Technics SL-BD3 wolno obraca talerz

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
gregor13
Posty: 14
Rejestracja: 22 sty 2017, 21:37
Gramofon: Technics SL - BD3
Lokalizacja: Radom

Technics SL-BD3 wolno obraca talerz

#1

Post autor: gregor13 »

Witam.
Mam problem z gramofonem. Całkiem niedawno zaczęło coś szwankować - po wciśnięciu START nie zawsze ramię ruszało, trzeba było delikatnie "popchnąć". Do czasu, aż przestało reagować i na "popych" (dioda świeciła, silnik nie chodził). Dałem do przejrzenia koledze, który zajmuje się naprawą RTV, przelutował styki przy silniku, coś tam posprawdzał przy mechanizmie (pasek wymieniłem wcześniej, stary był już rozciągnięty) i mówi do mnie, że działa, choć z doświadczenia wie, że długo może nie pochodzić... No i tak się stało. Po naprawie przesłuchałem dwie płyty, wszystko OK. Przy kolejnej wystartował normalnie a po trzecim utworze jeden kanał zaczął grać jakby na pół gwizdka, a po chwili sam napęd zwolnił co najmniej o połowę obrotów. Po naciśnięciu STOP ramię zaczęło wracać do pozycji wyjściowej również dość wolno. Odnoszę wrażenie, że coś jakby blokowało czy też"trzymało" i silnik nie ma siły funkcjonować z normalna prędkością. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem?
gregor13
Posty: 14
Rejestracja: 22 sty 2017, 21:37
Gramofon: Technics SL - BD3
Lokalizacja: Radom

Re: Technics SL-BD3 wolno obraca talerz

#2

Post autor: gregor13 »

Edit:
Dałem koledze po raz drugi do sprawdzenia i diagnoza jest taka, że silniczek padł. Wymiana, kolega mówi, że wystarczy jakiś "normalny" z prawymi obrotami, nie musi być dedykowany do konkretnego modelu. Przejdzie to?
gregor13
Posty: 14
Rejestracja: 22 sty 2017, 21:37
Gramofon: Technics SL - BD3
Lokalizacja: Radom

Re: Technics SL-BD3 wolno obraca talerz

#3

Post autor: gregor13 »

EDIT 2.

Silniczek po wymianie. Kupiony na Allegro za całe... 6,78 zł, póki co działa, ale to (zdaje się) jakaś chińszczyzna, więc zobaczymy co dalej :D
ODPOWIEDZ