Słuchawki do 400 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Słuchawki do 400 zł

#1

Post autor: kijek »

Witam
Panie i Panowie, od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu słuchawek. Jest on związany z tym, że chciałbym usprawnić swój tor audio. Niestety, przez wzgląd na bardzo malutką powierzchnię odsłuchową - niecałe 4m^2 - nie ma sensu pchać się w żadne kolumny. Na zakup mogę przeznaczyć ok 400 zł. I tutaj moim faworytem są Grado SR60e - dość dużo dobrego naczytałem się o tych słuchawkach. Ale może znajdę w tym segmencie cenowym coś rozsądniejszego? Moje preferencje są proste jak konstrukcja cepa - ma być w miarę ciepło ale i dynamicznie :)
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki do 400 zł

#2

Post autor: Wojtek »

Sennki HD-280? O ile nadal są dostępne :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Słuchawki do 400 zł

#3

Post autor: kijek »

Są, są. Tylko nie ten przedział cenowy, niestety. Przy ich zakupie musiałbym zrezygnować z płyt w przyszłym miesiącu :( Poza tym troszkę odstrasza mnie ich neutralność - ot lubię ciepłe kluchy, które zarazem potrafią mocno pierdzielnąć :)
Swoją drogą słuchawki w tym przypadku są wydarzeniem inicjującym zabawę w dopracowanie toru audio. Chcę mieć możliwość usłyszenia różnicy po dokonaniu pewnych zmian. Z całą pewnością w przeciągu dwóch najbliższych miesięcy, zmieni się także wkładka. Tutaj stawiam na Shure M97xE.
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki do 400 zł

#4

Post autor: Wojtek »

Stówka więcej na allegro. To niewiele :)
Na ebay.de są ciut tańsze, szczególnie że są tam też używki.
A płyty można przeboleć. Ja swoją parę mam już przeszło 10 lat i nadal służy :morda:

Przy okazji dowiedziałem się że można dostać jeszcze części eksploatacyjne na wymianę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Słuchawki do 400 zł

#5

Post autor: darkman »

Zobacz też Sennheiser z serii Momentum (2,Ear,G-M2) są różne wersje muszli. Ja nie lubię pełnego krycia miski ani 1/2 otwartych więc wybrałem M-One Ear z tego względu oraz dobrego współczynnika portable oraz designu (pokrowiec, etui,2 kable,). Ivory z dużą michą też b.fajne, tylko już drożej znacznie.
Jakość odsłuchowa i detal jak dla mnie super.
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Słuchawki do 400 zł

#6

Post autor: kijek »

Sennheisery z serii Momentum urzekły mnie designem. Przeczytałem o nich również dużo dobrego. Niestety, to nie ta półka cenowa :( Na obecną chwilę zdecydowałem się zamówić te Grado SR60e. Jeśli mi nie podejdą, to sprzedam i tyle ;)
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki do 400 zł

#7

Post autor: Wojtek »

Dobre podejście :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Słuchawki do 400 zł

#8

Post autor: zelazny »

Jak dołożysz 200 stówki kupisz Beyerdynamic DT770 Pro 32 Ohm. Mam wersję DT770M.
PawełK
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:49

Re: Słuchawki do 400 zł

#9

Post autor: PawełK »

Może Tutaj znajdziesz coś dla siebie :
http://www.headbeat.pl
slawomir273
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2012, 17:33

Re: Słuchawki do 400 zł

#10

Post autor: slawomir273 »

Koledzy a co powiecie na Sennheiser hd 380 pro?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Słuchawki do 400 zł

#11

Post autor: Wojtek »

slawomir273:
Też szukasz słuchawek do 400? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
slawomir273
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2012, 17:33

Re: Słuchawki do 400 zł

#12

Post autor: slawomir273 »

Mogę je kupić taniej
westi
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2016, 20:51

Re: Słuchawki do 400 zł

#13

Post autor: westi »

kijek pisze:Na zakup mogę przeznaczyć ok 400 zł.
Kupiłeś coś?
Jeśli chodzi o Senki to miałem okazję posłuchać Hd4.20S które grały tragicznie - płasko bez polotu basu nie było w ogóle góry podobnie, wszystko zlewało się jak by grało gdzieś w pokoju obok. Lepiej od Senków grały nawet jakieś tanie Philipsy SHL3065WT (wybór dla żony jako słuchaweczki do biegania). Miałem też okazję posłuchać AKG Y50 i tu już było o niebo lepiej. Preferuję muzykę rockową i heavy metalową i np na moich ukochanych Ironach basu było sporo. Góra też grała ładnie chociaż była lekko podcięta, środek nie zalewał całości ale był ładnie wyważony. W tej cenie (+50 zł)można tez dostać Senki Urbanite XL ale tych nie miałem okazji dotknąć, czytalem gdzieś recenzję jakie to one są świetne i w ogóle szczegółowe. Może ktoś coś powiedzieć na temat tych słuchaweczek?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Słuchawki do 400 zł

#14

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:
30 gru 2016, 14:40
Sennheiser z serii Momentum ... Jakość odsłuchowa i detal jak dla mnie super.
Czas temu w ramach typowego zakupu kompulsywno-okazjonalnego :mrgreen: nabyłem od jednego Germańca w cenie znacznie poniżej 200 zł nowe (fakt, że otwarte i że w obrzydliwym kolorze) Senki M-O-E. Niskoomowe. Przyzwoicie wykonane. Bogaty zestaw. Wygodne na uszach. Fajne na wyjazdy (pokrowiec). Fajne do telefonu (nawet jest kabel z mikrofonem w zestawie). Ale przy lepszym źródle (wzmacniacz albo moja przenośna nagrywarka Korg) słuchać tego jak dla mnie trudno. Philips z Shibatą, który na niektórych płytach gotuje mi mózg to w porównaniu do tych słuchawek brzmi wręcz neutralnie :roll: W tej cenie gorąco polecam ale kwalifikacja "only mobile" wydaje się właściwsza. Oczywiście to moje zdanie. Może mam jakąś nadwrażliwość. Do porównań gramoholicznych zostaję na swoich antycznych Senkach HD 540 Ref II (po nieskończonej ilości wymian gąbek i kabli) :lol:
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Słuchawki do 400 zł

#15

Post autor: ant »

I ja proszę o pomoc w temacie słuchawek. Sporo się naczytałem i naszukałem w sieci ...ale od tego to już tylko oczy o cała głowa boli, a mądrzejszy nie jestem i decyzji nadal niet :-D . Zależy mi na miękkim, szczegółowym, delikatnym brzmieniu z dużą przestrzenią. Oczywiście nauszne. Mają współgrać ze wzmacniaczem Denon PMA-770. Muzyka głównie z winyli (gramofon Akai AP-Q41 , wkładka Shure m97xe) , czasami coś z CD. Muzyka różna z przewagą rocka. Doczytałem się 3 typów słuchawek: Somic V2 (chińszczyzna, ale podobno baaardzo dobre w swojej cenie), Audio-Technica ATH-T500 (niestety w tej chwili niedostępne) i Creative Aurvana Live (jednak wymagają wymiany kabla o czym piszą wszem i wobec użytkownicy) ... a może coś innego polecicie ??? Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ