Lenco L75 Plinta

ODPOWIEDZ
W7x54
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2020, 21:32

Lenco L75 Plinta

#1

Post autor: W7x54 »

Dzień dobry!
Mój pierwszy post na tym forum :)
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem L75, jednak plinta została pomalowana na biało, wyjątkowo niechlujnie (czy może jest to oryginał - proszę o zdjęcia w celu sprawdzenia).
Czy u kogoś z was kurzy się plinta w DOBRYM STANIE?
Tak, słyszałem o frezowaniu ale nie chcę na samym początku przygody, wydawać równowartości gramofonu na samą obudowę :lol:

Dziękuję, miłe widziane propozycje z okolicy Wołomina lub Warszawy.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lenco L75 Plinta

#2

Post autor: mrcnoos »

A pokaż zdjęcie plinty.
Może uda się wyczyścić plintę, pomalować ja na nowo, albo zakleić fornirem.
Pogadaj z jakimś stolarzem. Podejrzewam, że odnowienie będzie tańsze niż nowa plinta.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Lenco L75 Plinta

#3

Post autor: zelazny »

Sprawdzałeś ebay? Jest tego trochę.
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... h&_sacat=0
W7x54
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2020, 21:32

Re: Lenco L75 Plinta

#4

Post autor: W7x54 »

Oto zdjęcia :)
Załączniki
4EB56F77-D386-4221-907D-C9E7518BB670.jpeg
8D304CA3-D07F-4EF0-B1EF-6053E333FB06.jpeg
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lenco L75 Plinta

#5

Post autor: mrcnoos »

Ciężko stwierdzić czym jest to pomalowane.
Jeśli chcesz sprawdzić co nieco to proponuję zacząć od gorącej wody i poszorować w niewidocznym miejscu.
Jeśli farba jest na bazie wody to puści.
Ale trzyj na powierzchni, żeby woda nie zalała krawędzi, bo inaczej plinta napuchnie I będzie lipa.
Jeśli woda nie da rady to w następnej kolejności proponuje benzynę, a jak ta nie da rady to rozpuszczalnik uniwersalny.
Plinta jest spokojnie do odzyskania. Pytanie, jak ją chcesz mieć wykończoną? Lakier czy fornir?
Jeśli lakier to oddaj plintę do lakiernika. On być może wykorzysta stary lakier jako podkład do nowego.
W7x54
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2020, 21:32

Re: Lenco L75 Plinta

#6

Post autor: W7x54 »

Dziękuję! :)
To jest właśnie wyższość forów od gigantycznych serwisów społecznościowych - bardzo szybko dostałem rzeczowe porady, w których czynności są wytłumaczone dokładnie i po kolei. Doceniam także informację o unikaniu krawędzi.
Czy zwykły, samochodowy zakład blacharsko-lakierniczy wystarczy, czy szukać... specjalnych malarzy sprzętu audio (jeszcze nie wiem czy audiovoodoo jest tutat obiektem żartów ;) )?
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lenco L75 Plinta

#7

Post autor: mrcnoos »

Zastanów się jaki chcesz efekt osiągnąć, bo to wpłynie na koszt.
Nieważne, lakier czy fornir, polecam się skontaktować z jakimś stolarzem z okolicy. Praca, którą zlecisz to nie jest kosmiczna technologia.
Zdaje mi się, że niezależnie od opcji będzie taniej niż to co zaproponował @zelazny. Zrób po prostu wycenę i porównaj.
Lakiernicy samochodowi czasami również wykonują usługi lakierowania, ale najczęściej jest to tylko lakierowanie, bez specjalnego wnikania w temat drewna. A speców od lakierowania audio to zostawiłbym w spokoju, bo tylko Cię na kasę skroją.
W olx poszukaj w swojej okolicy:
https://www.olx.pl/oferty/q-lakierowanie-frontów/
W7x54
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2020, 21:32

Re: Lenco L75 Plinta

#8

Post autor: W7x54 »

OLEJ, FARBA OLEJNA
Nie wiem kto był autorem tego szalonego pomysłu ale gramofon jest pomalowany 5 warstwami 2 różnych farb olejnych (z czego jedna zaczyna się łuszczyć). Nic nie jest w stanie tego zmyć: rozpuszczalnik, aceton, benzyna, chlor, denaturat. Próbowałem to nawet zmieszać ale z każdą minutą przekonuję się że im coś jest prostsze, tym trwalsze - autorzy tego pomysłu musieli chyba prostować czasoprzestrzeń...
W każdym razie, obawiam się, że zrobienie plinty przez stolarza jest niezbędne.
Życzcie mi powodzenia :?
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lenco L75 Plinta

#9

Post autor: mrcnoos »

Czekaj czekaj...całość jeszcze możesz zeszlifować :mrgreen:
Stolarz też to zrobi. Wykonanie całej skrzynki na nowo z pewnością zwiększy koszty.
Po prostu pogadaj ze stolarzem.
zbigu
Posty: 63
Rejestracja: 05 sty 2019, 15:07
Gramofon: Micro seiki,Braun
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Lenco L75 Plinta

#10

Post autor: zbigu »

Cześć widziałem na allegro przypadkiem jest na sprzedaż za niespełna 100zl. :)
Awatar użytkownika
mrz
Posty: 291
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:17

Re: Lenco L75 Plinta

#11

Post autor: mrz »

Jeśli jesteś w stanie sobie przygotować teren tzn. odseparować plintę od reszty to możesz wszystko sam zrobić.
Szczególnie jeśli chcesz to lakierować po prostu.
Są takie środki np. https://www.castorama.pl/srodek-do-usuw ... 24901.html, którymi usuniesz farbę olejną. Szpachelka będzie przydatna. Potem papier ścierny i już. Następnie dajesz co chcesz na to.

Ale uwaga taka, ze musisz lubić takie rzeczy bo to czas i wysiłek. Ja lubię więc polecam zabawę ale jak za radą mrcnoos pójdziesz do stolarza z tą plintą to pewnie Ci to zeszlifuje na glanc bez problemu. Ja niestety mieszkam nie w okolicy :)
Główny tor: Luxman PD-291+ AKAI AM-2400 + IFI Zen Phono + AKAI GX 725D + Chario Syntar 200
W pracy: Akai AP-B20 + Infinity RS 10b
W7x54
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2020, 21:32

Re: Lenco L75 Plinta

#12

Post autor: W7x54 »

Lubię takie rzeczy, w końcu wybrałem idlera od Lenco :lol:
Po prostu nie przepadam za pracowaniem na drewnie, bo wszelkie błędy są trudne do naprawienia, a mi brak doświadczenia.

Poza tym, dzięki za ofertę na Allegro, oraz preparat ale chyba na razie pójdę na łatwiznę (plintę z Allegro i tak mam zamiar solidnie zmodyfikować :P ).
ODPOWIEDZ