Cześć koledzy,
Mam pytanie dotyczące zakupu paska napędowego do mojego Dual'a 502.
Pasek chcę wymienić ponieważ przy starcie słychać lekki poślizg paska na talerzu.
Drugi objaw jest taki, że jak przyłożę szczotkę do czyszczenia płyt na obracającą się płytę, to płuta lekko zwalnia i również słuchać pisk paska.
Z obrotami na chwilę obecną nie ma problemu, czyszczenie paska, talerza i trzpienia silniczka benzynką ekstrakcyjna nie pomogły.
Problem mam tylko z doborem paska, nie wiem, czy sugerować się wymiarami obecnego paska czy kupić troszkę krótszy (mój się pewnie rozciągnął).
Wymiary mojego paska to po złożeniu na pół długość 560mm. Nie wiem jak zmierzyć średnicę, więc zmierzyłem średnicę talerza, gdzie układa się pasek. Wyszło 180mm. Proszę Was koledzy o informację, czy pasek, który znalazłem będzie odpowiedni. Nie moge znaleźć nigdnie paska o "moich" wymiarach.
https://allegro.pl/oferta/pasek-napedow ... 7704625164
Dual 502 pasek
- konrads0
- Posty: 7510
- Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
- Gramofon: Technics SL 1200Mk2
- Lokalizacja: Wielkopolska centralna
Re: Dual 502 pasek
https://allegro.pl/oferta/pasek-do-gram ... 8067919058
Trochę się różni od wymiarów podanych przez Ciebie.
Zadaj pytanie sprzedającemu.
Trochę się różni od wymiarów podanych przez Ciebie.
Zadaj pytanie sprzedającemu.