Pytanie o uziemienie-masę Technics SL-1900

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
jarlor
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2013, 17:56

Pytanie o uziemienie-masę Technics SL-1900

#1

Post autor: jarlor »

Czytałem o uziemieniu (ten dodatkowy kabelek) w gramofonach. Chciałem sprawdzić z czym jest on połączony u mnie-Technics SL-1900. I jest połaczony z zielonym kolorem we wkładce (Ortofon SG-10), nie z ramieniem (próbowałem miernikiem). Ten zielony przewód to pin we wkładce, który dalej ma postać blaszki. Jak uziemienie nie jest przypięte do wzmacniacza dość mocno buczy. Po podłączeniu buczenie na tyle ustaje na tyle, że nie przeszkadza. Czyli OK.
Może ktoś z takim Technicsem potwierdzi mi to "przejście" uziemienia-masy do zielonego przewodu przy wkładce, a brak przejścia od uziemienia do ramienia. Po prostu chciałbym wiedzieć czy tak ma ten typ gramofonu, czy ktoś coś grzebał.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Pytanie o uziemienie-masę Technics SL-1900

#2

Post autor: vinylpiotrek »

To teraz sprawdź, czy kołnierz jednego z wtyków RCA nie ma przejścia do ramienia.
Obrazek
jarlor
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2013, 17:56

Pytanie o uziemienie-masę Technics SL-1900

#3

Post autor: jarlor »

No, nie ma.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Pytanie o uziemienie-masę Technics SL-1900

#4

Post autor: vinylpiotrek »

A zaglądałes, do środka jak połączone są kabelki z ramienia z przewodem sygnalowym ?
Obrazek
jarlor
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2013, 17:56

Re: Pytanie o uziemienie-masę Technics SL-1900

#5

Post autor: jarlor »

Na razie trochę mam stresa go rozkręcać. Jak trochę czasu minie, chyba wtedy :) Pozdrawiam.
jarlor
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2013, 17:56

Pytanie o uziemienie-masę Technics SL-1900

#6

Post autor: jarlor »

Jak pisałem-na razie nie mam odwagi go rozkręcać. Ale przejścia są inaczej: od RCA do wkładki, a uziemienie nie jest do mas wkładki tylko do np. talerza. Do ramienia przejścia nie ma. Wzmacniacz chyba spina masy wkładki przez uziemienie i dlatego przy podłączonym uziemieniu są przejścia do mas wkładki (jak na początku postu, ale do obydwu nie do jednej). Trochę dziwne, że ramię nie ma przejścia, bo idzie z niego 5 przewodów. I albo gdzieś jest podłączone, tak, że przejścia nie ma (?), albo jest urwany przewód. Bez rozkręcania chyba się tego nie sprawdzi-gdzie jest podłączony i czy jest podłączony przewód uziemienia ramienia. No chyba, że ktoś kto ma SL-1900, sprawdzi obecność lub nie przejścia uziemienia do ramienia i da znać.
Pozdrawiam.
jarlor
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2013, 17:56

Pytanie o uziemienie-masę Technics SL-1900

#7

Post autor: jarlor »

Konsultowałem temat przejścia od widełek uziemienia gramofonu z innym użytkownikiem i ma tak samo. Zakładam więc, że tak jest fabrycznie i nie zajmuję się już tym. Gra bez zarzutu.
ODPOWIEDZ