Technics SL-Q3

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
rzeptone
Posty: 97
Rejestracja: 21 paź 2016, 19:58
Gramofon: Technics SL-5310

Technics SL-Q3

#1

Post autor: rzeptone »

Mam dwa problemy w gramofonie Technics SL-Q3. Pierwszy to taki, że ramię po ustawieniu równolegle do talerza, przy wypoziomowanym gramofonie i antyskating ustawionym na 0 ucieka w stronę stopki. Nagrałem filmik by zobrazować jak to wygląda:
https://youtu.be/pHUuHXvmNww
A drugi problem jest w ustawieniu przełącznika wielkości płyt. Mam usatwione 12" a ramię startuje z 10".
Ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Za wszelkie wskazówki i pomoc w rozwiązaniu problemu będę bardzo wdzięczny!
Do Watcha Wanna :eusa-violin:
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Technics SL-Q3

#2

Post autor: charliez88 »

rzeptone pisze:
22 sie 2018, 19:50
Mam dwa problemy w gramofonie Technics SL-Q3. Pierwszy to taki, że ramię po ustawieniu równolegle do talerza, przy wypoziomowanym gramofonie i antyskating ustawionym na 0 ucieka w stronę stopki. Nagrałem filmik by zobrazować jak to wygląda:
https://youtu.be/pHUuHXvmNww
A drugi problem jest w ustawieniu przełącznika wielkości płyt. Mam usatwione 12" a ramię startuje z 10".
Ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Za wszelkie wskazówki i pomoc w rozwiązaniu problemu będę bardzo wdzięczny!
Od tego drugiego jest prawdopodobnie taka śrubka przy ramieniu (może być schowana za gumką) , którą można regulowaćpunkt startu ramienia.
A ten pierwszy problem to wygląda na coś z antyskatingiem właśnie - tam są zaaplikowane smary, które przysychają. Możliwe, że ta sprężynka mimo ustawienia na 0 jest tak zaschnięta/zastała, że cały czas pracuje jakby AS był ustawiony na wyższą wartosc.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
rzeptone
Posty: 97
Rejestracja: 21 paź 2016, 19:58
Gramofon: Technics SL-5310

Re: Technics SL-Q3

#3

Post autor: rzeptone »

Wydaje mi się że śrubką można wyregulować pozycję startu lekko w lewo albo w prawo.
Dobrałem się do środka i przeczyściłem przełącznik i na razie ze startem ramienia nie ma problemu.
Co do antyscatingu to sprężyna nie miała żadnego smaru ale dla pewności przeczyściłem ją jeszcze. Niestety problem nie zniknął. Najprawdopodobniej położenie uchwytu w mechaniźmie antyscatingu się przestawiło i stąd problem. Raczej bez jego rozebrania się nie obejdzie...
Do Watcha Wanna :eusa-violin:
ODPOWIEDZ