Wkładka do ALtus P100.

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
KajetanMK
Posty: 22
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:33

Wkładka do ALtus P100.

#1

Post autor: KajetanMK »

Jak w temacie - jaka wkładka z igłą do mojego altusa? jeżeli chodzi o cenę to zależy od tego w jakim stopniu przełoży się ona na jakość odsłuchu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do ALtus P100.

#2

Post autor: Wojtek »

KajetanMK pisze:Jak w temacie - jaka wkładka z igłą do mojego altusa?
Lepiej pisz Unitra G8010.
KajetanMK pisze:jeżeli chodzi o cenę to zależy od tego w jakim stopniu przełoży się ona na jakość odsłuchu.
Zamiast w głupi sposób uzależniać sprawę lepiej powiedz ile możesz wydać.

W okolicy 100 złotych sprawdzi się AT-95E.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
KajetanMK
Posty: 22
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:33

Wkładka do ALtus P100.

#3

Post autor: KajetanMK »

OK Unitra G8010 przyjęte do wiadomości.
Nie uzależniam sprawy w głupi sposób, pozwól że rozjaśnię temat to może mi "wybaczysz". Jeżeli chodzi o cały sprzęt - gramofon - części które trzeba wymienić, oraz wzmacniacz i głośniki mam do wydania 1500zł - odnosi się to do ceny wkładki tak, że po prostu nie wiem czy bardziej opłaca się kupić drogą wkładkę i mniej przeznaczyć na resztę sprzętu, czy kupić wkładkę droższą i mieć mniejszy wybór przy zakupie reszty sprzetu. Mam nadzieję że teraz mamy jasność i zostanę oczyszczony z zarzutu głupoty.
Nie rozumiem po co te uwagi ciągle, czepianie się słówek w moim poprzednim temacie? Dziecinada, gadajmy o konkretach bo ja chcę mieć porządny sprzęt, słuchać ulubionejj muzyki i wtedy wysłać ukłon w stronę Pana Wojtka na którego pomoc liczyłem zakładając konto na tym forum :).
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka do ALtus P100.

#4

Post autor: Winters »

Jak masz 1500 PLN do wydania to ja na Twoim miejscu wyczyściłbym i sprawdził tego G-8010, potem sprzedał. Budżet po 500 PLN na gramofon, kolumny i wzmacniacz oznacza zestaw przyzwoitej jakości, inaczej ten gramofon odstawałby od reszty urządzeń.
DIOMEDES KATO
KajetanMK
Posty: 22
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:33

Wkładka do ALtus P100.

#5

Post autor: KajetanMK »

Ok rozumiem, tego się właśnie obawiałem. Tylko tutaj pojawia się kwestia taka, że na samym początku roku, a może nawet pod koniec grudnia uzbieram kolejną kupkę pieniędzy i będę mógł kupić gramofon - taki był plan tj: doprowadzić do porządku tego graciaka z piwnicy żeby się obyć z tematem a za 2-3 wypłaty (hehe) kupić gramofon. Czy tak nie da rady ? ;D
Powrócę jeszcze do tematu czepliwych uwag pana Admina - przeczytałem ten temat: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=7&t=2049 i wszystko jest dla mnie jasne :D. Trudno, od teraz nie zwracam na to uwagi, ale nadal liczę na pomoc - chyba moje ego przeżyje te złośliwości 8-)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka do ALtus P100.

#6

Post autor: Winters »

W takim razie kup tanią wkładkę, co by nie było żalu sprzedawać razem z gramofonem. AT-3600 lub AT-95.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Wkładka do ALtus P100.

#7

Post autor: Robert007Lenert »

Te AT-3600 osobiscie odradzam. Ten Tenorel, ktorego masz jest w mojej opinii znacznie lepszy.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka do ALtus P100.

#8

Post autor: Winters »

Lepszy jest, ale czy igła nie jest zużyta?
DIOMEDES KATO
KajetanMK
Posty: 22
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:33

Wkładka do ALtus P100.

#9

Post autor: KajetanMK »

Rozumiem że mój plan kompletowania sprzętu jest więc ok? Na razie słucham na starym gramofonie a później kupuję lepszy. Gramofonu nie będę sprzedawał bo nie należy do mnie, ja go tylko znalazłem w piwnicy, ale mój jako tako nie jest, należy do chrzestnego który pewnie ma do niego sentyment. Gramofon moge sobie trzymać ile chcę, ale nie sprzedawać.
OK, jeśli nie ta AT-3600 to może druga wspomniana przez Winters'a ?
Robert - a nie szkoda tego Tenorela? o ile wogóle jest nowy - trudno mi powiedzieć.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do ALtus P100.

#10

Post autor: Wojtek »

KajetanMK pisze:Nie uzależniam sprawy w głupi sposób, pozwól że rozjaśnię temat to może mi "wybaczysz".
Ja nie mam czego wybaczać. Po tym jednym zdaniu po prostu nie wiadomo było co doradzać :)
KajetanMK pisze:Jeżeli chodzi o cały sprzęt - gramofon - części które trzeba wymienić, oraz wzmacniacz i głośniki mam do wydania 1500zł - odnosi się to do ceny wkładki tak, że po prostu nie wiem czy bardziej opłaca się kupić drogą wkładkę i mniej przeznaczyć na resztę sprzętu, czy kupić wkładkę droższą i mieć mniejszy wybór przy zakupie reszty sprzetu.
Ta rozterka już ma sens.

W takiej sytuacji, podobnie jak Winters, uważam że nie ma sensu bawić się z Unitrą i lepiej wymienić gramofon na coś lepszego.
A z takim budżetem to żaden kłopot.
KajetanMK pisze:Nie rozumiem po co te uwagi ciągle, czepianie się słówek w moim poprzednim temacie? Dziecinada
Jeśli to do mnie kierujesz to chyba mnie z kimś pomyliłeś :) Jeśli jednak to mam dla Ciebie konkurs, ale to już może na PW.
KajetanMK pisze:gadajmy o konkretach bo ja chcę mieć porządny sprzęt, słuchać ulubionejj muzyki
I tak trzymaj, tyle że jak oczekujesz konkretnych odpowiedzi to licz się z tym, że też musisz pierw coś konkretnego powiedzieć.

A ulubiona muzyka to jaka?
KajetanMK pisze:Ok rozumiem, tego się właśnie obawiałem. Tylko tutaj pojawia się kwestia taka, że na samym początku roku, a może nawet pod koniec grudnia uzbieram kolejną kupkę pieniędzy i będę mógł kupić gramofon - taki był plan tj: doprowadzić do porządku tego graciaka z piwnicy żeby się obyć z tematem a za 2-3 wypłaty (hehe) kupić gramofon. Czy tak nie da rady ? ;D
Radę da, jeśli masz świadomość tej decyzji.
KajetanMK pisze:Trudno, od teraz nie zwracam na to uwagi, ale nadal liczę na pomoc - chyba moje ego przeżyje te złośliwości 8-)
W ogóle radzę mieć więcej luzu, tyle że bez "żenua" i radosnego słowotwórstwa ;)

Jak masz czas na czytanie to w między czasie postaraj się zagłębić w wątki bardziej techniczne, to z pewnością zaprocentuje.
Robert007Lenert pisze:Ten Tenorel, ktorego masz jest w mojej opinii znacznie lepszy.
A to już wiemy jaki to model Tenorela w ogóle? Bo nie było jednego :)
Chyba że kierujesz się tutaj asumpcją, że to może być tylko i wyłącznie ten pierwowzór/oryginał MFek, czyli Tenorel 2001.

Najtańszą dobrą opcją będzie jednak AT-3600. AT-95 niewiele droższa i już lepiej, a w razie czego można by ją chyba bez wstydu przerzucić do kolejnego gramofonu, ale to jest jeszcze niewiadoma przyszłość (w sensie nie wiemy jaki gramofon z jaką wkładką się nam trafi).

A wkładka Tenorel pewnie sama z siebie jest do sprzedania, Unitra-klubowicze się na nią rzucą :)
KajetanMK pisze:Gramofonu nie będę sprzedawał bo nie należy do mnie, ja go tylko znalazłem w piwnicy, ale mój jako tako nie jest, należy do chrzestnego który pewnie ma do niego sentyment. Gramofon moge sobie trzymać ile chcę, ale nie sprzedawać.
Nie wnikamy, ale OK. Nie musisz sprzedawać.
KajetanMK pisze:OK, jeśli nie ta AT-3600 to może druga wspomniana przez Winters'a ?
Sam na początku o niej wspomniałem wszak :)
O co pytasz? Jakościowo AT-95E jest lepsza, wyższa klasa i lepszy szlif za niewiele większe pieniądze, tak więc jak chcesz na "tymczasowym gramofonie" mieć nieco lepszy dźwięk to owszem, warto dopłacić do AT-95E. Może potem jak się chrzestny wkręci to jeszcze z niej skorzysta :)
KajetanMK pisze:Robert - a nie szkoda tego Tenorela? o ile wogóle jest nowy - trudno mi powiedzieć.
Myślę że więcej sensu ma teoria taka, że Tenorel był tam oryginalnie, a potem jak się zużyła igła to został wymieniony na MF-102.
Tym bardziej, że jest to wersje eksportowa polskiego gramofonu, więc jak już chcieli udawać zagraniczniaków to montowali też holenderską wkładkę :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
KajetanMK
Posty: 22
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:33

Wkładka do ALtus P100.

#11

Post autor: KajetanMK »

Dobra, wszystko jak na razie jasne, dzięki.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do ALtus P100.

#12

Post autor: kielek »

W tym moim Denonie na starcie była prawdopodobnie ta AT-3600 i powiem szczerze,że to porażka.Jak się przesiadłem na AT-120E to przeżyłem nie mały szok :D
ODPOWIEDZ