Sprzedam płyty - funkykoval

ODPOWIEDZ
funkykoval
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2020, 23:26

Sprzedam płyty - funkykoval

#1

Post autor: funkykoval »

Witam wszystkich.
Wracam po latach do słuchania moich winyli. Porządkuję i czasami się nie tyle dziwię skąd ta płyta u mnie, co chyba nie będę do niej wracał, więc można sprzedać.
1.Kraftwerk, "The Man Machine", Capitol Records 1978, 1A 038 15 7597, kraj wydania Holandia. Okładka VG+, gdyby nie postrzępiony grzbiet około 8cm byłaby NM. Okładka wewnętrzna Fame, NM. Płyta VG+. Cena 135 zł z przesyłką (paczkomat Inpost, kurier). Link do aukcji zewnętrznej: https://allegro.pl/oferta/kraftwerk-the ... 0027612727 Edit: Sprzedana
2. Klaus Schulze Rainer Bloss "Dziekuję Poland Live 83", Polskie Nagrania Muza SX 2259 SX 2260,1985. Okładka Ex, Płyta NM-. Cena 60 zł z przesyłką (paczkomat Inpost). Link: https://allegro.pl/oferta/klaus-schulze ... 0033824548
Do wszelkich transakcji podchodzę zawsze solidnie, zakupione płyty zapakuję starannie do wysyłki.

Edit: Na aukcji jest już Kup Teraz.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2021, 16:26 przez funkykoval, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#2

Post autor: Wojtek »

Dziwię się ze podajesz ceny "kup teraz" linkując do aukcji z licytacją.
Jak ktoś zalicytuje, a ktoś z forum powie "biere" za ceny tutejsze to co zrobisz z licytującym? Wycofanie aukcji i "sory, kot zjadł" ? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
funkykoval
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2020, 23:26

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#3

Post autor: funkykoval »

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale ogłoszenie tutaj nie jest równoznaczne z ofertą bezpośredniego zakupu. Przeczytałem regulamin i tu nie składa sie ofert bezpośrednio, a jedynie na pw, tak? Na tych aukcjach nikt nie licytuje, w momencie pojawienia sie pierwszej oferty, tutaj po prostu pojawi się adnotacja że płyta została sprzedana. Aukcję jeśli nie ma złożonych ofert zawsze mogę zamknąć zgodnie z regulaminem i ogólnie pojętą uczciwością i tak zrobię jeśli ktoś zainteresuje się płytą na forum. Daleki jestem od nieuczciwości i jakiejkolwiek pazerności :) jakkolwiek zastosuję się do zasad forum, które może nie do końca sa dla mnie jasne jak dla Ciebie admina czy użytkowników z dłuższym stażem na forum.
Mam zdjąć to ogłoszenie? Jeśli uważasz że tak to poproszę o usunięcie tego mojego wątku w całości.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2020, 17:20 przez funkykoval, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4911
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#4

Post autor: eu4yaon »

Jak rozumieć stan VG+++?
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
funkykoval
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2020, 23:26

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#5

Post autor: funkykoval »

Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4911
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#6

Post autor: eu4yaon »

:doh:
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
funkykoval
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2020, 23:26

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#7

Post autor: funkykoval »

ok, będę korzystał z tego źródła viewtopic.php?t=656
dopiero znalazłem :)
iwoski
Posty: 455
Rejestracja: 17 gru 2018, 18:08

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#8

Post autor: iwoski »

funkykoval pisze:
12 gru 2020, 17:22
Korzystałem z oceny https://gramofonia.com/pl/i/Skala-ocen- ... ylowych/13
weź ktoś napisz do tych z gramofonii że to bez sensu ta ich skala.

ja już kupowałem na allegro czy na olx płyty vg++++ i grały i wyglądały gorzej jak moje vg wg skali z discogsa. aż mnie na bluzgi ciśnie za każdym razem coś takiego widzę. tak samo w sklepach stacjonarnych EX+ a płyta jak spod gwoździ. wymyślają sto stopni w skali byle każdy szrot miał EX przy stanie
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4911
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#9

Post autor: eu4yaon »

iwoski pisze:
12 gru 2020, 17:40
funkykoval pisze:
12 gru 2020, 17:22
Korzystałem z oceny https://gramofonia.com/pl/i/Skala-ocen- ... ylowych/13
weź ktoś napisz do tych z gramofonii że to bez sensu ta ich skala.

ja już kupowałem na allegro czy na olx płyty vg++++ i grały i wyglądały gorzej jak moje vg wg skali z discogsa. aż mnie na bluzgi ciśnie za każdym razem coś takiego widzę. tak samo w sklepach stacjonarnych EX+ a płyta jak spod gwoździ. wymyślają sto stopni w skali byle każdy szrot miał EX przy stanie
Zgadza się, Twój VG+ to u niejednego NM-..
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
funkykoval
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2020, 23:26

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#10

Post autor: funkykoval »

Ode mnie kupowałeś te płyty jak spod gwoździ :)? Jeszcze nikomu nic nie sprzedałem. Płyty od 30 lat prawie tylko jako ekspozycja w domu. Okładki bywają lekko przytarte, bo przeprowadzki i czas. A płyty raz czy dwa zagrane albo wcale jak te moje Wilki z 92. Mam teraz czas to wracam do słuchania. Od trzech dni rozkminiam dopiero te minty i inne :). Wolałbym opisywać to co widzę przed sobą patrząc na okładkę czy płytę, ale widzę że nikt tak nie robi.
iwoski
Posty: 455
Rejestracja: 17 gru 2018, 18:08

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#11

Post autor: iwoski »

nie mówię o Twoich płytach, tylko o tej skali. ostatnio pytałem kogoś o różnicę w jego skali między vg+++ a ex-
powiedział że vg+++ ma sporo rys, a ex- tylko trochę. takie ocenianie płyt po prostu odrzuca. używaj tej którą sam później podesłałeś i będzie git. pozdrawiam
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#12

Post autor: RadTang »

Ja oceniam odsłuchowo, na słuchawkach akurat. Trochę pewnie zaniżam.
I jak płyta jest zeszklona to ma najwyżej G u mnie ale może grać nieźle.
Oczywiście przeskok = F z automatu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#13

Post autor: Wojtek »

Panowie, nie psujcie wątku sprzedażowego kolegi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
funkykoval
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2020, 23:26

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#14

Post autor: funkykoval »

Korzystając z obecności kolegów, zapytam - czy dopuszczalna przy sprzedaży jest wymiana okładki wewnętrznej foliowej na nową? Chcę nabyć takie solidniejsze 0.012 i wymienić we wszystkich swoich płytach. Czy to nie jest ingerencja w oryginalność sprzedawanej płyty, czy to nie zaniża wartości i czy trzeba podawać informację w tej sprawie przy ofercie? I jeszcze< jeśli oryginał był w papierowej, to czy dodatkowo można dodawać foliowe?
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Sprzedam płyty - funkykoval

#15

Post autor: Felix1988 »

Spokojnie wymieniaj, a starą kopertę wewnętrzną, szczególnie jeśli jest ciekawa, z jakimiś info, etc., po prostu zostaw w okładce, będzie komplet.
ODPOWIEDZ