Jaka wkładka z dobrym dołem

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Jaka wkładka z dobrym dołem

#1

Post autor: Basek »

Witam.
Poradzcie jaką wkładkę kupić do TECHNICSA SL-1610 co by dodała trochę mięsa :)
Na wyposażeniu mam gramofon j.w + kolumny KEF XQ5 jak wiadomo słyną one z pięknego środka i góry (dlatego je wybrałem) ale brakuję im mięska w basie. Czy istnieje jakaś wkładka co by mi poprawiła barwę niskiego tonu > ?
Dziękuję
PS: Oczywiście kable są (co by wam nie wpadł pomysł podpowiadać o drutach do kolumn :) ATLAS HYPER 3.0
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#2

Post autor: Wojtek »

Basek pisze:Dziękuję
A teraz może jeszcze powiedz nam coś o budżecie na wkładkę.

Dodatkowo, co napędza Kefy? Kino domowe?
Czego słuchasz?
+ z tych kolumn za wiele "mięsa" tak czy siak się nie wyciągnie
Basek pisze:PS: Oczywiście kable są (co by wam nie wpadł pomysł podpowiadać o drutach do kolumn :) ATLAS HYPER 3.0
Tu w magię kabli raczej mało kto wierzy, tak więc nietrafione, ale spoko :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#3

Post autor: Basek »

Więc tak:
Wojtek pisze:Dodatkowo, co napędza Kefy? Kino domowe?
Kino pomińmy bo nie o to chodzi :) (do kina mam osobny ampli onkyo)
Napędza DENON PMA-1510AE
Basek pisze:Czego słuchasz?
głównie House i Chillout
Basek pisze:A teraz może jeszcze powiedz nam coś o budżecie na wkładkę
Hmmmmm, najlepiej cena do jakości a dokładniej myślałem gdzieś w przedziale 500-700 zł no ale jak mam być jakaś kolosalna różnica to się wyskrobie trochę złota ze skarpety :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Basek pisze:głównie House i Chillout
Ja sadze, ze tutaj problemem nie jest wkladka. Dokup sobie sub. Tylko w ten sposob uzyskasz bas o jakim myslisz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#5

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:Ja sadze, ze tutaj problemem nie jest wkladka. Dokup sobie sub. Tylko w ten sposob uzyskasz bas o jakim myslisz.
Tak też myślę, patrząc na te kolumny i ten wzmacniacz.

A jaką obecnie masz wkładkę?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#6

Post autor: Basek »

Robert007Lenert pisze:Ja sadze, ze tutaj problemem nie jest wkladka. Dokup sobie sub. Tylko w ten sposob uzyskasz bas o jakim myslisz.
Nie chcę napierdzielanki z suba i super wypasionego głośnego basu (chyba mnie zle zrozumieliście). Muzyki słucham cicho i chcę mieć bardziej głębszy a nie głośniejszy bas, swoja drogą sub jest ale tylko i wyłącznie do kina.
Czyli mam rozumieć że nie istnieje wkładka która zmieni mi dolny zakres ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka z dobrym dołem

#7

Post autor: Wojtek »

Basek pisze: Nie chcę napierdzielanki z suba i super wypasionego głośnego basu (chyba mnie zle zrozumieliście).
To nie o to chodzi :)
Basek pisze:Muzyki słucham cicho i chcę mieć bardziej głębszy a nie głośniejszy bas
A o to też i nam chodzi :)
Basek pisze:swoja drogą sub jest ale tylko i wyłącznie do kina.
W ramach eksperymentu przepnij go sobie do Denona ;)
Basek pisze:Czyli mam rozumieć że nie istnieje wkładka która zmieni mi dolny zakres ?
Pewnie, że są. Ogółem przy takich klimatach to pewnie nada się jakaś klubowa/DJska wkładka.

Ponawiam jednak pytanie, jaką masz wkładkę teraz? O ile wiesz. To jest ważne pytanie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#8

Post autor: Basek »

Basek pisze:Ponawiam jednak pytanie, jaką masz wkładkę teraz? O ile wiesz. To jest ważne pytanie.
Wkładka to Audio-Technica AT 95 E, wiem że to podstawowa wkładka ale zaznaczę że od niedawna przesiadłem się na vinyle z CD i próbuję pnąc się powoli do góry.
Robert007Lenert pisze:Tak też myślę, patrząc na te kolumny i ten wzmacniacz.
wiem wiem i zdaję sobie sprawę że wzmacniacz jest daleko daleko z tyłu za kolumnami ale dopiero zbieram fundusze na porządnego klocka (plany są na Primare)
Wiem że wzmacniacz ogromnie ogranicza możliwości kolumn i nie liczę że wkładka zmieni mi system nie do poznania ale do czasu gdy uzbieram na new wzmaka chciałem coś polepszyć :)
Proszę nie myślcie o mnie typu "disco techno bass i jazda" :) taki mam gust i nie będę na siłę słuchał Mozarta czy Beethovena.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#9

Post autor: Robert007Lenert »

Te KEFy nie kosztuja 5 zl.... i nie graja tez tak jakby 5 zl kosztowaly. Osobiscie zaskoczylo mnie, ze czegos Ci w ich dzwieku brakuje. Jesli zamienisz AT95 na Shure 44 to z pewnoscia uzyskasz wiecej basu.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#10

Post autor: Winters »

Robert007Lenert pisze:Te KEFy nie kosztuja 5 zl.... i nie graja tez tak jakby 5 zl kosztowaly. Osobiscie zaskoczylo mnie, ze czegos Ci w ich dzwieku brakuje. Jesli zamienisz AT95 na Shure 44 to z pewnoscia uzyskasz wiecej basu.
Racja, sama prawda, podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Jeżeli budżet jest większy to Shure M97xE też powinien poprawić łubudubu.
DIOMEDES KATO
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#11

Post autor: Basek »

Robert007Lenert pisze:Te KEFy nie kosztuja 5 zl.... i nie graja tez tak jakby 5 zl kosztowaly. Osobiscie zaskoczylo mnie, ze czegos Ci w ich dzwieku brakuje. Jesli zamienisz AT95 na Shure 44 to z pewnoscia uzyskasz wiecej basu.
powtórzę się - nie chcę więcej basu tylko (jakby to nazwać) głębszego, bardziej cieplejszego, dobitnego. Nie mogę powiedzieć że basu nie ma lub jest słaby - jest bardzo dobry, ale w moim odczuciu nie jest tak wspaniały jak średnica i góra. Moim zdaniem jeśli by zrobili bas taki jak reszta to były by to kolumny idealne pod każdym względem, lecz z drugiej strony to KEF od zawsze ma specyficzny dół :/
Winters pisze:Jeżeli budżet jest większy to Shure M97xE też powinien poprawić łubudubu.
http://allegro.pl/audiofilska-wkladka-s ... 86115.html
Powiem szczerze że planowałem kupić właśnie taką wkładkę lub brałem pod uwagę jeszcze Ortofon 2M Red
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#12

Post autor: ahaja »

Pan Bas pojawia się z głośnika 30cm albo lepiej. Tam ich nie ma. Poza tym w specyfikacji wyraźnie stoi, że mają spadek od 40 kilku Hz ... to skąd on ma się wziąć?
Ma znaczenie również wielkość pomieszczenia w którym grają, bo musi się wytworzyć fala odpowiednia.
Poza tym najniższych częstotliwości się nie słyszy tylko czuje.
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#13

Post autor: Basek »

Ok, nie będziemy ciągnąć dalej tego basu, bo coś nam się temat rozjechał.
Powiedzcie mi którą wybrać co by podeszła pod moje gusta :)

SHURE M97 XE
ORTOFON 2 M BLUE (myślałem o red a dam sobie jednak spokój )
czy może jeszcze taka wkładka która ponoć jest rewelacyjna (tak słyszałem, czytałem)
AUDIO-TECHNICA AT440MLA

Dzięki
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaka wkładka z dobrym dołem

#14

Post autor: kielek »

Tu masz rozważania na podobny temat http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=48 ... =at+440mla
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Jaka wkładka z dobrym dołem

#15

Post autor: Basek »

Dzięki za info do posta.
Z wrażeń Użytkownika motown wynika że jest to naprawdę bardzo dobra wkładka :) zważywszy że użytkował poprzednio M97XE
Ok, biorę 440 zobaczymy co się będzie działo na Moich KEF-ach, swoją drogą to dziwne że Wharfedale Diamond 10.7 dały piękny dzwięk (osobiście uważam że te kolumny to jakieś nieporozumienie i nigdy nawet nie brałem pod uwagę tej serii Diamond, ale każdy ma swojego faworyta.
Dzięki Panowie za poradę i doradztwo a w szczególności zainteresowanie się moim marudzeniem heheh :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ