MM czy MC

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

MM czy MC

#1

Post autor: wlodek1001 »

zastanawiam sie obecnie nad nowa wkładką do mojego PJ 1 Xpression III, mam Ortofon OM 2Red , opcja to Ortofon OM2 Blu lub Sumiko Pearl, ale to nadal wkładki MM, czy zostać przy tym czy może MC i jaka w cenie do 600 zł.
pre amp to PJ Phono Box SEII i "niestety" nadal stary i nie do wymiany amplituner ONKYO TX SR875
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

MM czy MC

#2

Post autor: Waluch »

Możesz spróbować np Denona DL-110
zagra lepiej/ciekawej od 2M Red , 2M Blue czy Sumiko Pearl
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Re: MM czy MC

#3

Post autor: Klimek »

wlodek1001 pisze:zastanawiam sie obecnie nad nowa wkładką do mojego PJ 1 Xpression III, mam Ortofon OM 2Red , opcja to Ortofon OM2 Blu lub Sumiko Pearl, ale to nadal wkładki MM, czy zostać przy tym czy może MC i jaka w cenie do 600 zł.
pre amp to PJ Phono Box SEII i "niestety" nadal stary i nie do wymiany amplituner ONKYO TX SR875
wlodek1001 Ty chyba za dużo kombinujesz a za mało słuchasz muzyki. Nie chcę Cię urazić, ale właśnie takie odnoszę wrażenie.

Konkretne wkładki MC zaczynają się od ok 2kzł więc do tej kwoty lepiej kupić dobrą MM. Tutaj analogia do motoryzacji- lepiej mieć najwyższy model Opla niż Mercedesa klasy A
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: MM czy MC

#4

Post autor: wlodek1001 »

kupiłem nową wkładkę ORTOFON OM2 Red, różnica cenowa pomiędzy igła a wkładką jest niewielka, "stara" wkładka z przebiegiem ok 500h, nadal dająca dobry dźwięk pójdzie na allegro
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

MM czy MC

#5

Post autor: eenneell »

wlodek1001 pisze: "stara" wkładka z przebiegiem ok 500h, nadal dająca dobry dźwięk pójdzie na allegro
A nie lepiej sobie zostawić?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MM czy MC

#6

Post autor: Wojtek »

wlodek1001 pisze:różnica cenowa pomiędzy igła a wkładką jest niewielka
Tak jest w większości przypadków :)
Cena samej igły to ok. 2/3 - 3/4 wartości całego kompletu wkładka + igła.

Swoją drogą, dziwię się na czym to polega, że samą igłę 2M Red można u nas dostać za 300 złotych, a cena samej wkładki oscyluje między 315, a 400 złotych. Jakiś dziwny układ z marżami chyba mają niektórzy albo może pomijają polskiego dystrybutora? Chociaż z drugiej strony to niby gwarancja jest... Nie wiem, nie będę gdybał :)

Przypuszczam jednak, że po prostu nie ma tzw. "szczelnej" dystrybucji i niektórzy sprzedawcy (pozdrawiamy Wamat) ciągną komplety wkładek "skądinąd", ale same igły to już od dystrybutora.
U dystrybutora cena detaliczna wkładki 2M Red to 400zł, a cena igły 2M Red to 300zł, tak więc sprawdza się ww. relacja ceny igły do kompletu.
Ci co oferują tanio wkładki jakoś nie oferują samych igieł :) Dziwne dziwne.


Jednakże zupełnie nie rozumiem po co wymieniać całą prawie nową wkładkę... na ten sam model nowej wkładki, skoro można było wymienić samą igłę, bez bawienia się w demontaż/montaż, ponowną kalibrację ramienia, wkładki, itd. :) To że różnica w cenie jest niska akurat nie usprawiedliwia tutaj braku logiki, moim zdaniem.

Ciekawy przypadek.

Dodam jeszcze może tylko, że nie ma czegoś takiego jak Ortofon "OM 2M". OM i 2M to dwie różne serie.
Zakładam, że to tylko pomyłka :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: MM czy MC

#7

Post autor: wlodek1001 »

dzięki za pomoc i wsparcie, wkładkę red /nowa/ kupiłem za 300 zł z montażem i ustawieniem/dobra cena/ nie mam doświadczenia za dużego z wkładkami więc następnym razem będzie tylko igła lub wkładka innego producenta, różnica pomiędzy dźwiękiem miedzy starą a nowa wkładką jest, przynajmniej ja ja słyszę, oceniam zuzycie igły przy czasie grania ok 500-600 h na poziomie 15%, tj stara igła gra na ok 75% tego co nowa, to takie porównanie wg mojej zapewne wadliwej i subiektywnej skali oceny, pozdrawiam
ODPOWIEDZ