Wzmacniacz Yamaha ax-900 jaki zestaw kolumn?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RobArt
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2019, 18:36
Gramofon: PS-X6 PS-X7
Lokalizacja: wschód

Wzmacniacz Yamaha ax-900 jaki zestaw kolumn?

#1

Post autor: RobArt »

Witam :)

Proszę o pomoc doświadczonych Kolegów i Koleżanek w wyborze kolumn do wzmacniacza Yamaha AX-900

Nie posiadam żadnej wiedzy, dotychczas słuchałem muzyki na zestawach mini i pianocrafcie Yamaha.

Utworzyłem też osobny temat dotyczący wyboru wzmacniacza, ale faworytem jest AX-900

Zestaw, (bo nie tylko wzmacniacz) miałby funkcjonować w pomieszczeniu ok 20 m² z:
- Yamaha KX-670 deck
- Sony PS-X7 i PS-X6 turntable
- przydałby się do tego tuner i CD w przyszłości :)

Najczęściej słucham jazzu, muzyki poważnej, ale także rocka i innych gatunków muzycznych z płyt winylowych i kaset.

Proszę o pomoc, informacje jakie kolumny dopasować do wzmacniacza AX-900
Na wzmacniacz i kolumny chciałbym przeznaczyć 2500-3000 zł
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Wzmacniacz Yamaha ax-900 jaki zestaw kolumn?

#2

Post autor: Arkadyo »

To jest tak, ze jak nie posiadasz zadnej wiedzy to praktycznie wszystkie uzywki ze sredniej pólki Ci sie spodobają :) Nawet te tansze od ax 900. Malkontenctwo przyłazi z czasem i jest wynikiem osłuchania w różne zestawy. Jamaszka ax 900 jest swietna nawet nie na poczatek ale jest mocno rozreklamowana i przez to cena jest jaka jest. Przy klockach o rozpowszechnionej renomie trzeba grubo poszukac za lepszą ceną.
Z kolumnami bedzie podobnie a to czy wolisz precyzję metalowej kopułki czy szmacianego słodziaka dowiesz sie dopiero z czasem.
Kup cos firmowego w zakładanym budzecie i bedzie super.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
RobArt
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2019, 18:36
Gramofon: PS-X6 PS-X7
Lokalizacja: wschód

Re: Wzmacniacz Yamaha ax-900 jaki zestaw kolumn?

#3

Post autor: RobArt »

Firmowego czyli Yamaha?
Czytam "internety" i różne opcje są sugerowane, np:
Infinity
Quadral
Dali
..ale co wybrać, bo modeli dużo i mętlik się robi w głowie.. ;)
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Wzmacniacz Yamaha ax-900 jaki zestaw kolumn?

#4

Post autor: Arkadyo »

Ja lubię b&w i serię do której należą 685. O kolumnach yamahy za wiele nie powiem bo nie słyszełm nic poza kinodomnowo grajkami a te omijałbym.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 809
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Wzmacniacz Yamaha ax-900 jaki zestaw kolumn?

#5

Post autor: Arkadyo »

Jak masz kase to kupiłbym stx elekctrino 250
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
RobArt
Posty: 12
Rejestracja: 12 mar 2019, 18:36
Gramofon: PS-X6 PS-X7
Lokalizacja: wschód

Re: Wzmacniacz Yamaha ax-900 jaki zestaw kolumn?

#6

Post autor: RobArt »

Kupiłem Vienna Acoustics Bach Classic, ale nie mam do nich wzmacniacza, zastanawiam się nad wyborem Yamahy, czy może coś innego?
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wzmacniacz Yamaha ax-900 jaki zestaw kolumn?

#7

Post autor: grzehu82 »

A dlaczego ten model? Wszystko zależy jaki dźwięk chcesz uzyskać, no i ile możesz wydać. Dobrą opcją w tym przypadku jest pożyczenie wzmacniaczy za kaucją oraz odsłuch z tymi twoimi Vienna Acoustics. Nawet jak żaden ci się nie spodoba, będziesz wiedział jaki charakter wzmacniacza byłby potrzebny. Inaczej to strzał trochę na oślep, niestety zwykle niecelny.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ