Gdzie kupić głośniki?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Gdzie kupić głośniki?

#1

Post autor: dale »

Panowie, gdzie kupić w sieci głośniki? Poszukuję strony z ofertą, fajnie jak by było w Europie. STX znam, ale nie ograniczam się :)

Szukam czegoś szerokopasmowego, raczej w kierunku dynamiki i mocnego, punktowego basu.
Chciałbym zorientować się w parametrach i ofercie tego co dostępne.
Dzięki za pomoc :).
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gdzie kupić głośniki?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Sonido
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić głośniki?

#3

Post autor: 32lysy »

Jakoś mi nie idzie w parze szerokopasmowiec z mocnym basem. Raczej średnioniskotonowy albo niskotonowy. Miałem kiedyś zbudowane kolumny z przeznaczeniem do wokalu lub nagłośnienia instrumentów klawiszowych na szerokopasmowych teslach i pamiętam że wokal i klawisz ładnie na tym chodził ale jak puściłem na nich na próbę cd czy mida z klawisza to już i góry i dołu brakowało. Po wymianie konfiguracji sprzętowej w kapeli skończyły jako nagłośnienie organów w kościele.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gdzie kupić głośniki?

#4

Post autor: darkman »

(rozważ) Goodmansy Triaxon 1220 ma kolega Plus12@ w ofercie / jeśli jeszcze aktualne - są foty, zagadaj do niego.
Kuba w Sonido będzie trudno o to:
dale pisze:
18 gru 2017, 09:38
mocnego, punktowego basu.
Punktowy tak, mocny nie. Grają piramidalnie dobrze, subtelnie i z klasą ale coś za coś. No nie wiem Pawelec miał jeszcze w zanadrzu przeprojektowanie 'strojenia' w tym kierunku. Tak to usłyszałem i mnie się bardzo podobało.. choć Dale - co to mocny bassss? :)
Aha przypomniałem sobie, że Marek słyszał Sonido, no to wiemy o czym rozmowa. Jak dla mnie trafiają w sedno, bo to dokładnie tez i mój rodzaj muzy odsłuchowej.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie kupić głośniki?

#5

Post autor: dale »

No właśnie nie było czasu posłuchać :( Ale zbiegły się dwie rzeczy - przez ostatnie pół roku "doktoryzowałem się teoretycznie" w małych gabarytowo konstrukcjach, zaś wczoraj kumpel puścił mi coś z cyfry (wzmak i dac marantza), na kolumnach - w tej chwili nie pamiętam marki - ale coś w miarę popularnego z przedziału ok. 3 tysięcy pln. No i tam, mimo niewielkiej mocy, bas się czuło, był szybki, mocny - punktowy. Przy tym nie zagłuszał ani góry, ani naszej rozmowy.
WIem że na lampie tego nie uzyskam, ale z drugiej strony, mam też i "tranzystory" :) Z trzeciej zaś, natura nie lubi spokoju... moja natura :)
Pewnie natrafię przy projekcie na problem, gdzie kompromis będzie nie do zaakceptowania i skończy się na "pozyskaniem wiedzy". Ale co się nauczę - to moje :).
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gdzie kupić głośniki?

#6

Post autor: Carpenter »

Ja swoje kupiłem na audiotransducers.com
ODPOWIEDZ