Poziomowanie DUAL cs 750

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
grey_sunday
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2016, 14:40

Poziomowanie DUAL cs 750

#1

Post autor: grey_sunday »

Witam!
Od niedawna (za radą użytkowników i adminów tego forum, których pozdrawiam jeśli to czytają:)) jestem posiadaczem ww wymienionego modelu. Mam pytanie w jakim stopniu wypoziomowanie go do ideału ma znaczenie przy tym talerzu i ramieniu? Pytam o to gdyż kupiony przeze mnie model ma specyficzne nóżki w postaci odwróconych stożków i nie chciałbym za dużo pod nie podkładać bo cały efekt wizualny weźmie w łeb. Niestety powierzchnia na której stoi nie jest idealnie pozioma. Czy próbować coś podkładać, żeby było idealnie poziomo czy lekki przechył jest dopuszczalny?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poziomowanie DUAL cs 750

#2

Post autor: Wojtek »

grey_sunday pisze: Mam pytanie w jakim stopniu wypoziomowanie go do ideału ma znaczenie przy tym talerzu i ramieniu?
Takie jak przy każdym sensownym gramofonie.
grey_sunday pisze: Pytam o to gdyż kupiony przeze mnie model ma specyficzne nóżki w postaci odwróconych stożków i nie chciałbym za dużo pod nie podkładać bo cały efekt wizualny weźmie w łeb.
To podłóż pod mebel na którym stoi gramofon?
grey_sunday pisze: Czy próbować coś podkładać, żeby było idealnie poziomo czy lekki przechył jest dopuszczalny?
Powinno być idealnie poziomo. W przeciwnym razie będziesz stękał że igła źle śmiga w rowku płyty, niezależnie od ustawienia ramienia.

Czy ten gramofon nie miał czasem nóżek z regulowaną wysokością?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Poziomowanie DUAL cs 750

#3

Post autor: Pawelec »

Wojtek pisze: Czy ten gramofon nie miał czasem nóżek z regulowaną wysokością?
Tak mi się wydaje. Mało tego na nóżkach był oparty system regulacji miękkiego zawieszenia chassis. Ciekawe jak to teraz z tymi stożkami wygląda ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
grey_sunday
Posty: 20
Rejestracja: 17 lis 2016, 14:40

Re: Poziomowanie DUAL cs 750

#4

Post autor: grey_sunday »

Udało mi się go wypoziomować w tych ciężkich okolicznościach przyrody. Nóżki nadal są podporą całego chassis. Nie wiem jak było oryginalnie ale w tym wypadku nóżki (czyli srebrny walec i srebrny stożek odwrócony) wchodzą w zawieszenie na zwykłego "wsada" czyli jak uniosę gramofon to bez problemu mogę całe to srebrne zdjąć i gramiak wtedy stoi na pokrętłach do poziomowania. W każdym razie gra wyśmienicie i tylko to się liczy. PEACE!
Załączniki
unnamed.jpg
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Poziomowanie DUAL cs 750

#5

Post autor: Pawelec »

W CS 750 nózki w oryginale są wkładane (wciskane). Czyli wygląda na to, że poprzednik podmienił je na takie oto kolce. Rozumiem, że te kolce opierają się na podkładkach (talerzykach), bo w takim układzie jak na zdjęciu to troszką szkoda mebli ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ