Komputer DIY - źródło do systemu audio

Zablokowany
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Komputer DIY - źródło do systemu audio

#1

Post autor: Huhuha »

Cześć,
mam na sprzedaż komputer DIY, który złożyłem jako źródło do mojego systemu AUDIO.
W założeniach miał to być bezgłośny sprzęt, z pasywnym zasilaczem mocy.

By to spełnić zastosowałem zoptymalizowaną do takich potrzeb płytę ASRock z Atom Dual Core D2550 bez wentylatora, dysk SSD Kingston 60Gb, wydajny prądowo 5A zasilacz pasywny ( stabilizator 12V) z dużym transformatorem toroidalnym zalewanym w stalowej puszce dla dobrego ekranowania i z dużym radiatorem. Dzięki takiej konfiguracji uzyskałem zupełnie bezgłośny sprzęt, idealny do odtwarzania plików muzycznych.
Ponadto zasilacz na płycie to Pico PSU, RAM - 2x2Gb.
Płyta ma szereg wyjść, w tym optyczne ( REALTEC ALC892), które było źródłem sygnału do zewnętrznego DACa.

Całość zapakowałem w obudowę o wymiarach 25x25 cm i wysokości 21 cm. Obudowa to autorski projekt zapewnia dobre chłodzenie i ekranowanie zakłóceń. Wykonana jest z aluminium 5mm, posadowiona na nóżkach "kolcach". Całość po szpachlowaniu lakierowana wielowarstwowo. Zasilanie ma wyłącznik sieciowy z tyłu, natomiast systemowo rozwiązałem to tak, że widoczny na froncie podświetlany przycisk służył do załączania i wyłączania komputera i systemu, co wraz z sterowaniem plikami z poziomu telefonu (Foobar + foobarCon) umożliwia pracę jak bez monitora, myszki itp.

Sprzedaję, bo przeorganizowałem zestaw i ten element jest zbędny...
W zestawie to co na zdjęciu, plus kabel sieciowy i zewnętrzna karta WIFI. Bez systemu.
Odbiór osobisty wskazany (Małopolska, okolice Wadowic). Mogę również wysłać - wysyłka GLS w cenie, gwarantuję solidne spakowanie...
Został wystawiony na All: https://allegro.pl/oferta/komputer-htpc ... 8450669915
Dla Forumowiczów cena to 559 zł.
Mój mail tomirkakonto@gmail.com, tel. 660767224 - zapraszam. Mirek
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2019, 22:09 przez Huhuha, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komputer DIY - źródło do systemu audio

#2

Post autor: Myszor »

Ten pies metal head z black mirror mi się skojarzył.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Komputer DIY - źródło do systemu audio

#3

Post autor: Wojtek »

Huhuha pisze:
27 sie 2019, 22:24
Sprzedaję, bo przeorganizowałem zestaw i ten klocek jest zbędny...
W sensie że w ogóle już nie masz cyfrowego źródła czy coś innego Tobie zastąpiło klocek?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Komputer DIY - źródło do systemu audio

#4

Post autor: Huhuha »

Czołem Panowie..
Cyfrowe źródełko nadal tryska. Pragmatyczny jestem, za duże zbiory by zostawić. Mam też dobrego daca DIY, który wkrótce dostanie lampową analogówkę.
W pomieszczeniu obok mam od jakiegoś czasu duży PC, on jest mózgiem elektronowym w domu.
Prawda jest też taka, że na miejscu Metal Head będzie stał patefon. To moja czwarta próba wejścia po latach w winyle. Poprzednie zaniechałem, bo nie lubię modom ulegać, a i ceny płyt i peryferii chore mi się wydawały. Tym razem serce, albo chcica zwał jak zwał zwyciężyły i będzie winyl. W zasadzie to powrót bo w nieco już odległej perspektywie miałem Bernard, Adamy i inne Unitry... 😀
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Komputer DIY - źródło do systemu audio

#5

Post autor: Huhuha »

Cześć. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Skrzynka ma nowego właściciela.
Pozdrowienia
Mirek
Zablokowany