Denon dl-110?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Jan.J
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2012, 13:16

Denon dl-110?

#1

Post autor: Jan.J »

Czołem forumowicze.

Mam mały dylemat z którym mam nadzieję pomożecie mi się uporać.
Po kilku latach eksploatacji czerwonego Ortofona powoli przymierzam się do zmiany wkładki. Po głowie chodzi mi Denon dl-110, jednak chciał bym upewnić się czy jest to dobry wybór w moim przypadku.
Szukam opinii ludzi którzy mieli lub odsłuchiwali tę wkładkę. Chciał bym poznać ich zdanie o charakterze brzmienia tego ustrojstwa.
Z obecnego zestawu jestem w miarę zadowolony ale wiadomo... króliczek musi być goniony, poza tym mój czerwoniak swoje lata już przeżył.
Po nowej wkładce oczekiwał bym przede wszystkim lepszej stereofonii i przestrzeni, fajnie by było gdyby ogólny charakter brzemienia nie faworyzował żadnego z zakresów pasma.
Planuje nowy nabytek wykorzystywać tylko do odsłuchu płyt nowych lub starszych ale w idealnym stanie. Nie ukrywam że posiadam również nieco bardziej wysłużone placki ale na te zdecydowany już jestem nabyć 97 szczura.

Wracając do Denona... Szperając w sieci można znaleźć informację że jest to wkładka MCHO więc do sekcji phono w mojej integrze w teorii by pasowała... właśnie w teorii a jak z praktyką?
Generalnie budżet to 1000zł i nie chciał bym za bardzo przekraczać tej kwoty ale może jest coś coś wartego uwagi w podobnej cenie?
Za wszelkie uwagi oraz porady będę naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam
Jan J.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon dl-110?

#2

Post autor: Wojtek »

Często zmieniałeś igłę przez te kilka lat? :)

Jaki gramofon, jaki wzmacniacz/preamp?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jan.J
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2012, 13:16

Re: Denon dl-110?

#3

Post autor: Jan.J »

Często zmieniałeś igłę przez te kilka lat?
Igły nie zmieniałem ani razu :) Odziedziczyłem tę wkładkę po poprzednim gramofonie i teraz przy okazji upgrejdu całego stereo chciał bym ją wymienić na coś lepszego.
Jaki gramofon, jaki wzmacniacz/preamp?
O najważniejszym zapomniałem. Mój zestaw to Technics sl-1210 mk5 + Roksan Kandy K2 + Audio Physic Tempo 2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon dl-110?

#4

Post autor: Wojtek »

Jan.J pisze: Igły nie zmieniałem ani razu :) Odziedziczyłem tę wkładkę po poprzednim gramofonie i teraz przy okazji upgrejdu całego stereo chciał bym ją wymienić na coś lepszego.
Czyli pewnie jest już zjechana konkretnie :) Brawo.

Zainteresuj się Ortofon OM 30. Z budżetem będzie akurat na styk.

Nie wiem na czym się opierasz pisząc że chcesz wykorzystać M97xE do płyt w gorszym stanie :)
Nie lepiej zamieniać igły w takiej sytuacji zamiast całe headshelle z wkładkami?
OK, z MC tego nie zrobisz (przynajmniej nie z większością), ale MM owszem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jan.J
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2012, 13:16

Re: Denon dl-110?

#5

Post autor: Jan.J »

Wojtek pisze: Zainteresuj się Ortofon OM 30. Z budżetem będzie akurat na styk.
Możesz podesłać jakiś link do sklepu z tym Ortofonem? Na szybko szukam i same igły znajduje.
Wojtek pisze:
Nie wiem na czym się opierasz pisząc że chcesz wykorzystać M97xE do płyt w gorszym stanie :)
Ze szczurów miałem m75. Wiem że jak mało które systemy, mogą maskować niedoskonałości tłoczenia czy po prostu zużycie płyty. Ich nieco złagodzony w górnych rejestrach charakter i misiowate brzmienie pozwala na słuchanie takich płyt bez efektu smażonych jajek.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon dl-110?

#6

Post autor: Wojtek »

Jan.J pisze: Możesz podesłać jakiś link do sklepu z tym Ortofonem? Na szybko szukam i same igły znajduje.
https://www.thakker.eu/tonabnehmer/tona ... er/a-5113/
Jan.J pisze: Ze szczurów miałem m75. Wiem że jak mało które systemy, mogą maskować niedoskonałości tłoczenia czy po prostu zużycie płyty. Ich nieco złagodzony w górnych rejestrach charakter i misiowate brzmienie pozwala na słuchanie takich płyt bez efektu smażonych jajek.
To nie na tym polega :) Mylisz klasę szlifu igły z brzmieniem wkładki. Poza tym, Shure Shure'owi nierówny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jan.J
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2012, 13:16

Re: Denon dl-110?

#7

Post autor: Jan.J »

Wojtek pisze: https://www.thakker.eu/tonabnehmer/tona ... er/a-5113/
Dzięki za link, na pewno poczytam o tym Ortofonie.
Wojtek pisze: To nie na tym polega Mylisz klasę szlifu igły z brzmieniem wkładki. Poza tym, Shure Shure'owi nierówny.
W pełni zdaje sobie z tego sprawę co nie zmienia faktu że bardziej komfortowo słucha mi się trochę bardziej zużytych płyt na szczurze niż na AT chociażby.

… a co z tytułowym Denonem? Masz jakąś wiedzę na temat tej wkładki? Szczerze mówiąc to wybór ten podpowiedział mi kolega, odpowiadając na moje poszukiwania bardziej przestrzennego dźwięku nie podbijającego szczególnie żadnego pasma. Przed ewentualnym zakupem chciałem skonfrontować tę wiedzę z kimś jeszcze ponieważ nie mogę się udać do niego na odsłuch.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon dl-110?

#8

Post autor: Wojtek »

Jan.J pisze:co nie zmienia faktu że bardziej komfortowo słucha mi się trochę bardziej zużytych płyt na szczurze niż na AT chociażby.
Jakiej AT? :)

Porównywanie pracy igły tylko w oparciu o markę wkładki jest jakimś totalnym nieporozumieniem. Rozmawiajmy o konkretach.
Jan.J pisze: odpowiadając na moje poszukiwania bardziej przestrzennego dźwięku nie podbijającego szczególnie żadnego pasma.
Przestrzeń może i będzie, ale Denon DL-110 do neutralnych raczej nie należy ;)

Chyba jednak lepiej wejść w dobre MM niż iść w półśrodek typu MC HO.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Denon dl-110?

#9

Post autor: ant »

Witajcie.
Mam możliwość zakupu wkładki Denon Dl-110 używaną kilkadziesiąt godzin za połowę ceny z all... Mam gramofon Victor QL-A70 na którym wisi wkładka Empire 4000 D/I z igłą LP Gear.
Część specyfikacji ze strony japońskiej:
<Część ramienia tonowego>
Model Balans statyczny / Nowe wsparcie gimbala / typ uniwersalny w kształcie litery S.
Efektywna długość 254 mm
Zakres regulacji nacisku igły od 0 do 3 g
Waga główki 10,8g
Waga wkładu montażowego
(Łącznie ze skorupą głowy) 12,5 g-28 g
Do 35 g (przy użyciu SW-A70)
Zmienny zakres wysokości ramienia od +4,5 do -3,5 mm
Mam nadzieję że te dane coś pomogą.
Wzmacniacz Denon PMA-770, więc mam możliwość przełączania wkładek MM/MC.
I teraz pytanie. Czy ta wkładka pasuje do tego ramienia? Czy jest warta zastąpienia nią obecnej Empiere?
Lubię różną muzykę , od JM Jarre po Rammstein.
Interesuje mnie przestrzenne granie, dużo tzw szczegółów , wysokie tony, które w Empire są BARDZO słyszalne, na niektórych nawet za bardzo . (O sybilantach przy tej wkładce jest osobny temat). Miękki tzw mięsisty, ale delikatny bas . Tzn bez dudnienia i tzw kartonowego brzmienia.
Mam nadzieję że to co napisałem jest zrozumiałe. Jeśli nie, proszę o dodatkowe pytania.
Czy Denon DL-110 wniesie coś więcej / lepiej niz Empire 4000 D/I ? Jest w tym sens?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Denon dl-110?

#10

Post autor: zelazny »

Jan mam Denona DL-160. Kupiłem go jako stan nowy. Choć moim zdaniem to nie była nówka, ponieważ śrubki były nieoryginalne i było trochę brudu na igle, ale porządnie wyczyściłem no i po zamontowaniu w headshellu grała świetnie i jestem zdania, że będzie grała. Wcześniej miałem DL-110.
Ciężko jest mi porównać te wkładki, myślę, że są na podobnym poziomie.

Zapłaciłem za nią 150 funtów i jestem otwarty na cenowe propozycje.
Kupiłem śrubki bo te "oryginalne" były za krótkie.
Chcę jeszcze napisać, że jakąś część uzyskanej sumki ze sprzedaży chcę przeznaczyć na forumowe wydatki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon dl-110?

#11

Post autor: Wojtek »

ant pisze:
25 mar 2021, 12:56
Mam możliwość zakupu wkładki Denon Dl-110 używaną kilkadziesiąt godzin za połowę ceny z all...
Nie uważasz to za podejrzane?
ant pisze:
25 mar 2021, 12:56
Część specyfikacji ze strony japońskiej:
Mogłeś nie tłumaczyć na polski :D
ant pisze:
25 mar 2021, 12:56
Czy Denon DL-110 wniesie coś więcej / lepiej niz Empire 4000 D/I ? Jest w tym sens?
Wg mnie nie ma to sensu.
zelazny pisze:
25 mar 2021, 13:26
Zapłaciłem za nią 150 funtów i jestem otwarty na cenowe propozycje.
To wrzuć na giełdę, a nie kombinujesz :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Denon dl-110?

#12

Post autor: Bacek »

Wojtek pisze:
28 kwie 2016, 19:25
Przestrzeń może i będzie, ale Denon DL-110 do neutralnych raczej nie należy ;)
Bo ja wiem czy nie neutralna. Podbić poszczególnych kawałków pasma nie czułem. Po przesiadce na Benz Ace z kolei przybyło sporo dołu.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Denon dl-110?

#13

Post autor: zelazny »

Czemu kombinuję, w jakim sensie? Kolega forumowy chce kupić wkładkę i pomyślałem, że najlepiej jest zaproponować w tym temacie.
Chce wydać na chyba nową DL-110 do 1000 zł, a ja mam zapewne tanią, używaną DL-160 i myślę, że warto przemyśleć jej zakup.
Dodam tylko, że to właśnie DL-160 została ze mną, a nie DL-110.

Tak w ogóle to napisałem tak na wyłączność dla Jana. Po wrzuceniu na giełdę pojawią się inni, przynajmniej tak dumam.
Spoko wkładeczka. Posiadam Soundsmitha, jogurt leży zapakowany w pudełeczku i czeka.
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Denon dl-110?

#14

Post autor: ant »

Wojtek pisze:
25 mar 2021, 14:54
Część specyfikacji ze strony japońskiej:
Mogłeś nie tłumaczyć na polski
To google tłumacz. Chciałem ułatwić :-D
Wojtek pisze:
25 mar 2021, 14:54
Mam możliwość zakupu wkładki Denon Dl-110 używaną kilkadziesiąt godzin za połowę ceny z all...
Nie uważasz to za podejrzane?
Najpierw chciałem się zorientować czy w ogóle jest sens się tą wkładką zainteresować, więc o szczegóły sprzedawcy jeszcze nie pytałem.
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Denon dl-110?

#15

Post autor: ant »

zelazny pisze:
25 mar 2021, 20:04
Tak w ogóle to napisałem tak na wyłączność dla Jana. Po wrzuceniu na giełdę pojawią się inni, przynajmniej tak dumam.
Post Jana jeśli dobrze widzę to był z 2016 roku, więc chyba trochę nieaktualny temat u Niego. Ja swoim postem odświeżyłem ten temat :-)
ODPOWIEDZ