Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
kezman
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:04

Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#1

Post autor: kezman »

witam, niedawno skompletowałem nowy zestaw stereo,ale niestety mam problem. gramofon podłączony mam do rotela ra-930ax z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym,a wzmacniacz do dwóch tannoyi m2. problem polega na tym,że początkowo normalny dźwięk było słychać tylko w jednej kolumnie- w drugiej sygnał był bardzo cichy,albo przerywał i było słychać tylko trzaski. na pewno nie jest to wina złego podłączenia kolumn,bo do zestawu mam też podłączony odtwarzacz cd i z nim nie ma żadnych problemów. zastanawiam się teraz czy to wina wbudowanego przedwzmacniacza czy gramofonu i liczę na to,że może ktoś mógłby mi coś poradzić na forum. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#2

Post autor: Wojtek »

Jeśli chcesz wyeliminować jedną z możliwości to podepnij gramofon pod jedno z wejść liniowych (AUX, Tape, cokolwiek) zamiast pod Phono i sprawdź jak to będzie brzmiało. Z góry uczulam, że dźwięk będzie o wiele cichszy niż pod Phono.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kezman
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:04

Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#3

Post autor: kezman »

zrobiłem to i dźwięk był o wiele ściszony, tak jak mówiłeś,ale nadal miałem wrażenie,że z jednej kolumny dźwięk jest głośniejszy,a z drugiej cichszy, myślisz że do naprawy powinienem zabrać gramofon czy wzmacniacz?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#4

Post autor: Wojtek »

Skoro tak to wzmacniacz jest raczej w porządku. Teraz pytanie czy to kwestia kabli w gramofonie czy też kwestia wkładki/igły.

Pierwsze pytanie: czy ustawiłeś poprawnie ramię gramofonu i nacisk/antyskating wkładki?

Drugie pytanie: czy mógłbyś zrobić i udostępnić zdjęcia wkładki na Twoim gramofonie? Najlepiej takie od frontu. Chciałbym zobaczyć igłę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kezman
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:04

Re: Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#5

Post autor: kezman »

ramię,nacisk i antyskating ustawiłem zgodnie z instrukcjami.

mam bardzo słaby aparat i zdjęcia wychodzą strasznie marne, igła na wszystkich jest niewyraźna,nie mogę złapać ostrości.
a co chcesz sprawdzić?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#6

Post autor: eenneell »

Tradycyjna rada: zamień wtyki phono we wzmacmiaczu :!:(lewy na prawy itd)
kezman
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:04

Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#7

Post autor: kezman »

dzięki za radę, zrobiłem tak jak mówisz, i dźwięk ciągle był w tej samej kolumnie, czyli jest to wina przedwzmacniacza
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#8

Post autor: eenneell »

Może to tyllo coś nie konraktuje przy wtyku we wzmaku :?: ;) i wystarczy "luty" poprawić ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Panasonic SL-H401- Problem z sygnałem

#9

Post autor: Wojtek »

kezman pisze:dzięki za radę, zrobiłem tak jak mówisz, i dźwięk ciągle był w tej samej kolumnie, czyli jest to wina przedwzmacniacza
Spróbuj jeszcze zrobić "zamianę kanałów" przy AUX :)

Jeśli przy wpiętym kanale prawym w lewy, a lewy w prawy zarówno u Phono jak i u AUX będzie grała ta sama kolumna źle (czyli ten sam kanał, w praktyce), a przy poprawnie wpiętych kablach (prawy do prawego, lewy do lewego) będzie taki sam efekt tyle że kolumna inna... no to nadal jest to kwestia kabli gramofonu :)

Jednakże jeśli zarówno przy "misz maszu" jak i przy poprawnym połączeniu, zarówno w Phono jak i Aux, gra ciągle ta sama kolumna (np. lewa) no to faktycznie jednak jest coś ze wzmakiem.

Mam nadzieję, że dość jasno przedstawiłem opcje :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ