Kupię gramofon SONY PS-X 50

ODPOWIEDZ
Marteen
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2020, 18:28

Kupię gramofon SONY PS-X 50

#1

Post autor: Marteen »

Dzień dobry

Jestem zainteresowany zakupem gramofonu SONY PS-X 50.
Znalazłem kilka ogłoszeń, najbardziej zainteresowało mnie:

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-so ... c21df53ac1

Czy ktoś z Państwa miał przyjemnośc kupować od powyższego sprzedawcy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupię gramofon SONY PS-X 50

#2

Post autor: darkman »

Nie znam sprzedawcy.
Cena spora, ale one już chodzą w tych granicach. jednak z oryginalnym headshellem SH-165 lub przynajmniej z innym firmowym Sony. Tu jest shell CEC od gramofonu CEC, to znacznie obniża kwotę o jakieś 300 pln na starcie (przy dobrych niestety wiatrach, bo te SH są po prostu dość drogawe).
Brak również EW (exstension weight - z grubsza to ciężarek poszerzający możliwości wyważenia ramienia PUA dla cięższych wkładek), jest na niego otwór w obudowie - TU pusty, minus na jakieś 100-150 pln (i bardzo, bardzo trudno dostać owe EW, dawniej bywały nawet i po 300 pln, choć u nas przy produkcji i opracowaniu grupowym via dział SONY - zapraszamy - były po 80pln - ale wyszły już). Zwykle sprzedawcy nie mają w komplecie EW, ale nigdy nie uwzględniają tego w cenie - warto im otwierać oczy, jeśli w ogóle wiedzą co to jest i o czym mowa.
Tyle co widzę na szybko.
Należałoby zapytać czy widać podświetlenie sekcji obrotów - bo na zdjęciach nie widać, zatem prawdopodobnie dioda opadła (do ogarnięcia, ale to argument przeciw jeśli sprzedawca mówi, że gramofon po serwisie). Co windy warto ocenić jej pracę i np poprosić o filmik lub najlepiej odbierać osobiście sprawdzając to i owo.
W tej cenie wkładka jest do zaakceptowania ale szału nie ma, bywa że taki gramofon dostajesz np z Demonem DL110, SonyXL xx, to o wiele lepiej w mojej opinii.
Zapytaj też o napięcie pracy.
Zadzwoń i pogadaj, a raczej posłuchaj informacji. Wygląda dość dobrze i na zadbany w miarę.. no ale "oczamy to nie kupujemy".
Dobrego wyboru, a jak coś to pisz tutaj i coś poradzimy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupię gramofon SONY PS-X 50

#3

Post autor: Wojtek »

Ja koledze proponowałem egzemplarze z zagranicy w lepszej cenie, ale chyba brakuje zaufania :x

Gdybym miał pewność że sprzęt zejdzie za 2-2.5k to bym nic nie robił tylko sprowadzał te brzydkie gramofony :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1924
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kupię gramofon SONY PS-X 50

#4

Post autor: kukiz 30 »

Wojtku nie każdy chce do PL wysyłać :think: I tu jest problem. I u nas znaleźć coś ciekawego w dobrym stanie i cenie normalnej graniczy z cudem :mrgreen:
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Kupię gramofon SONY PS-X 50

#5

Post autor: Frey »

Marteen pisze:
26 kwie 2022, 15:19

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-so ... c21df53ac1

Czy ktoś z Państwa miał przyjemnośc kupować od powyższego sprzedawcy?
Interesowałem się kiedyś tym sprzedawcą, rozmawiałem z nim, zasięgałem języka u kogoś kto u niego kupował.
Sprzedawca kupuje sprzęty w Niemczech i zwozi do nas co jakiś czas. Generalnie kontakt dobry, sprzęty sprawne, w dobrej kondycji wizualnej. Gruzu nie zwozi, raczej chodliwe modele w dobrym stanie. Ma na olx w lokalizacji Tarnów przynajmniej 3 konta, łatwo namierzyć po zdjęciach. Cebula musi być silna żeby zakładać tyle kont na omijanie opłat, dodatkowo jak sprzeda gramofon to nie zamyka ogłoszenia tylko je edytuje i wrzuca nowe :D . Wystawia też na allegro i tam ma z reguły wszystkie oferty, wystawia też na FB.

Na minus na pewno ceny sprzętu względem wyposażenia. Oryginalne headshelle to rzadkość. Wkładki to bardzo często najtańsze modele, jak jakiś lepszy to bez igły itp. Podejrzewam, że sprzedaje gdzieś oddzielnie dla większego zysku.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Marteen
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2020, 18:28

Re: Kupię gramofon SONY PS-X 50

#6

Post autor: Marteen »

Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Ogólnie będę dzwonił do sprzedawcy podpytać o te szczegóły.
Na pewno będe chciał zrezygnować z tej wkladki bo chętnie sobie przełoże mojego Goldringa 1012gx.
Dodatkowo na pewno dobrze by było dokupić oryginalny headshell, także jest to też karta przetargowa ;)

Dziękuję Wojtku za podpowiedzi. Oczywiściie ten z Holandii wygląda dobrze ma niestety usterkę i trzeba by było to ogarnąć, plus koszty wysyłki. Może sumarycznie by wyszła cena przyzwoita ale nie wiadomo czy to tylka ta jedna usterka.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupię gramofon SONY PS-X 50

#7

Post autor: Wojtek »

Marteen pisze:
27 kwie 2022, 15:22
Dodatkowo na pewno dobrze by było dokupić oryginalny headshell, także jest to też karta przetargowa ;)
Jak coś to mam na sprzedaż.
Marteen pisze:
27 kwie 2022, 15:22
Oczywiściie ten z Holandii wygląda dobrze ma niestety usterkę i trzeba by było to ogarnąć
Nie czytałem opisu, niemniej - chyba wszystkie Sony PS-X na forum przechodziły jakiś serwis :morda: Taka natura.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Marteen
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2020, 18:28

Re: Kupię gramofon SONY PS-X 50

#8

Post autor: Marteen »

Super. W razie zakupie gramofon to się odezwę 😀
ODPOWIEDZ