Paski napędowe do Daniela.

ODPOWIEDZ
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Paski napędowe do Daniela.

#1

Post autor: Robertson »

Jak w tytule. W komplecie sa dwa. Daniel G 1100fs
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Paski napędowe do Daniela.

#2

Post autor: paulus60 »

Pasek napędowy i pasek ramienia kupisz na serwisie aukcyjnym bez problemu. Całkiem dobrej jakości zamienniki. Oryginałów nie szukaj, bo dawno sparciały i nie nadają się do niczego z uwagi na upływ czasu. Paski oryginalne (na ogół z demontażu) pozornie mogą wyglądać dobrze, ale będą powyciągane, guma będzie krucha i szybko odmówią posłuszeństwa. Kup te zamienniki, a na pewno będziesz zadowolony.

http://allegro.pl/komplet-paskow-gramof ... 17081.html

P.S. Jeśli Moderacja uzna, że ten link nie powinien się tu znaleźć, proszę go usunąć. Służy jedynie jako pomoc dla Robertsona i nie jest jakimkolwiek forowaniem, bądź reklamowaniem sprzedawcy tych pasków.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Paski napędowe do Daniela.

#3

Post autor: Robertson »

Dzięki .Jeśli nic na miejscu nie zanjdę to w poniedziałek zamawiam.Czasami komuś zostają po starym Danielu ....na to liczyłem ;)
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Paski napędowe do Daniela.

#4

Post autor: paulus60 »

Robertson pisze:.......Czasami komuś zostają po starym Danielu ....na to liczyłem ;)
paulus60 pisze: Paski oryginalne (na ogół z demontażu) pozornie mogą wyglądać dobrze, ale będą powyciągane, guma będzie krucha i szybko odmówią posłuszeństwa. Kup te zamienniki, a na pewno będziesz zadowolony.
Obstaję przy swojej wersji. Nowe, to nowe i dłużej pociągnie, w końcu to guma, a nie tytan czy stan nierdzewna. Aż tak bardzo (w sensie zakładania starych pasków) nie dążyłbym do pełnej "oryginalności" Daniela. Zrobisz jak zechcesz. Powodzenia! :-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Paski napędowe do Daniela.

#5

Post autor: Wojtek »

Kupowanie starego paska napędowego to jak kupowanie starych opon do samochodu... czyli coś niezbyt mądrego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Paski napędowe do Daniela.

#6

Post autor: Robertson »

W poniedziałek zamówię w Wamacie nowy.Jutro podjadę na wolumen , może tam jest jakis koleś z paskami...chociaż jakiś czas temu odwiedziłem tą giełdę i z przykrością muszę stwierdzić, że to jest już tylko cień tego wolumenu , który pamiętam z przed lat :(
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Paski napędowe do Daniela.

#7

Post autor: Robertson »

HE HE ...NIE ZŁY CZAD!!!! Myślę , że moja przygoda w tym temacie Was zainteresuje a może komuś pomóc w przyszłości. Pojechałem rano na Wolumen i kupiłm komplet "pasków" .Buda z gramofonami , paskami etc. Na szczęście tylko za 7 zł. Od początku mi sie nie podobały! Grube , sztywne ...masacra! Materiał , z którego zostały wykonane to chyba dętka od traktora :D Efekt po wymianie...jeszcze gorszy niz przed .Ramię przestało działąć w płaszczyznie pionowej .A talerz stanął dęba ! Na starych po pochnięciu chodził. Okazało się po konsultacji z poprzednim włąścicielm Daniela ,że podczas demontarzu gramofonu do trasportu wypadła taka kulka, która podpiera talerz w gnieżdzie , w którym on się obraca. Znalazłem inną wsadziłem na miejsce i przesmarowałem. Stare paski umyłem ciepłą wodą z mydłem a resztę "odkaziłem"Jackiem Danielsem :lol: Wszystko hula jak trzeba! A budę kretyna o nazwie BAJAN omijajcie szerokim łukiem albo bardzo uważajcie co wam wciska !
ODPOWIEDZ