kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#16

Post autor: DonDingo »

Oczywiście, nie można odmówić Ci racji, zaproponowałem facetowi połowę ceny za główkę, jaką chciał za całe ramie, no i za tydzień może się namyśli. Ja natomiast z zawodu jestem elektromechanikiem i elektroakustykiem, i jestem pewien że dam radę zamontować tę główkę na ramieniu... to nie jest wielka filozofia trza się tylko przyłożyć. Będzie do tego potrzebne , laserowa poziomica, pół metra plastra na odciski, mikrowiertarka i pożądna lupa , bo już trochu niedowidzę. Mam główkę od innego ramienia Duala, więc jest firmowy kąt pomiędzy osią ramienia a osia wkładki, tak samo wysokość platformy mocowania wkładki do osi ramienia jest firmowa....sądzę że się uda..... ale poczekam jeszcze tydzień, może cós się zdaży
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#17

Post autor: eenneell »

Ja myślę tak!; ten zestaw jest wart targowania!
1) jest koszyk
2) są kabelki! (kabelki wezmę :)
3)reszta; ramię+przeciwwaga dla amatora a "alle"

PS taki koszyk Duala "za 2 zł" ma taki sam kąt!co ten z "alle", tyle, że ten z alle jest łątwo demontowalny- można polować na drugi =mieć dwie wkładki zamienne :idea:
PS2 Koszyczek z "alle" montujesz i Masz...
pzdr
wujekdobrarada :D
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#18

Post autor: DonDingo »

Ja zrobie demontowalny, normalnie główka będzie sie odkręcać na gwincie.... nakretka jest na ramieniu, nie będzie tylko gniazda z kabelkami , dam więc kabelki osobno....
Zrobie to tak że remie pozostanie oryginalne, dorobie tylko główkę, a w przyszłości będzie można zamontowac firmowa główkę
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#19

Post autor: eenneell »

OK!
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#20

Post autor: DonDingo »

Ciekawa informacja do mnie dziś przyszła z Anglii. Otóż firma Dual w 1982 zbankrutowała i przejeła ją firma Tomson, A Tomson to TCL, W firmie TCL nie chcą się przyznać czy mają do dziś Duala , czy komu sprzedali.
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Re: kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#21

Post autor: DonDingo »

Tak jak widać na zdjęciu, zamontowałem główkę - headshell - z innego modelu Duala, I niedługo gramofon mi zagra. Zobaczymy czy zagra ładnie ?
Załączniki
Tymczasowy headshell już zamontowany, myślę że niedługo gramofon mi zagra.
Tymczasowy headshell już zamontowany, myślę że niedługo gramofon mi zagra.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#22

Post autor: Wojtek »

DonDingo pisze:Ciekawa informacja do mnie dziś przyszła z Anglii. Otóż firma Dual w 1982 zbankrutowała i przejeła ją firma Tomson, A Tomson to TCL, W firmie TCL nie chcą się przyznać czy mają do dziś Duala , czy komu sprzedali.
Czemu z Anglii? Chyba szukałeś producenta w złym miejscu.
Historia firmy Dual nie jest tajemnicza, ale jest dość zawiła, szczególnie jeśli chodzi o licencje i prawa do marki.
Nie Tomson tylko Thomson. Thomson dopiero ponad 20 lat później wszedł w skład holdingu TCL.

Dzisiaj producentem "właściwych" gramofonów Dual (bo inne produkty chyba nas w tym momencie nie interesują), ze spuścizną patentową i zakładową, jest firma Alfred Fehrenbacher.
http://www.alfredfehrenbacher.de/
DonDingo pisze:Zobaczymy czy zagra ładnie ?
Koniecznie zbadaj potem szablonem geometrii Stevensona czy matematyka się zgadza, bo grać sobie jakoś może (nawet i ładnie), ale konfiguracja może być niekoniecznie poprawna.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#23

Post autor: DonDingo »

Jak kupie wkladke to będe Cie prosil o poradę jak zbadać geometrię, nie mam w tym wprawy bo ponad 10 lat nie mam gramofonów. Naprawialem wzmacniacze domowe, estradowe i studyjne, kompakty... magnetofony, kolumny głośnikowe a gramofony nie.
Myślę o zakupie wkładki Grado Green.
Jak myslisz , sprawdzi się w tym gramofonie ?
A może coś mi podpowiesz, jaką wkładkę do niego kupić....hmmmm
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#24

Post autor: Wojtek »

DonDingo pisze:Myślę o zakupie wkładki Grado Green.
Jak myslisz , sprawdzi się w tym gramofonie ?
A może coś mi podpowiesz, jaką wkładkę do niego kupić....hmmmm
Nie ten temat, zupełnie. Powiem tylko, że do tego Duala bardziej myśl o Ortofonach niż o Grado, przynajmniej na tym etapie.
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=654
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#25

Post autor: DonDingo »

ok... popatrzę za Ortofonem ---- może taka od Wamat ?

http://wamataudio.pl/wkladki/wkladka-gr ... -10-e.html

a z ciekawostek to ....wpadłem na trop oryginalnej główki....więc może uda się skompletować oryginalne ramię w całości
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#26

Post autor: eenneell »

DonDingo pisze:http://wamataudio.pl/wkladki/wkladka-gr ... -10-e.html
Ta wkładka gra "ostro" -ma jasną górę-dla coponiektórych "za jasną", mnie odpowiada ;) choć wolę szczura75
Co do zdlęcia z headshelem to na oko widać , że koszyczek nie jest w osi ramienia,( i raczej nie jest "Duala" tylko jakimś telefunkowskowskim - czy innym klonem) -więc;
Wojtek pisze:Koniecznie zbadaj potem szablonem geometrii Stevensona czy matematyka się zgadza, bo grać sobie jakoś może (nawet i ładnie), ale konfiguracja może być niekoniecznie poprawna.
powodzenia
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#27

Post autor: DonDingo »

No oko to chłop w szpitalu umarł
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#28

Post autor: DonDingo »

A jeśli chodzi o Shure to 20 lat temu mój ostatni gramofon miał wkładkę Shure. I bardzo mnie to odpowiadalo. Miałem wtedy Adama....a gdy na świecie pojawiły się CDki to się przesiadłem.
3 miesiące temu mój kumpel przywiózł mi swojego Adama i poprosił o naprawę . Zrobiłem mu gramofon i przypomniałem sobie brzmienie analogu....no i znów mi się zachciało....!!!! Inny kumpel dał mi Grundiga 8000 z niemieckiego szrota, bez główki.
Jak pisałem wcześniej , zlokalizowalem oryginalna główkę. Niedługo będę ją miał. Poprosiłem Was o pomoc we własciwym doborze wkładki , bo wiem jak ważne to jest zagadnienie a nie mam w tym żadnej praktyki.....Lubie brzmienie naturalne . Ja zajmuje sie zawodowo dźwiękiem , głównie nagrywam młode kapele i produkuję plyty cd w malutkich nakładach, ale w domu od 25 lat nie mam żadnego korektora. Gramofon będzie wpięty w preamp http://artproaudio.com/artcessories/tur ... /djpre_ii/
używam go kiedy nagrywam Didżejów. potem jakiś pasywny mixer z odpływem na kartę komputera., potem końcówka mocy Cambrige Audio z 1981 na tranzystorach polowych Toshiba, a potem kolumny Monitor Audio System R-352 Z 1982r. Całość brzmi całkiem dobrze i neutralnie jak na takie stare graty, ale to są wyśmienite konstrukcje i lubie je bo je mam. Chciałbym aby gramofon mial brzmienie neutralne z pretensjami do audiofistwa...... choć od razu zaznacze że nie jestem jakims popapranym purystą.Na angielskich forach piszą że tanie Ortofony nie sa rewelacyjne, zaproponowali mi wkładkę Denona albo Grado.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#29

Post autor: eenneell »

Shure 75!
Można dość tanio trafić na "A"
Igły od Wamatu (ok 60zł, a potem można myśleć o lepszych)
A propos OM:
Teraz słucham "Hair"- płyty na której -wydawało się, że nic nie ma oprócz szumów i trzasków- na "E" OM 10 z Wamatu i jest duuuużo lepiej :!:
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

kupię Headshell do Grundig 8000/Dual C 455

#30

Post autor: DonDingo »

ano zobaczymy....na razie wiem że mechanika ramienia w Grundigu 8000 ma bardzo wąski margines regulacji, jeśli więc Dual zaleca OM 10 do tego ramienia to chyba ją kupie
Zablokowany