Keyboard

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Keyboard

#1

Post autor: MMarek »

Trochę z nie winylowej beczki ale nadal w temacie muzy…

Rozważam zakup Keyboard’u do zabawy w domu… Po trosze to realizacja jakiegoś tam zamierzenia z młodości, po trosze kontynuacja bo dawno temu miałem Casio (modelu już nie pamiętam, zbyt dużo wody w Wiśle od tego czasu upłynęło)… Na pewno nie był to żaden sprzęt wysokich lotów…

Jako, że kompletnie się na tym nie znam i nie śledzę rynku, jedynie trochę tylko liznąłem informacji w sieci pozwoliłem sobie założyć ten wątek…
Może któryś z kolegów forumowiczów się zna i zechciałby się podzielić wiedzą…

Osobiście wytypowałem dwa modele Yamahy: PSR E-373 oraz PSR E-463… Obydwa mają klawiaturę dynamiczną co jest w moim odczuciu jedną z ważniejszych cech…

Oczywiście otwarty jestem na propozycje…
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3247
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Keyboard

#2

Post autor: bms01pl »

dziecię me młodsze zamarzyło o nauce gry na klawiszach i po "zajechaniu" jakiegoś starego casio szwagra po konsultacji z panią nauczycielką zdecydowaliśmy się na "fortepianopodobnego" (ale nie wiem, czy to chodzi o klawiaturę dynamiczną...) Rolanda FP-30. podobno dobry, potwierdzałem u kilku znających się. ja się nie znam :-(
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Keyboard

#3

Post autor: Merrick »

MMarek pisze:
25 lis 2021, 11:39
Yamahy: PSR E-373 oraz PSR E-463…
Myślę ze dobry wybór. Mam Yamahe PSR-275. Jest tam program do nauki gdy na keyboardzie, ze 100 różnych brzmień,, program perkusyjny, podbicie basu,, można podłączyć się do karty dźwiękowej w kompie i inne pierdoły. To moze być dobry wybór
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Keyboard

#4

Post autor: MMarek »

bms01pl pisze:
25 lis 2021, 16:17
zdecydowaliśmy się na "fortepianopodobnego" (ale nie wiem, czy to chodzi o klawiaturę dynamiczną...) Rolanda FP-30
Dzięki.
Pianino cyfrowe to nie do końca urządzenie nad kupnem którego się zastanawiam...
Jest zapewne idealne do nauki gry...

Klawiatura dynamiczna w przypadku keyboard'u to taka gdzie wraz z siłą nacisku na klawiaturę rośnie siła (głośność) dźwięku.
Merrick pisze:
25 lis 2021, 19:28
Myślę ze dobry wybór. Mam Yamahe PSR-275.
Dzięki.
ODPOWIEDZ