Nowa wkładka do Luxman PD282

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#1

Post autor: Pilot »

Przymierzam się do zmiany wkładki w swoim gramiaku. W tej chwili mam ortofona OMB 5E. Jakiej słucham muzyki? Pewnie tak jak każdy z nas, każdej dobrej. Nie ma znaczenia czy to jest Hevy Metal, dobry Punk, Jazz, POP czy muzyka poważna. Płyty również posiadam różne, jedne brzmią lepiej a inne gorzej. Kolekcja się stale powiększa. Muszę jeszcze zaznaczyć że nie mam pokoju odsłuchowego, rzadko kiedy siadam przed kolumnami po to aby słuchać muzyki. Muzyka wypełnia pokój i tak słucham. Raz przed kolumnami, raz obok.
Jak na razie wpadła mi w oko wkładka Audio Technika AT440 Mla. Czytałem Wasze zdanie na ten temat, jedni są na tak inni na nie. Co mnie w niej pociąga? Chyba wyzwanie. Słyszę że nie dam rady ustawić jej odpowiednio i będę żałował. Myślę nad tym. Wkleję link do allegro z wkładkami w cenie w skali 300:600 zeta i prosiłbym Was o opinie, która najlepiej się do mnie nada. Pomińmy fakt że każdy ma inny słuch i inaczej odbiera. Wkładka ma grać dobrze. Mogę na nią wydać i sześć stówencji, ale mogę wydać na inną i trzy a za resztę kupić dobre wydania płyt. :mrgreen: W tej chwili najważniejsza jest wkładka.
Wiem że mam słaby przedwzmacniacz, o zmianie jego na inny, lepszy pomyślę za jakiś czas. Chyba że ten z nową wkładką się dogada i mnie zadowolą odsłuchowo.

http://allegro.pl/gramofony-wkladki-i-i ... to=600&p=1

Wytypujcie z tych ze dwie, trzy warte zainteresowania i z nich wybierzemy jedną.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Nowa wkładka do Luxman PD282

#2

Post autor: motown »

Żeby się nie powtarzać - http://winyl.net/viewtopic.php?p=46361#p46361
A tu możesz zobaczyć jak się podnieciłem tą wkładką (+ cenne komentarze kolegów) - http://winyl.net/viewtopic.php?f=48&t=2163


Wszystkiego trzeba w życiu spróbować. AT440MLa to jest taka wkładka-wzór, którą wypada mieć i wiedzieć jak gra. Ta wkładka często powraca w dyskusjach, często jest porównywana i polecana - sam się przekonaj dlaczego.
Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że gra lepiej od M97xE, ale jej brzmienie nie zawsze mi odpowiada - czasem wolałbym, żeby grała jak szczur.
Dlatego mam diabelski plan - kupić do szczura igłę N97xE SAS od Jico :twisted:
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#3

Post autor: Winters »

Shure M97xE i igła Jico SAS
tylko że w ten sposób wychodzisz poza budżet, no ale lepszej igły nie musisz kupować od razu.

No i taki SAS będzie wymagał conajmniej tak samo precyzyjnego ustawiania jak AT 440MLa. Moim zdaniem jak nie masz dwóch lewych rąk to da się to ustawić. Dobrze byłoby gdybyś nam powiedział jakie w końcu są możliwości ustawienia anty skatingu w tym ramieniu.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#4

Post autor: motown »

Winters pisze:Shure M97xE i igła Jico SAS
Właśnie, to jest złoty środek, połączenie najlepszych cech AT440MLa i M97xE. Tylko żeby to jeszcze nieco tańsze było...

Pilot - AT440MLa to nie może być zły wybór - przecież Winters i Wojtek mają te wkładki ;)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#5

Post autor: Pilot »

Czy Shure z oryginalną igłą dobrze zagra? Jico Sas u nas są dostępne czy trzeba z zagranicy sprowadzać?
Winters pisze:Dobrze byłoby gdybyś nam powiedział jakie w końcu są możliwości ustawienia anty skatingu w tym ramieniu.
Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć gdy pobawię się w ustawianie anty skatingu. Chyba że mogę w jakiś sposób sprawdzić możliwości ustawień.
motown pisze:Pilot - AT440MLa to nie może być zły wybór - przecież Winters i Wojtek mają te wkładki ;)
To może chcą aby nikt więcej ich nie miał na forum. :mrgreen: Wiem, wiem, nie o to biega. O ile dobrze czytałem to chyba jeszcze Jack ma tę wkładkę. (w szufladzie)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#6

Post autor: Winters »

Pilot pisze:Czy Shure z oryginalną igłą dobrze zagra?
Tak, no lipy nie będzie, ale do AT 440 MLa trochę by brakowało.
Pilot pisze:Jico Sas u nas są dostępne czy trzeba z zagranicy sprowadzać?
Z Japonii.
Pilot pisze: Chyba że mogę w jakiś sposób sprawdzić możliwości ustawień.
No tak, organoleptycznie. Antyskating u Ciebie to chyba ciężarek po prawej stronie ramienia. ;)
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#7

Post autor: Pilot »

Gdzie jest i jak wyglada u mnie anty skating to ja wiem, panie. Pytanie było jakie są jego możliwości, tego nie jestem w stanie określić patrząc na ciężarek. Mogę go jeszcze cofnąć jakieś 5mm, nim spadnie z bolca, po którym się przesuwa.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#8

Post autor: Winters »

Pilot pisze:Mogę go jeszcze cofnąć jakieś 5mm, nim spadnie z bolca, po którym się przesuwa.
Czyli ciężarek można dowolnie przesuwać po tym drucie, tak? No to nie ma co się zastanawiać, musi dać się dobrze ustawić. Brałbym AT 440MLa.
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#9

Post autor: Pilot »

Musi się przesuwać. Od dołu w ciężarek jest wkręcona śrubka, która na stałe łączy go z tym drutem, po poluźnieniu jej mogę ciężarek przesuwać w obie strony. Podobnie jest w balansie bocznym. Z regulacją problemów nie bedzie. Jedynie to co Wojtek próbuje cały czas mi przekazać że za dużo w nim regulacji a żadnej skali nie ma. Wszystko muszę ustawiać na oko, czyli przy użyciu płyty, która ma dużo czystego miejsca i patrzeć czy igła stoi w miejscu czy też ucieka w bok i ewentualnie dostroić na słuch. Jeżeli wkładkę AT 440MLa idzie dostroić to jest to dla mnie wyzwanie do działania. Nie boję się tego. Metodą prób i błędów ustawię. Dziś chłopaki (panowie) napisali kilka ciekawych rzeczy odnośnie ustawienia balansu bocznego. Wszystko to sobie rejestruję i składam w jedną całość.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#10

Post autor: Winters »

Pilot pisze:Wszystko muszę ustawiać na oko, czyli przy użyciu płyty, która ma dużo czystego miejsca i patrzeć czy igła stoi w miejscu czy też ucieka w bok i ewentualnie dostroić na słuch. Jeżeli wkładkę AT 440MLa idzie dostroić to jest to dla mnie wyzwanie do działania.
Ja mam to ustawione dokładnie tak samo ;)

W moim gramofonie są tylko trzy możliwe ustawienia AS i sobie poradziłem.
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#11

Post autor: Pilot »

Miedzy nami jest tylko jedna mała różnica. U mnie to będzie pierwsze ustawianie. Zresztą, budując kiedyś dom też nie miałem pojęcia o hydraulice, elektryce, ogrzewaniu a sam to robiłem i działa. ;) Więc ustawienia wkładki to pikuś. Chyba.
motown pisze:Żeby się nie powtarzać - motown @ Alternatywa dla Ortofon OM5e
A tu możesz zobaczyć jak się podnieciłem tą wkładką (+ cenne komentarze kolegów) - Nowa wkładka - AT440MLa czy M97xE?
Czytałem oba tematy.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#12

Post autor: vinylpiotrek »

Pilot pisze: Zresztą, budując kiedyś dom też nie miałem pojęcia o hydraulice, elektryce, ogrzewaniu a sam to robiłem i działa. ;) Więc ustawienia wkładki to pikuś. Chyba.
Wbrew temu co piszą niektórzy audiofile po forach, gramofon to proste urządzenie i wielkiej filozofii nie ma co szukac.
Inna rzecz, że ja bym AT440Mla nie kupił, gdyż nie chciałbym bać się o igłę ,która ponad 500zł kosztuje, jakoś igła za stówę to większy komfort psychiczny daje, jak się zedrze, to sie zedrze jak skrzywi to trudno.
Obrazek
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#13

Post autor: Winters »

vinylpiotrek pisze:gdyż nie chciałbym bać się o igłę ,która ponad 500zł kosztuje, jakoś igła za stówę to większy komfort psychiczny daje, jak się zedrze, to sie zedrze jak skrzywi to trudno.
Też racja. Ja raz wyłamałem i spooooro płyt przez to musiałem sobie darować. Na miejscu Pilota tej wkładki używałbym tylko do bardziej zaangażowanego słuchania, do muzyki w tle zostawiłbym Ortofona.

500 PLN to trochę przesada, raczej można za 400 dostać.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Nowa wkładka do Luxman PD282

#14

Post autor: motown »

Matko, to co muszą czuć ludzie z wkładkami za kilkanaście tysięcy, normalnie koszmar :D

Czyli dwa głosy za, jeden przeciw ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#15

Post autor: vinylpiotrek »

Najgorsza jest ta świadomośc, że to może się stać,
A ja dzisiaj po wstępnym odsłuchu B&O SP14 po regeneracji już sie ślinię, ale żeby na spokojnie posłuchać trzeba plintę wykończyć do Beograma 1000.
I ten komfort psychiczny że igła za 30 zł :D
Obrazek
ODPOWIEDZ