Przedwzmacniacz gramofonowy MM

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Przedwzmacniacz gramofonowy MM

#1

Post autor: JacK »

Kupie dobry przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM. Te najtańsze odpadają, audiofilskie zabawki też niekoniecznie , może coś po środku się znajdzie.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Przedwzmacniacz gramofonowy MM

#2

Post autor: jopp »

Mam na zbyciu ewentualnie taki sam przedwzmak: http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramo ... 87123.html Pracował max ze 100 godzin, nie podrapany z pudełkiem. Kupiłem wzmacniacz z phono i już nie używam.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy MM

#3

Post autor: JacK »

Dzięki za oferte. Nawet zastanawiałem się czy go kupić ale że sprzedawca zwlekał z odpowiedzią na pytania, to kupiłem u innego bardziej kominikatywnego sprzedawcy podobny cenowo sprzęcik SPR-6 z którego nie jestem zadowolony. Może faktycznie ten Dynavox lepiej zagrałby z resztą moich klocków. Jeżeli mam zaryzykować to cena musi być atrakcyjna , podaj swoje wymagania w wątku albo PW.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy MM

#4

Post autor: jopp »

Jeśli masz wkładkę AT (jak wynika z innego tematu) to ten SPR-6 jest trochę nie bardzo. Porównaj parametry:

wkładka: NAPIĘCIE WYJŚCIOWE 3,5 mV
SPR-6: NAPIĘCIE WEJŚCIOWE 5 mV

Dynavox na wejściu ma 3,4 mV. U mnie właśnie chodził z wkładką AT-91 i ogólnie było ok (nie mam aż tak dobrego sprzętu by oceniać niuanse). Jako, że przedwzmacniacz jest na prawdę jak nowy proponuję 120 zł. 180 płaciłem za niego...
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy MM

#5

Post autor: JacK »

Nie w kompatybilności mam problem tylko w uzyskanym brzmieniu. Zapas mocy wzmacniacza mam wystarczający aby go wysterować nawet ze słabszego przedwzmacniacza. SPR-6 ma po prostu szaloną nienaturalną górę ( czyli dźwięków wysokich jest zbyt dużo, są zbyt ostre, bez powiązania z resztą pasma). Przy moim wyrównanym systemie to słychać szczególnie. Płyt słucham "flat" , nie posiadam potencjometrów mogących coś poprawić, a może jeszcze bardziej zepsuć, sam już nie wiem. Pojęcia nie mam jak redaktor Pacuła wystawiając cenzurke temu sprzęcikowi mógł tego nie zauważyć.
Zrobimy może tak. Poczekam pare dni może trafi się jakaś inna okazja zakupu przedwzmacniacza. Jeżeli nie to wrócimy do naszej transakcji. OK ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
jopp
Posty: 95
Rejestracja: 24 wrz 2010, 00:16
Gramofon: Technics SL-Q2

Przedwzmacniacz gramofonowy MM

#6

Post autor: jopp »

Wiesz piszę o kompatybilności, bo ja przerabiałem coś podobnego. Tzn. najpierw kupiłem przedwzmacniacz który też miał 5 mV na wejściu i i grało to nie ładnie więc go wymieniłem. Nie znam się specjalnie na elektronice, ale "po swojemu" sobie to wytłumaczyłem że jeśli przedwzmacniacz oczkuje wartości na wejściu 5 a otrzymuje 3.5 mV to idealnego dźwięku dalej nie puści do wzmacniacza skoro na początku było coś nie tak (nie to że ciszej ale cos będzie jeszcze popieprzone z nim nie ładnie mówiąc). Może ten pierwszy mój przedwzmak był zepsuty np., a te różnice w napięciach nie mają znaczenia - nie wiem.

Wracając do meritum... OK. Na razie go trzymam. Po świętach jakoś myślę (o ile nie będziesz chciał), to wystawie go na aukcje bo mi o nim przypomniałeś :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy MM

#7

Post autor: JacK »

Tuż przed świętami kupiłem z drugiej ręki przedwzmacniacz NAD PP-1 więc chwilowo temat zamykam. Dzięki za oferte i powodzenia w sprzedaży jopp :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy MM

#8

Post autor: JacK »

Temat znowu aktualny bo potrzebuje drugiego przedwzmacniacza. Szukam używki firmowanej przez Nad-a , Cambridge Audio lub Thorensa.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ