Technics SL-QD33 przebicie sygnalu

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
darrich
Posty: 12
Rejestracja: 21 wrz 2011, 13:13

Technics SL-QD33 przebicie sygnalu

#1

Post autor: darrich »

Witam! Posiadam technicsa SL-QD33 i mam problem z tzw. buczeniem. Gramofon ma przebicie, ktorego nie umiem zlokalizowac. Podlaczony jest przez kable rca + przewod uziemniajacy do wzmacniacza.Myslem , ze to moze wina wkladki. Zalozylem nowa digitrac 300se. Dalej to samo. Zastanawialem sie na rozkreceniem pudla i poszperaniu w okablowaniu... Gdzie skierowac kroki? Z gory dziekuje za rade.
Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Technics SL-QD33 przebicie sygnalu

#2

Post autor: Micke »

Czy gramofon jest prawidłowo wypoziomowany? - były z tym problemy (spróbuj też po wypoziomowaniu z podniesioną/zdjętą pokrywą)
Czy gramofon jest prawidłowo uziemiony? - jęsli nie jest to będzie buczeć tak czy inaczej

Używam QD33 i jestem zadowolony i nie miałem tego problemu, też używam digitrac'a
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Technics SL-QD33 przebicie sygnalu

#3

Post autor: łysy »

Dokładnie tak jak napisał Micke, konieczne jest uziemienie. Jeśli jednak jest uziemienie i pomimo tego buczy może to być przyczyna podłączonego dodatkowego sprzętu do wzmacniacza i niekoniecznie musi to być gramofon. Miałem tak i buczenie wynikało z podłączonego komputera do amplitunera a konkretnie była to wina kabla.
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
ODPOWIEDZ