wkładka do Thorens TD-320

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do Thorens TD-320

#1

Post autor: pelzak »

WItam,
gramofon - td 320 - kupiony dzięki podpowiedziom na tym forum - za co dziękuję - mam wkładkę AT 95, pre - clearaudio nano, wzmacniacz na lampach el34, kolumny dm 2/8 ze zmodyfikowaną zwrotnicą. Słucham głównie starych nagrań rock i pop lata 60-70 - dire straits, genesis, the who..., w porównaniu do cd( zwłaszcza sacd) dźwięk jest uboższy - tzn. góra jest nawet do zaakceptowania dość przejrzysta , rozdzielcza, podobnie średnica - wokale- super, kłopot z basem - jest zbyt twardy ( piszę jak to odczuwam - nie potrafię opisać w sposób "audiofilski" :) ) taki punktowy; a przecież na lampie nie tego oczekuję . Słuchając tych samych płyt z winyla i sacd - przewaga ostatniego jest właśnie w odbiorze basu i niższej średnicy - tym wypełnieniu. podłączyłem do rotela z wbudowanym pre - obcięło górę , basu nie poprawiło. pewnie najprostszą rzeczą będzie wymiana wkładki - jak myślę - tylko na jaką ?? przewertowałem tematy na forum i w kwocie do 600 zł jest kilka polecanych, nie mam niestety możliwości odsłuchu i kupując muszę prosić o pomoc .
Pozdrawiam
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: wkładka do td320

#2

Post autor: ahaja »

Bardzo fajna jest Nagaoka JT555 dostępna u Germanów albo w lpgear.
Trochę drożej ale bardzo dobrze - Ortofon 2M Bronze.
Goldringa nie polecam bo to twarde ...
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do td320

#3

Post autor: pelzak »

Dziękuję ahaja za odpowiedź, w ogóle nie brałem jej pod uwagę : ale.. zaufałem Ci przy wyborze gramofonu - za co ponownie dziękuję :) - zamawiam nagaokę :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wkładka do td320

#4

Post autor: krolix »

Wydaje mi się, że przydałaby się jeszcze informacja jakie ramię jest w tym td 320 zamontowane...
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do td320

#5

Post autor: pelzak »

Takie jak dała fabryka- tp16 ;)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wkładka do td320

#6

Post autor: krolix »

Acha. Czekam zatem na wrażenia z odsłuchu. :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: wkładka do td320

#7

Post autor: JacK »

Ja na mojej trzystaosiemnastce mam odwrotnie bas jest rozlazły, miękki niczym bambosze babci, napewno nie wytrzymuje porównania z odpowiednikiem z płyty sacd granej na tym samym systemie stereo.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

wkładka do Thorens TD-320

#8

Post autor: ahaja »

JacK
jak wkładka wisi na Twoim TD318? Jaki preamp?
... i - z ciekawości - jaki jest koszt źródła, z którego słuchasz sacd? ;-)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: wkładka do Thorens TD-320

#9

Post autor: JacK »

Stereo: odtwarzacz sacd Marantz SA-8400, odtwarzacz sieciowy Pioneer N-50, gramofon Dual CS-455 (sumiko pearl), gramofon Thorens TD-318 (AT440MLA), przedwzmacniacz gramofonowy NAD PP-1, lampowy przedwzmacniacz gramofonowy DIY aktualnie lampy 6N2P i 6N1P, modyfikowany przedwzmacniacz Ming Da MC 7R (EH), czterokanałowa końcówka mocy Rotel RB-985, kolumny B&W CDM1 NT, kable głośnikowe w układzie Bi-amping Klotz LSCF440, kable sygnałowe Supra Dual™ Cable oraz Ixos 103 na podstawowych WBE-tach. Wszystko energetycznie podłączone do wielkiego kondycjonera który pozostał z mojej audiofilskiej choroby. Na szczęście droższych kabli, wtyków i rodowanych sieciówek zdążyłem się pozbyć kosztem innych chorujących entuzjastów, przynajmniej zostało więcej na płyty, a gra to wszystko jak grało :)

Koszt źródła sacd podczas premiery w 1997 roku 5500 zł... Coś z tego wynika ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: wkładka do Thorens TD-320

#10

Post autor: ahaja »

440tka takim basem gra. Kwestia gustu, skoro masz ją to musi ci się podobać.
Nad PP to nie jest najszczęśliwsze połączenie ... ogranicza on mocno tor analogowy.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: wkładka do Thorens TD-320

#11

Post autor: JacK »

AT440 mam bo w zeszłym roku kupiłem siłą rozpędu. Teraz zapewne już bym nie kupił... choć ten zestaw który mam nie jest zły i pewnie byłby pożądany przez wielu słuchaczy, jednak przed jego zakupem wyobrażałem sobie że zagra to bardziej tak jakbym oczekiwał. Nie wiem być może oczekuję za dużo od poczciwych winyli... choć teraz jazdy na zmiany sprzętu już nie mam. Od jakiegoś czasu tłumaczę sobie że najważniejsza jest muzyka... i płyt przybywa :D
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do Thorens TD-320

#12

Post autor: pelzak »

Witam
wkładka przyszła i.. kolejny kłopot. W zestawie z wkładką są śruby o śr. 2mm, za grube do zamocowania , te na których teraz mam AT są z kolei za krótkie :( nie wiecie gdzie można dostać odp śrubki - pytałem w kilku sklepach - bez szans..
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do Thorens TD-320

#13

Post autor: Wojtek »

pelzak pisze:nie wiecie gdzie można dostać odp śrubki - pytałem w kilku sklepach - bez szans..
Winyle.pl mają, Wamat ma... nie wiem gdzie pytałeś, pewnie lokalnie w OBI lub czymś podobnym? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: wkładka do Thorens TD-320

#14

Post autor: JacK »

Można kupić w sklepach modelarskich, ja kupowałem przez allegro, w OBI nie było.
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1078936
Widzę że sprzedawca aktualnie na urlopie, więc na pełną jego ofertę trzeba poczekać.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do Thorens TD-320

#15

Post autor: pelzak »

Faktycznie pytałem w obi i castoramie i 2 lokalnych sklepikach.. Nie wiem czy te z winyle.pl czy wamatu będą dobre - wg opisu mają średnicę 2,6 mm - są za grube. potrzebuję śrubek o śr 1.4 lub 1.6 ( nie jestem pewien)
JacK - dzięki za linka , najwyżej poczekam aż zakończy urlop i zapytam.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ