Kupię igłę do shure m44

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rysiekocuca
Posty: 14
Rejestracja: 04 paź 2019, 09:12
Gramofon: Thorens TD-160

Kupię igłę do shure m44

#1

Post autor: Rysiekocuca »

Cześć,
Jak w temacie, kupiłem ojcu drapak na dobry początek winylowania.
Tak się zdarzyło, że razem z gramofonem była wkładka Shure m44
Sprzedawca poinformował mnie, że igła jest bo jest.
Ale wymaga zmiany, swoje już wyszlifowała.

No więc jak ktoś ma coś ciekawego na sprzedaż w szufladzie, najlepiej NOS z czasów nowości wkładki 😁 to proszę o propozycje.
Jico itp też.
(Tylko nie te wersje dj)

Tylko żeby pograła jeszcze długo.
Załączniki
IMG_20221203_195235_Easy-Resize.com.jpg
Cyrus two + PSX, Castle Harlech S1 modified, // Beyerdynamic DT 990pro, Little Dot-MK2+ Novosybirsk/Mullard // Thorens TD-160 + Shure V15 111
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupię igłę do shure m44

#2

Post autor: darkman »

No mam coś. Jico N55e akurat dziś wysłałem do kolegi, bo poszła razem z wkładką, ale:

1. Tonadel 10472 / art. 89075, eliptyczna, non improved stan magazynowy - może 5-7 płyt. Brand: BLISS Needles™, brązowa.
2. Tonadel/North/, eliptyczna, improved (z osłonką), N44e, stan gabinetowy -max 5 płyt.
3. Mam też oryginalnego zielonego Shure N44C, ale to właśnie "do dużych nacisków)

Jico jw w tej chwili, to koszt minimum $52 lub euro 62 jeśli z Europy.
Mogę też zaproponować b.fajną wkładkę
Philips 400MK3 z fajną igłą Zafira o szlifie hipereliptycznym (HE) w świetnym stanie.
(365 pln sobie życzę i to na dzisiaj jest cena preferencyjna, na prawdę!)

Zapraszam też na giełdę do swojego wątku 'na sell'.
Awatar użytkownika
Rysiekocuca
Posty: 14
Rejestracja: 04 paź 2019, 09:12
Gramofon: Thorens TD-160

Re: Kupię igłę do shure m44

#3

Post autor: Rysiekocuca »

Hej Darkman, szkoda że przegapiłem Twoją N55E, oj bardzo szkoda.
Całej nowej wkładki na razie nie szukam, bo chcę żeby z tą się padre zapoznał, a zła nie jest. Docelowo chciałbym pchnąć go ku Denonowi 103, z resztą mam Shure V15 III z SAS i pewnie z niej też będzie ojciec korzystać.

Szukam czegoś właśnie z epoki poziom oryginału, albo właśnie japonca któregoś eliptycznego.
Zamiennik wamatu ma. Chodzi o wyciągnięcie maksa z wkładki Shure m44, sam jestem też ciekaw co potrafi ten model.
Cyrus two + PSX, Castle Harlech S1 modified, // Beyerdynamic DT 990pro, Little Dot-MK2+ Novosybirsk/Mullard // Thorens TD-160 + Shure V15 111
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupię igłę do shure m44

#4

Post autor: darkman »

To pomyśl Rysiek o tej N55E Jico z DaCapo (to już jest z przesyłką), ewentualnie jak chcesz genuin N44e, a od Jico (produkują) to też mają, coś $52 czy jakoś tak.
Tę N55E to polecam, bo na prawdę warto.

No wiesz jak V15_3 to już nie ma co szukać dalej.
Jeśli jednak tak, to ja bym zrobił inaczej. Olałbym tę M44, a była ostatnio widziałem Hofa35 i to bym wziął + igłę fajną (bywają u @wojtka), poza tym są dość dostępne wielorakie, ale np mozna pomyśleć o HE N35-dawniej były tanio na North, a igła o doskonałych opiniach. No i masz dla ojca super deal, bo pewnie jakąś tam igłę na początek masz w zastępstwie poza SAS'em.(pasują do Hofa).
ODPOWIEDZ