podłączeniem

#3

Post autor: restimek »

Dodatkowo sprawdz czy kable audio nie są uszkodzone. Sprawdź też kabel zasilający przedwzmacniacz.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ