Wkładka do Yamaha P-200

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Tux
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2021, 12:00

Wkładka do Yamaha P-200

#1

Post autor: Tux »

Witam,

Posiadam gramofon Yamaha P-200 do którego szukam nowej wkładki. Gramofon mam od niedawna, przyznam się że jest to mój pierwszy sprzęt, główny powód zakupu gramofonu to vinyle zalegające na półce z kolekcjonerskich wersji gier które chciałbym odsłuchać. :) Aktualnie podłączony jest do preampa DJ ART PRE II i zamontowany przez poprzedniego właściciela jest jakiś chiński szajs jeżeli chodzi o wkładkę (BUM-M1 bodajże), który moim zdaniem (nowicjusza) bardzo słabo gra, ogólnie dźwięk opisałbym jako "muffled". Mam też porównanie z nagraniami posiadanych rekordów dostępnych na necie odegranych na wcale nie takim hi-end sprzęcie i naprawdę różnica jest spora. Możliwe, że kalibracja by trochę pomogła jednakże mimo wszystko nie ufam używanej igle / wkładce.

Tak więc pytanie, jaką wkładkę polecilibyście tak do 300zł do wyżej wymienionego gramofonu? Czy Audio Technica AT-VM95E byłaby ok? Nie mogłem znaleźć nigdzie info o AT-XP3, warto? Ramię tego gramofonu jest dość lekkie. Muzyka którą zazwyczaj słucham to taki bardziej ambient, instrumentale / BGM (VGM) oraz coś z wokalem (pokroju Birdy, Chvrches).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Yamaha P-200

#2

Post autor: Wojtek »

Ortofon OM 10
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Tux
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2021, 12:00

Re: Wkładka do Yamaha P-200

#3

Post autor: Tux »

Dziękuję za odpowiedź, poczytałem też trochę i raczej się skuszę na wyżej wspomnianego ortofona.
ODPOWIEDZ