Dual CS410 - zasilanie (to na początek)

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
Wojmil
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2021, 11:23

Dual CS410 - zasilanie (to na początek)

#1

Post autor: Wojmil »

Witam

Szanowne Kolezanki i Szanowni Koledzy. Kilka dni temu zupełnym przypadkiem i do tego za marne grosze zakupiłem gramofon Dual CS410 Belt Drive.

Stwierdziłem że sobie go uruchomię ale potrzebuję zasilacz gdyż mój zakup był pozbawiony tego gadżetu. Rozpocząłem zabawę od poszukania instrukcji do niego i jakie było moje zaskoczenie że wszystkie instrukcję opisane jako do CS410 przedstawiają na zdjęciu zupełnei inny gramofon (z opisu też wynikało ze jest to inny sprzet niż ten który stoi przedemną).Szperałem i doszperałem się że jest to gramofon powiedzmy z rodziny CS415, pzynajmniej z wyglądu sa bardzo do siebie podobne choć model który posiadam jest jego skromniejszym i bardziej podstawowym bratem.

Wiedząc juz to doczytałem że zasilacz ma być 12V a prąd w sumie nie ma dużego znaczenia. Znalazłem taki zasilacz, pomierzyłem go i podłaczyłem. Efekt był taki że talerz zaczął się obracać ale z bardzo małą prędkością, własciwie to w pierwszym momencie nie zauwazyłem że on się poruszył. Na tym skończyłem testy i stwierdziłem że może zasięgnę rady, żeby nie popsuc czegoś bardziej,

Przechodzac do sedna.
1. Może ktoś z was posiada lub wie skąd pobrać istrukcję do Dual CS410 Belt Drive
2. Może ktoś podpowie jakie dokładnie powinien mieć parametry zasilacz do tego gramofonu
3. Może ktoś z czytających przypuszcza dlaczego talerz tak powoli się obraca - zakładając że zasilacz był odpowiedni

Nadmienię od razu, że nie mam za wielkiego doświadczenia z gramofonami i potraktujcie mnie jako poczatkującego ucznia (tłumaczcie w prosty i zrozumiały sposób bez skrótów myślowych :) )

PS: Będę też musiał wymienic igłę gdyż jest ona uszkodzona ale o tym pomyslę jak już talerz będzie kręcił się z sobie wrodzonym animuszem :)

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Dual CS410 - zasilanie (to na początek)

#2

Post autor: Bacek »

Wojmil pisze:
18 lip 2021, 23:36

1. Może ktoś z was posiada lub wie skąd pobrać istrukcję do Dual CS410 Belt Drive
Standardowo zaczyna się od vinylengine. A tam jest i urzytkownika i serwisówka.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Wojmil
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2021, 11:23

Re: Dual CS410 - zasilanie (to na początek)

#3

Post autor: Wojmil »

Bacek, tak tez zrobiłem i tu zaskoczenie - owszem taki gramofon tam jest ale to nie jest to co mam.

Ja mam taki
http://xelectrical.com/item/Dual-CS-410-12795

A na Vinylengine instrukcja jest do takiego
https://lautsprecher-technik.com/Heim-A ... anguage=de

No i stąd mój problem , ten mój jest bardzo podobny do CS415 i na pierwszy rzut oka nie różnią się wcale
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Dual CS410 - zasilanie (to na początek)

#4

Post autor: Bacek »

Serwisówka akurat jest tam od twojego. Ściągnij i sprawdź.

Zasilacz prawdziwy czy impulsowy?

Pasek się nie ślizga? Łożysko niezatarte/nasmarowane?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Wojmil
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2021, 11:23

Re: Dual CS410 - zasilanie (to na początek)

#5

Post autor: Wojmil »

Dziękuję, znalazłem, kurcze przejrzałem wszystkie trzy wcześniejsze pozycje do ściągnięcia i stwierdziłem że nie warto sprawdzać skoro wszystkie były od innego urządzenia.

Pozostałem uwagi jak najbardziej będę sprawdzał choć wygląda że nie jest źle, talerz kręci się równo i spokojnie (jak go popchnę) - oczywiście smarowanie jak najbardziej zrobię bo to nie zaszkodzi. Co do zasilacz to masz rację nie spojrzałem, dziś dokładnie posprawdzam i coś dobiorę
ODPOWIEDZ