Technics SL-QD33 - części

ODPOWIEDZ
mikmar.radom
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:59

Technics SL-QD33 - części

#1

Post autor: mikmar.radom »

Natychmiastowa potrzeba zakupu do gramofonu Technics SL-QD33!
1, Pokrywa i przewód wygłuszający.
Ewentualnie proszę o pomoc gdzie nabyć w drodze kupna a nie kradzieży. Za pomoc - flacha! :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-QD33 - części

#2

Post autor: Wojtek »

Pokrywa? Będzie problem.

Przewód "wygłuszający"? Chodzi Tobie o przewód uziemienia czy coś innego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mikmar.radom
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:59

Re: Technics SL-QD33 - części

#3

Post autor: mikmar.radom »

Może się tak nazywać ( kabel uziemienia ) , ponieważ w każdym towarzystwie ma inną nazwę. :doh:
Ale wiadomo o co chodzi.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie.
Posiadam całą 7 segmentową wieżę Technics-a , kupioną jeszcze przeze mnie w Pewex-ie. Segmenty oryginalne - japońskie , a nie niemieckie.
Zostawiłem to cacko dzieciom , ale nie uszanowali , bo nie wiedzieli co mają . Zabrałem darmozjadom i dobrze zrobiłem , bo dzwięki wydobyte
z tego sprzętu są nieosiągalne w sprzętach nowej generacji. Mam kolekcję "winyli" około 600 płyt i chcę je słuchać na moim sprawnym sprzęcie.
Może coś dało by radę popchnąć sprawę "kabelka"?

POZDRO - 600 Miki
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Technics SL-QD33 - części

#4

Post autor: wojciech06 »

mikmar.radom pisze:Może coś dało by radę popchnąć sprawę "kabelka"?
Kabel masowy (uziemienia) można zrobić samemu - kupić przewód jednożyłowy (cienki, koloru czarnego - tak jest przyjęte) oraz konektor (wtyk) typu banan (4 mm lub 2 mm - tzw. mini, w zależności od gniazda jakie tam jest zamontowane) i złączyć. Taki kabelek z jednej strony ma ten właśnie konektor (wtyk) od strony gramofonu, a z drugiej jest odsłonięty z izolacji drucik (można przyłączyć końcówkę kabla pazurkową /widelcową/ - inaczej "półksiężyc") do podłączenia GND we wzmacniaczu.

Znalazłem ogłoszenie o dorabianiu pokryw na gramofon dowolnego wymiaru na zamówienie (Milanówek, tel. 602 308 323, e-mail: limerit@limerit.com.pl):

http://www.hifi.pl/gielda/gramofony/87460.php
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-QD33 - części

#5

Post autor: Wojtek »

mikmar.radom pisze:ponieważ w każdym towarzystwie ma inną nazwę. :doh:
Nie wiem o jakich towarzystwach mówisz, ale nazwa może być albo słuszna albo wydumana spod sufitu. "Kabel wygłuszający" należy do tych drugich :)

Zgadza się, najlepiej samemu sobie przyszykować kawał druta :) Już kilku forumowiczów z Technicsami tej samej serii tak zrobiło, o ile dobrze pamiętam.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mikmar.radom
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:59

Re: Technics SL-QD33 - części

#6

Post autor: mikmar.radom »

Przyjemnie widzieć , jak ktoś jest uprzejmy i kompetentny . Dzięki bardzo :dance: Jutro zabieram się do roboty!
"Wojtku"! zgodnie z zapowiedzią proszę mail-em o adres wysyłkowy - wysyłam flachę. Umowa to umowa.

SIEMANIX - 800 Mikołaj
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Technics SL-QD33 - części

#7

Post autor: wojciech06 »

mikmar.radom pisze:"Wojtku"! zgodnie z zapowiedzią proszę mail-em o adres wysyłkowy - wysyłam flachę. Umowa to umowa.
A o którego Wojtka Ci chodzi :?: :) :
1. Wojtek,
2. wojciech06
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
mikmar.radom
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:59

Re: Technics SL-QD33 - części

#8

Post autor: mikmar.radom »

Jeżeli jest Was dwóch to..................dawajcie będzie "literek"! :clap:

SZACUNOWOŚĆ 1. Miki
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technics SL-QD33 - części

#9

Post autor: wojciech06 »

Każdy jest z osobna, niezależnie. Chodzi o osobę, którą miałeś na myśli w sprawie udzielonej Ci odpowiedzi :) . Najlepiej kliknij ikonkę "PW" (prywatna wiadomość) i napisz do tej osoby, którą masz na myśli.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
mikmar.radom
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:59

Re: Technics SL-QD33 - części

#10

Post autor: mikmar.radom »

Chyba "wojciech06". :think: Eeeeeeeeeeeeeee-tam na pewno!
Pozdro 600 Miki
ODPOWIEDZ