Wzmacniacz DENON PMA-710AE - SPRZEDANY

Zablokowany
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Wzmacniacz DENON PMA-710AE - SPRZEDANY

#1

Post autor: Quarter »

Obrazek

Ponieważ Luxman L-435 skradł bezpowrotnie moje serce niczym Kim Basinger w „9½ Weeks”, nadeszła pora na rozstanie z moim dotychczasowym wzmacniaczem, który dzielnie towarzyszył mi przez ostatnie lata. Nowego właściciela szuka więc:

DENON PMA-710AE – zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny

Poniżej linki do szczegółowych testów. Z rzeczy przydatnych z mojego punktu widzenia:

- przycisk Source Direct czyli wyłączamy wszystkie systemy korekcji. Praktycznie przez 99% czasu miałem ten tryb włączony.
- przycisk Loudness – dla tych, którzy lubią „uśmiech sołtysa” przy cichym słuchaniu
- wyjście pre – można podłączyć aktywny subwoofer. Tak też robiłem - przy takiej sobie klasy półkowych monitorach, dodatkowo umieszczonych pod sufitem, takie podpięcie aktywnego subwoofera zrobiło dobrą robotę.
- phono stage – jego klasa jest, w mojej opinii, porównywalna do Art DJ Pre II. Da się podpiąć gramofon (wkładka MM) bez dodatkowego przedwzmacniacza i naprawdę wydobyć sporo fajnych dźwięków. Kiedy parę miesięcy temu przywiozłem Grundiga PS3500 i podpiąłem właśnie do phono stage Denona, cała miłość do winylu wróciła i kazała mi zadać sobie pytanie „czemu przez tyle lat traciłem czas słuchając cyfry???”. Oczywiście, podpięcie poważnego pre-ampa gramofonowego do wejścia AUX przeniesie nas w inny – lepszy - świat.
- 3 dodatkowe wejścia prądowe – przydatne, można we wzmacniacz wpiąć wtyczki prądowe gramofonu i pre-ampa i całość wpiąć w jedno jedyne gniazdko prądowe w ścianie. Przydatne, gdyby ktoś chciał np. używać Art DJ Pre II, który nie ma wyłącznika zasilania - po wpięciu do Denona uruchamiać się będzie wraz z uruchomieniem wzmacniacza.

Stan wizualny określam jako bardzo dobry. Jakaś ryska (jedną znajdziecie na zdjęciach) czy dwie się znajdzie, ale ogólnie wygląda bardzo OK.

Jest do Denona pilot, ale trzeba go „zrewitalizować” – przyciski wymagały coraz mocniejszego wciskania, aż w końcu przestały prawie reagować. Pilota oczywiście dodaję, kupno oryginalnego to całkiem spora kwota, a tego zapewne da się naprawić.

Cena dla forumowiczów: 450 zł + KW. Oczywiście preferowany odbiór osobisty lub np. za pośrednictwem BlaBla Car czy kogoś uczynnego. Jeśli trzeba to wyślę kurierem porządnie spakowany, ale oryginalnego pudełka nie mam.

Kontakt telefoniczny najchętniej wieczorem, po 20:00. Jeśli nie odbiorę to wyślijcie sms-a, a na pewno oddzwonię. Telefon 507 794 882 lub piszcie na priv.


Testy:
https://www.whathifi.com/us/denon/pma-710/review
https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwa ... -pma-710ae



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz DENON PMA-710AE - SPRZEDANY

#2

Post autor: Quarter »

Sprzedany - będę wdzięczny za zamknięcie tematu.

Nawet ciekawie było - przyszedł sympatyczny kupiec, podpiąłem Denona i pytam czego słucha. W odpowiedzi słyszę, że generalnie wszystkiego, ale głównie ostro i bardzo ostro. O żesz, rozejrzałem się po Desplatach, Davisach, Krall'ówkach, Jones'ówkach i innych płachtach aksamitu kołyszących się w powiewie dominikańskiej bryzy....no, co tu człowiekowi zapodać??? Stanęło na Beth Hart i Joe Bonamassa - chyba nic ostrzejszego nie mam :) . Technics pokazał co umie, Denon sobie huknął po swojemu - odsłuch trwał całe 45 sekund i...bye, bye Denon, fajny był z Ciebie kumpel :clap:
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Zablokowany