Potrzebne nagłośnienie - pomoc laikowi

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
klaudyna
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2017, 14:08

Potrzebne nagłośnienie - pomoc laikowi

#1

Post autor: klaudyna »

Cześć,

o ile muzyka i winyle są moją pasją, o tyle na kwestiach technicznych totalnie się nie znam. Mam gramofon, ale potrzebuję nagłośnienia. Do tej pory "tymczasowo" gramofon był podłączony do wieży stereo, ale nadszedł czas zapewnić mu godnych towarzyszy w postaci dobrej jakości głośników.

Mój gramofon to Sony VL-38GA. Mam również przedwzmacniacz (za jego pośrednictwem był podłączony do wieży), ale nie wiem czy jeszcze się przyda? Głośniki mają być do użytku domowego, aczkolwiek przyznam, że lubię słuchać głośno muzyki :)

Zastanawiam się też, czy realnym jest oczekiwanie, że będę mogła głośniki podłączyć też do telewizora, czy jednak lepiej to sobie odpuścić.

Jeszcze dodatkowa kwestia - wieża spaliła się, więc nie mam nawet na czym odtworzyć sporej kolekcji CD, czy też nawet zwykłego radia... Może dodatkowo co do tego jakieś rady?

Podsumowując, priorytetem jest dla mnie odtwarzanie muzyki z gramofonu w dobrej jakości za optymalną cenę (wiem, że jeśli chodzi o $ to prawdopodobnie nie ma tu granic, chciałabym się zorientować ile w ogóle warto zainwestować, aczkolwiek byłabym przeszczęśliwa, gdyby było realne zamknąć się w sumie 3-cyfrowej).
I najistotniejsza kwestia - jestem totalnie atechniczna, więc będę wdzięczna za delikatne poprowadzenie za rękę i odpowiedzi w języku typu "jak krowie na rowie" :D
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Potrzebne nagłośnienie - pomoc laikowi

#2

Post autor: Regsoft »

klaudyna pisze:
22 wrz 2020, 14:41
Mój gramofon to Sony VL-38GA
Hmm ... Sony VL-38GA to wkładka (odpowiednik AT-3400) wykorzystywana m.in. w gramofonie Sony PS-LX1 :think:
klaudyna
Posty: 10
Rejestracja: 05 kwie 2017, 14:08

Re: Potrzebne nagłośnienie - pomoc laikowi

#3

Post autor: klaudyna »

Sorry, szukałam jednocześnie wkładki i skopiowałam nie to, co powinnam :lol:
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Potrzebne nagłośnienie - pomoc laikowi

#4

Post autor: koscidogitary »

Cześć,
Napisałem długi post, ale potem przeczytałem Twój jeszcze raz... i jeszcze raz...
i... skasowałem to co napisałem.

Zakładam (bo nie napisałaś), że sprzęt ma być nowy.

W budżecie trzycyfrowym to w dolarach ($) będzie już całkiem wypas.
Jeśli w PLN to trochę będzie problem, aczkolwiek przy założeniu maksymalnej kwoty trzycyfrowej proponuję jakąś mikrowieżę all-in-one z CD i wejściem AUX (podłączysz pod TV).

W tym miejscu, w tej cenie, proponuję "jednoklockową" wieżę, np. DENON D-T1.

Takie mikrowieże potrafią mieć także bluetooth, więc można zapodać muzyczkę wprost z telefonu.

Edit: będziesz potrzebować przedwzmacniacza gramofonowego, bo Denonek nie ma wejścia Phono.

Edit 2: Z używek do 1000zł fajna jest DENON DRA F 109.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Potrzebne nagłośnienie - pomoc laikowi

#5

Post autor: Regsoft »

koscidogitary pisze:
22 wrz 2020, 15:04
W tym miejscu, w tej cenie, proponuję "jednoklockową" wieżę, np. DENON D-T1
Ciekawy pomysł z nowego sprzętu :think: Głośniczki, wzmacniacz, radio, CD. Wszystko jest. Ma jedno wejście analogowe na którym można powiesić ten przedwzmacniacz który jest podpięty do gramofonu. A gdyby TV miał wyjście cyfrowe (światłowód) to również można by go podłączyć do tego mini systemu :D
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Potrzebne nagłośnienie - pomoc laikowi

#6

Post autor: jogurteq »

koscidogitary pisze:
22 wrz 2020, 15:04
Z używek
Mini wieżę to raczej nową. Używki bym raczej olał. Szukam kilku konkretnych modeli ( taki tam pomysł w głowie ), ale póki co trupy co do ceny z używek, koszt napraw przekracza srogo opłacalność. A nowa to i gwarancja :D. Skąd jesteś? Może masz w okolicy jakiś konkretny sklep audio. Oni to zawsze z ceną mogą powalczyć.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
ODPOWIEDZ