Dual 704 - zawiasy pokrywy

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
Lejsior
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2017, 12:00

Dual 704 - zawiasy pokrywy

#1

Post autor: Lejsior »

Mam uprzejmą prośbę, nie mogę poradzić sobie z ustawieniem pokrywy w Dualu CS 704. Nie wiem czy nie potrafię tego ogarnąć czy może coś jest zepsute ale po kolei. Zawiasy nie są połamane, sprężynki ładnie spinają rolki ale klapa za Chiny nie chce się utrzymać w miejscu po jej podniesieniu - opór zawiasów jest ewidentnie za mały, żeby utrzymać jej ciężar. Kombinowałem z przekręcaniem tych elementów po prawej i lewej stronie uchwytu pokrywy na rolce w różne pozycje ale w żadnej opcji nie jest lepiej. W manualu nie ma dokładnego obrazka jak to ma wyglądać, pisze tylko, że już przy mniej więcej połowie regulacji napięcia pokrętłami klapa powinna się blokować w wybranej pozycji - u mnie lata luzem. Proszę o pomoc, mile widziane fotki sprawnego zawiasu :)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Dual 704 - zawiasy pokrywy

#2

Post autor: olsza84 »

Lejsior pisze:Mam uprzejmą prośbę, nie mogę poradzić sobie z ustawieniem pokrywy w Dualu CS 704. Nie wiem czy nie potrafię tego ogarnąć czy może coś jest zepsute ale po kolei. Zawiasy nie są połamane, sprężynki ładnie spinają rolki ale klapa za Chiny nie chce się utrzymać w miejscu po jej podniesieniu - opór zawiasów jest ewidentnie za mały, żeby utrzymać jej ciężar. Kombinowałem z przekręcaniem tych elementów po prawej i lewej stronie uchwytu pokrywy na rolce w różne pozycje ale w żadnej opcji nie jest lepiej. W manualu nie ma dokładnego obrazka jak to ma wyglądać, pisze tylko, że już przy mniej więcej połowie regulacji napięcia pokrętłami klapa powinna się blokować w wybranej pozycji - u mnie lata luzem. Proszę o pomoc, mile widziane fotki sprawnego zawiasu :)
Generalnie wielkie filozofii tu nie ma, więc jeżeli kręcenie pokrętłem nie pomaga to pytanie czy są sprawne? Dziwne bo z drugiej strony piszesz, że sprężynki spinają rolkę. Pokrywa oryginalna czy zamiennik? Na pewno jest prawidłowo osadzona w zawiasach?
Tu masz zdjęcie zawiasu na pełnym luzie:
IMG_20170315_203213.jpg
A tu zawias na pełnej blokadzie:
IMG_20170315_203228.jpg
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Lejsior
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2017, 12:00

Re: Dual 704 - zawiasy pokrywy

#3

Post autor: Lejsior »

olsza84 pisze: Generalnie wielkie filozofii tu nie m
no właśnie dlatego nie mogę dojść dlaczego to nie chce działać. Dzięki za fotki, u mnie wygląda wszystko podobnie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dobra po kłopocie :D :D zauważyłem na Twoich fotkach, że rolka jest ustawiona w pierwotnym położeniu uchwytem pokrywy pod kątem 45 stopni około, ustawiłem tak samo i zadziałało :)

Dziękuję bardzo za pomocne fotki.
ODPOWIEDZ