Gramofon Daniel + Radmor JUZ NIEAKTUALNE

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Daniel + Radmor

#16

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:Mam srebrnego 5102 - w stanie prawie gabinetowym. Na razie nieużywany
Czemu nie używasz?
Obywatel pisze:Trzeba pamiętać, że ten Radmor lubi się najbardziej z 4Ohmowymi kolumnami o konstrukcji zamkniętej.
4ohm to jeszcze mogę zrozumieć, ale zamknięte? Chodzi także o "szczytowe osiągnięcia polskiej elektroniki" (aloha Tonsil) tutaj czy jak?
Obywatel pisze:Wraz z dobrymi kolumnami to, co chcesz kupić to jest wręcz wymarzony zestaw do winyli.
Dla Polaka nostalgika. Kropka.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Gramofon Daniel + Radmor

#17

Post autor: Darek »

Obywatel pisze:Powodzenia w poszukiwaniach!
Dzieki. Przed Swietami mialem propozycje Radmora, ale musialem zrezygnowac. Brakowalo pokrentel. Szkoda, bo cena byla dobra. Chcieli 200PLN. jak chcesz to moge dac namiar na tego goscia. Przeslal mi zdjecia. Moge Ci je podeslac.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon Daniel + Radmor

#18

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:Czemu nie używasz?
Bo nie mam odpowiednich głośników ;)
Wojtek pisze:4ohm to jeszcze mogę zrozumieć, ale zamknięte? Chodzi także o "szczytowe osiągnięcia polskiej elektroniki" (aloha Tonsil) tutaj czy jak?
Nie znam się na akustyce za bardzo, ale z treści wyczytanych na różnych forach i z własnych amatorskich, subiektywnych odczuć wnioskuję, że bass-reflex nie komponuje się zbyt dobrze z brzmieniem Radmora 5102. On ma taki długi, dudniący bas i bass reflex to potęguje. Zastrzegam jednak, że nie znam się na tym do końca i w celu nawiązania merytorycznej dyskusji lepiej by było porozmawiać np. z kimś z forum Unitra-Fan ;)

Nie ma to żadnego związku z marką sprzętu; przecież nie tylko Tonsil robił obudowy typu compact.
Wojtek pisze:Dla Polaka nostalgika. Kropka.
W czasach globalizacji odrobina nostalgii to balsam dla duszy. Ale mi się robi miękko na sercu nie tylko na widok sprzętów Unitry. Jak widzę sprzęty zachodnie sprzed 30 lat to też mnie ściska w dołku, że kiedyś można było robić coś dobrego i solidnego a dziś tylko plastic-fantastic a za dobre sprzęty trzeba płacić niebotyczne sumy i są one praktycznie niedostępne dla zwykłych ludzi.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Darek

Gramofon Daniel + Radmor

#19

Post autor: Darek »

Obywatel pisze: kiedyś można było robić coś dobrego i solidnego
Zgadzam sie. W tamtych latach sprzet (oczywiscie nie wszystko) bylo produkowane w dobrej jakosci. Z tego co pamietam to wysylali tez na export. Dzwiek z Radmora i Daniela byl bardzo fajny. Wiele osob w tamtych czasch tylko marzylo o czyms takim.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Daniel + Radmor

#20

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:Nie znam się na akustyce za bardzo
Okej :)
Obywatel pisze:Zastrzegam jednak, że nie znam się na tym do końca i w celu nawiązania merytorycznej dyskusji lepiej by było porozmawiać np. z kimś z forum Unitra-Fan ;)
Unitra-fanatyków się pytać o dobre kolumny do Radmora i liczyć że wymienią coś niepolskiego?
Marzenie ściętej głowy.
Darek pisze:Z tego co pamietam to wysylali tez na export.
Tak wysyłali że w krajach docelowych nawet nie kojarzą dziś tych sprzętów. Pewnie dlatego, że były takie super ;)
Zresztą, prawie wszystko szło na export, bo jak inaczej miał zakład dostać dewizy?
Darek pisze:Wiele osob w tamtych czasch tylko marzylo o czyms takim.
Bo o niczym lepszym już marzyć nie mogło (nierealne).
Tj. wielu marzyło o Poldku czy o Maluchu własnym, a o Mercedesach czy Fordach nawet nie mieli co myśleć :)


Tak jak już to pisałem wielokrotnie, w przypadku polskiego sprzętu audio to pobudki mogą być jedynie nostalgiczne, bo jakościowo... to za tą samą cenę w większości przypadków dostaniemy coś lepszego made in "zachód".

Jednakże zaznaczam, że w odniesieniu "nowe kontra stare" to już jest inna bajka, bo trudno mi się dziwić jeśli Radmorek powali jakąś miniwieżę bądź amplitunerek kina domowego, współczesny (pewnie niedrogi).

A i żeby nie było niedomówień to nie twierdzę, że Darek źle robi chcąc skompletować sobie swój dawny "zestaw marzeń" :) Może dzięki temu też trochę przejrzy na oczy a propos sprzętu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
amperrr
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:23

Gramofon Daniel + Radmor

#21

Post autor: amperrr »

Panie Adminie, mam nadzieję że się nie narażę tym co teraz powiem zaraz na początku po rejestracji :D . Miałem okazję porównać sporo sprzętów do swojego ukochanego 5102, niejedną wieżę wyższej klasy, czy amplitunery, i przyznaję, tak mocą jak jakością każdy powalałem. Na oczach ich właścicieli...

Przy naprawie pewnego zestawu 5.1 myślałem że mi uszy zwiędną. Jeden z wyższych modeli Logitecha. Ani myśli bym ten wzmacniacz oddał! Ale muszę zmienić głośniki w kolumnach bo kolega z bratem spartolili robotę zamiast włożyć Tonsile, dali czeskie TVM. W dodatku powinny być 2 identyczne niskotonowe, dali 2 inne na kolumnie, opór wzrósł z 4 do 7Ohm. W skrócie dupa.

Także mój gramofon (GS-434) dziś naprawiony zaskoczył mnie jakością swojego brzmienia. On odtwarza moje winyle jak jakieś FLAC czy AudioCD porządne!
Darek

Gramofon Daniel + Radmor

#22

Post autor: Darek »

Przestanmy moze dyskutowac czy to dobre czy zle, czy gra tak czy tak. Odchodzimy od tematu

Dalej aktualne. Kupie Radmora i gramofon Daniel.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Daniel + Radmor

#23

Post autor: Wojtek »

Spoko spoko, co by nie robić zamieszania, odpowiedziałem amperrowi na PW :)
Z "Teraz Polską" i tak nie ma co walczyć, można jedynie być cierpliwym, aczkolwiek czytając o zestawie Logitecha uśmiałem się szczerze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Gramofon Daniel + Radmor

#24

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:można jedynie być cierpliwym
tak tylko cierpliwosc. Widzialem juz kilka ogloszen i juz rozmawialem ale niestety jak dochodzilo do jakosci to ;) Kiedys znajde :) jakis dobry
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3831
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon Daniel + Radmor

#25

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:Z "Teraz Polską" i tak nie ma co walczyć, można jedynie być cierpliwym
No dobra, Altusy i wiele innych to nie są sprzety najwyższych lotów ;) ale akurat 5102 i Daniel to porządne klocki - nie Hi-End, ale Hi-Fi na pewno.

A propos polskiego sentymentalizmu, który nazywasz "Teraz Polską" ;) to w dużej mierze bierze się on stąd, że kiedyś 'Polak potrafił' wyprodukować sprzęt (lepszy lub gorszy) pomimo skrajnie niesprzyjających warunków, a dziś nie może wyprodukować nic bo globalistyczne lobby skutecznie podcina mu skrzydła. I stąd w ludziach ta tęsknota i nostalgia - czasami rzeczywiście bezkrytyczna.

Osobiście boleję nad tym w jakim stanie jest dziś Polska gospodarka i jak mało skutecznie nasi politycy potrafią zabiegać o nasz narodowy interes ekonomiczny.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Daniel + Radmor

#26

Post autor: Wojtek »

Darek pisze: ale niestety jak dochodzilo do jakosci to ;) Kiedys znajde :) jakis dobry
Ale w jakim sensie jakości? Masz na myśli stan zachowania?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Gramofon Daniel + Radmor

#27

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Ale w jakim sensie jakości? Masz na myśli stan zachowania?
Pojecie ogolne. Wyglad, musi byc sprawny itd.
Darek

Gramofon Daniel + Radmor

#28

Post autor: Darek »

Caly czas aktualne
GiF_Gi
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2012, 08:20

Gramofon Daniel + Radmor

#29

Post autor: GiF_Gi »

Witam.
Czy dalej sprawa aktualna?
Posiadam Daniela. Jestem jego nabywcą i jedynym uzytkownikiem. Daniel jest w stanie bdb. Mam problem jedynie z sensorem opadania ramienia w dół.
Jezlei interesuje propozycją to prosże odpisać prześlę więcej informacji i zdjęcia.
Pozdrawiam
Darek

Re: Gramofon Daniel + Radmor

#30

Post autor: Darek »

GiF_Gi pisze:Witam.
Czy dalej sprawa aktualna?
Posiadam Daniela. Jestem jego nabywcą i jedynym uzytkownikiem. Daniel jest w stanie bdb. Mam problem jedynie z sensorem opadania ramienia w dół.
Jezlei interesuje propozycją to prosże odpisać prześlę więcej informacji i zdjęcia.
Pozdrawiam
Tak caly czas aktualne. Interesuje mnie calkowicie sprawny (brak mozliwosci naprawy) Jesli naprawisz to daj znac. Jaki stan wizualny? Jak mozesz to podeslij zdjecia na maila
ODPOWIEDZ