Jamo A500

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Jamo A500

#1

Post autor: slejter »

Panowie a więc zaprosił mnie dziś znajomy który posiada te kolumny, włączył muzykę i gdy usłyszałem jaki dźwięk "płynie" z tych ze tak powiem niepozornie wyglądających kolumn to powiem szczerze że szczęka mi opadła. Dźwięk czysty, niskie tony jak i wysokie współgrają ze sobą świetnie.
I teraz pytanie, czy ktoś się kiedyś spotkał z tymi kolumnami i ma jakieś zdanie na ich temat? Cenowo że tak powiem drogie są, za dwie te kolumny trzeba zapłacić około 700 do 800 zł. I teraz najlepsze, mam okazję (tak myślę) kupić te kolumny z pewnych i uczciwych rąk za 250zł :dance:
Kolumny w stanie bardzo dobrym w kolorze czarnym, i co robić?

http://sklep.rms.pl/en/jamo-a-500-a500- ... ed-speaker
http://allegro.pl/jamo-a-500-a500-czarn ... 73940.html
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jamo A500

#2

Post autor: darkman »

A po co zdanie kogoś, skoro sam słyszałeś?
Chcesz kupić komuś? Temu komuś? Czy jak?
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jamo A500

#3

Post autor: slejter »

Grzecznie zapytałem, a zdanie kogoś po to bo ja nigdy nie posiadałem żadnych kolumn stereo i dla mnie dźwięk może być ładny i czysty a dla kogoś kto się zna może brzmieć całkiem inaczej i dla tego chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście te kolumny są tak "dobre" czy tylko mi się tak zdaje.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jamo A500

#4

Post autor: Dragant »

Slejter... sęk w tym, że to Tobie ma się podobać jak kolumny brzmią. Nie musisz mieć czegoś co zostało polecone, skoro przy tych opadła Ci szczęka. Mogą paść propozycje kolumn, które lubi osoba polecająca, ale Tobie mogą nie podejść. Jesteś w tej komfortowej sytuacji, że masz porównanie swoich obecnych do Jamo kolegi.
Polecanie czegokolwiek ma mniejszy lub większy sens wtedy, jeśli osoba kupująca nie ma porównania i pyta o subiektywne opinie innych użytkowników.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jamo A500

#5

Post autor: darkman »

slejter pisze: a zdanie kogoś po to bo ja nigdy nie posiadałem żadnych kolumn stereo
OK, teraz jasno.
Kolumna stereo ma budowę w jakimś sensie standardowo skończoną. Coś jak drabina lub laska do podpierania i obrony.
Ja również nie słyszałem tych kolumn, ale wybrałbym standardowe. Czyli inne.
Te, to kolumny do zabudowy lub mogące pracować jako przenośne ze zmienną lokalizacją. Mogą brzmieć dobrze ale nie muszą. Dla mnie na oko grają tak jak wyglądają.
Do budowy zestawu stereo są bardziej konwencjonalne wybory i propozycje.
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jamo A500

#6

Post autor: slejter »

To jeszcze jedno pytanie, nie będę zakładał nowego tematu, jakie kolumny wybrać ? mam tu na myśli kolumny dwudrożne czy trzydrożne, jednak mam zamiar kupić nowe w sensie nowe kolumny i właśnie się zastanawiam nad tym zagadnieniem.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jamo A500

#7

Post autor: darkman »

To jednak sporo czytania przed Tobą i nijak tego nie pominiesz. Zasadniczo to gra cały tor audio i od jego kompozycji w dużej mierze będzie zależeć końcowy efekt jaki sobie stworzysz.
Potrzebny też budżet i wówczas masz odpowiednie działy, które i tak trzeba czytać z wyobraźnią i marginesem bezpieczeństwa x zaufanie do samego siebie.
Odsłuchy jednak najlepiej załatwią sprawę i po prostu zaufaj swoim uszom.
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jamo A500

#8

Post autor: grzehu82 »

A podłączałeś wogóle te Jamo do tej twojej Saby? Nie masz miejsca w pokoju - będziesz je wieszał na ścianie w pokoju (do tego sa przeznaczone)? Bo widzisz z efektem wow w tym przypadku może być tak że po prostu niczego lepszej klasy nie miałeś okazji posłuchać. Podawałem ci co masz w okolicy do posłuchania.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jamo A500

#9

Post autor: Wojtek »

slejter pisze: nie będę zakładał nowego tematu
Dlaczego? Z głupoty? Lenistwa? Mam nadzieję, że nie.
slejter pisze: jednak mam zamiar kupić nowe w sensie nowe kolumny
Jeśli budżet ograniczony to będzie ciężko, ale skoro niepozorne Jamo już robią "efekt wow" to może i wystarczy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
slejter
Posty: 61
Rejestracja: 26 lut 2017, 19:14
Gramofon: Pioneer PL-514
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jamo A500

#10

Post autor: slejter »

Co do budżetu to wzrósł on do 600 zł, myślę że już coś znajdę nowego i dobrego.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jamo A500

#11

Post autor: Wojtek »

Skoro tak uważasz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ