Słuchawki Creative vs AKG

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
ferre111
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2012, 22:50

Słuchawki Creative vs AKG

#1

Post autor: ferre111 »

Którą firmę uważacie za lepszą jeśli chodzi o słuchawki do słuchania rapu?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Creative vs JBL

#2

Post autor: Wojtek »

Rozmawiajmy o modelach, a nie o markach...

Co jest lepsze do jeżdżenia na zakupy? Opel czy Volkswagen?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Creative vs JBL

#3

Post autor: Kusma »

Ja może jedank trochę uogólnię: Creative mi się kojarzy z plastikowym "szpanem" i tandetą - to moje subiektywne odczucie - a wszystko co mialem tej firmy to mi się rozpadło.
Jednak zgadzam się z Adminem że nie przekreśla to konkretnego droższego modelu - "jakiegośtam".
Ogólne "dysputy" nigdy do niczego nie prowadzą.
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
ferre111
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2012, 22:50

Re: Creative vs JBL

#4

Post autor: ferre111 »

Awatar użytkownika
Greegoory
Posty: 140
Rejestracja: 16 lis 2011, 22:59
Lokalizacja: Kalisz

Creative vs JBL

#5

Post autor: Greegoory »

Dwa przykłady które podałeś to zupełnie różne konstrukcje. Ja stawiał bym na AKG, jest to konstrukcja zamknięta więc odizolowuje cię jakoś od otoczenia. Na pewno też mają większe głośniki co daje lepszy dźwięk, poza tym ten dźwięk ma gdzie w nich powstać i nie ma co go porównywać do tego z tych płaskich crative'ów Z drugiej strony... jak będziesz ich używać? W domu? Czy będziesz z nimi chodzić po mieście? Jeśli dom to pozostał bym przy akg, słuchawki wygodne i tak dalej, ale na ulicę bym ich nie wziął... mimo wszystko nie bardzo lubię chodzić z takimi nausznikami po dworze, poza tym mają 2,5 metra kabla a taki to raczej trudno się użytkuje, a tamte creativa, w miarę dyskretne, i przeznaczone do "mobilnego" słuchania.
Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie Jimmy Page
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Creative vs JBL

#6

Post autor: Kusma »

Tak, ferre111, poprostu dodaj wątek zakupowy odnośnie słuchawek, napisz do czego Ci potrzebne i do jakiej ceny, to na pewno Ci forumowicze pomogą. ;)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Creative vs JBL

#7

Post autor: Sindsoron »

Greegoory pisze:poza tym ten dźwięk ma gdzie w nich powstać i nie ma co go porównywać do tego z tych płaskich crative'ów
A słuchałeś kiedyś Creative Aurvana? To jest ich najlepszy model i muszę powiedzieć że jest naprawdę na poziomie :3
ferre111 pisze:No to model AKG K511
http://www.audiohit.pl/index.php?p1179,akg-k-511#

I model Creative EP-550
http://www.ceneo.pl/1245240
Ja na twoim miejscu nie kupowałbym klipsów, dopiero klipsy Audio Technici za ~500zł są warte polecenia :3 Do słuchania rapu szukaj zamkniętych nausznych, albo IEM'ów, obie konstrukcje dają dobry bas i izolację od otoczenia. Jedynie kwestia tego czy wolisz duże nauszniki czy maluśkie IEM'y.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ferre111
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2012, 22:50

Creative vs JBL

#8

Post autor: ferre111 »

Tak Creative EP-550 już mam i chcę je zamienić.
Zastanawiam się, czy nie zrobić tak żeby te z creative służyły mi głównie do słuchania na dworze. Pieniędzy zbyt dużo na słuchawki nie chcę poświęcić nie więcej niż około 150 zł. Moim zdaniem te z firmy AKG są dobre, używa może je ktoś i mógłby wyrazić o nich swoją opinię?
Awatar użytkownika
hansu
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Creative vs JBL

#9

Post autor: hansu »

Do słuchania muzyki na zewnątrz polecam jakieś dokanałowe słuchawki. Są wygodniejsze w przenoszeniu i nie zżerają baterii w tak ekspresowym tempie. W podanym przez Ciebie zakresie mieszczą się np Sennheiser CX-300II, które myślę, że spokojnie można polecić jako takie "całkiem w miarę" słuchawki do urządzeń przenośnych.
ferre111
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2012, 22:50

Re: Creative vs JBL

#10

Post autor: ferre111 »

hansu pisze:Do słuchania muzyki na zewnątrz polecam jakieś dokanałowe słuchawki. Są wygodniejsze w przenoszeniu i nie zżerają baterii w tak ekspresowym tempie. W podanym przez Ciebie zakresie mieszczą się np Sennheiser CX-300II, które myślę, że spokojnie można polecić jako takie "całkiem w miarę" słuchawki do urządzeń przenośnych.

Tak, ale słuchawki do kanałowe bardziej niszczą chyba słuch nisz takie nauszne. Poza tym i bardziej chciałbym wybrać coś ze słuchawek nausznych :D

A i pomyliłem się w tytule tematu chodziło mi o firmę AKG, a nie JBL :P
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Creative vs JBL

#11

Post autor: Sindsoron »

ferre111 pisze:Tak, ale słuchawki do kanałowe bardziej niszczą chyba słuch nisz takie nauszne.
Nieprawda, o ile się z nich prawidłowo korzysta :3
ferre111 pisze: Poza tym i bardziej chciałbym wybrać coś ze słuchawek nausznych :D
Podaj budżet
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Słuchawki Creative vs AKG

#12

Post autor: Wojtek »

ferre111 pisze:A i pomyliłem się w tytule tematu chodziło mi o firmę AKG, a nie JBL :P
Poprawiłem tytuł wątku :)
Sindsoron pisze:Podaj budżet
Już podał ;)
ferre111 pisze:Pieniędzy zbyt dużo na słuchawki nie chcę poświęcić nie więcej niż około 150 zł.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Greegoory
Posty: 140
Rejestracja: 16 lis 2011, 22:59
Lokalizacja: Kalisz

Słuchawki Creative vs AKG

#13

Post autor: Greegoory »

Sindsoron pisze:Greegoory pisze:poza tym ten dźwięk ma gdzie w nich powstać i nie ma co go porównywać do tego z tych płaskich crative'ówA słuchałeś kiedyś Creative Aurvana? To jest ich najlepszy model i muszę powiedzieć że jest naprawdę na poziomie :3
mówiłem o podanym przykładzie słuchawek a nie modelu kilka razy droższym
Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie Jimmy Page
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Słuchawki Creative vs AKG

#14

Post autor: Robert007Lenert »

Jesli sluchasz rapu, to jak znam zycie lubisz podbity dynamiczny bas. Jesli tak jest to moim zdaniem powinienes kupic to co sprzedaje kolega Darek z forum. Brzmia dynamicznie, z bardzo mocnym basem. Dla mnie ten bas jest przesadzony, ale jesli moje wczesniejsze gdybanie jest sluszne...... A cena jest ok. Tutaj masz link: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=35&t=1970
Jezeli jednak preferujesz zrownowazone, naturalne brzmienie to odradzam.
ferre111
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2012, 22:50

Słuchawki Creative vs AKG

#15

Post autor: ferre111 »

Dziękuje wszystkim za rady i opinie w końcu wybrałem słuchawki AKG K403 (http://www.euro.com.pl/sluchawki/akg-k403.bhtml). Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ