wkładka do Dual Golden 1

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
pepe_s
Posty: 44
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:36
Gramofon: Dual 701, Golden 1
Lokalizacja: Dawidy

wkładka do Dual Golden 1

#1

Post autor: pepe_s »

W związku z faktem że udało mi sie przygarnąć swój drugi gramofon na mojej krótkiej "winylowej" ścieżce w postaci Duala Golden 1, mam teraz problem z doborem wkładki do niego. Bardzo podoba mi się brzmienie shure V15III w moim Dualu 701, słucham zarówno starych płyt jak i nowych wydań, muzyka różna: jazz, blues, rock, elektro swing, alternatywna ale i poezja śpiewana. Tor: Pioneer Sa708, Canton Gle 100, preamp shit mani.
Proszę doradźcie co mogę tam wsadzić aby grało dobrze. Zakładam budżet ok 1500zł ale biorąc pod uwagę fakt że ten gramofon obok 701-ynki zostanie ze mną na stałe, nie chce bawić się w wymianę wkładek za jakiś czas, i jeżeli ktoś powie mi że lepiej dołożyć i kupić coś lepszego to też sie na to piszę. Jak pisałem niedawno zacząłem z winylami więc tak naprawdę poza szczurem nigdy nie słyszałem innych wkładek, dlatego tak mi zależy na podpowiedzi. Szczególnie liczę na Wojtka ( bez presji :oops: ) bo po systematycznej lekturze forum wiem że to jego konik.
Swoją drogą Wojtku, w którymś z wątków co najmniej dwie osoby były ciekawe Twojego TOP 3 , TOP 5 jeśli chodzi o wkładki, podejrzewam, że więcej osób z chęcią by o tym przeczytało. ;)
Po lekturze tematu pomyślałem o : Shure V15 IV, Grado Prestige Gold, Goldring 2100. Co o tym myślicie?
Jak zwykle gorąco dziękuję za podpowiedzi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka do Dual Golden 1

#2

Post autor: Wojtek »

Jeśli podoba Ci się V15 III to niekoniecznie może się Tobie podobać V15 IV. Na tyle się różnią w sygnaturze dźwiękowej.
Grado Prestige Gold to za niska liga przy tej klasie porównań.
Goldring 2100 jest strasznie przewartościowaną wkładką.

Z nówek - Sumiko Olympia, Goldring 1042 (lub niższy model serii 1000)
pepe_s pisze:
21 mar 2021, 13:41
Swoją drogą Wojtku, w którymś z wątków co najmniej dwie osoby były ciekawe Twojego TOP 3 , TOP 5 jeśli chodzi o wkładki, podejrzewam, że więcej osób z chęcią by o tym przeczytało.
Krótko potem w jednym z wątków podałem mój "top" w formie listy wkładek których mam więcej niż 1 egzemplarz :morda:
pepe_s
Posty: 44
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:36
Gramofon: Dual 701, Golden 1
Lokalizacja: Dawidy

Re: wkładka do Dual Golden 1

#3

Post autor: pepe_s »

Dziękuję Wojtku za rady. Jeszcze zagłębię temat ale po pobieżnej lekturze zdecyduję się chyba na Goldringa 1042.
Wojtek pisze:
22 mar 2021, 00:30
Krótko potem w jednym z wątków podałem mój "top" w formie listy wkładek
Poszukam tego wątku, z przyjemnością zapoznałbym się, chyba że ktoś z Państwa wie gdzie szukać i podeśle link. :oops:
Czy warto rozglądać się za używaną wkładką, czy lepiej nie "oszczędzać" i kupić nową?
https://allegro.pl/oferta/wkladka-gramo ... 0511616600
I jeszcze jedno ( zapewne głupie ale dla mnie nie oczywiste ) pytanie: Na wszystkich zdjęciach z aukcjami nowych wkładek pokazana jest wkładka z igłą. Ale jak rozumiem oferty dotyczą samej wkładki, igłę muszę dokupić osobno?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka do Dual Golden 1

#4

Post autor: Wojtek »

pepe_s pisze:
22 mar 2021, 09:20
Czy warto rozglądać się za używaną wkładką, czy lepiej nie "oszczędzać" i kupić nową?
Policz sobie czy zakup używanej + nowa igła wyjdzie Ciebie taniej. Jeśli tak - spoko.

Nowe wkładki zawsze są sprzedawane z igłami.
Co do tej konkretnej oferty używki - sprzedawca oferuje to co na zdjęciach.

Jeśli byłbyś otwarty na rzeczy używane i bardziej egzotyczne, to wrzuciłbym coś takiego jak ta późniejsza wersja Grace F-8:
https://www.olx.pl/d/oferta/wkladka-gra ... 6f3e8bb032
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pepe_s
Posty: 44
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:36
Gramofon: Dual 701, Golden 1
Lokalizacja: Dawidy

Re: wkładka do Dual Golden 1

#5

Post autor: pepe_s »

Póki co zdecyduję się na nowego Goldringa, może uda mi się jeszcze wygospodarować pieniążki nim gramofony pojadą na serwis do kolegi Olsza84. Od razu by mi to poustawiał właściwie bo boję się że sobie z tym nie poradzę. Ale ten typ mocowania w przeciwieństwie do 701-ynki z tego co czytałem pozwala mi na większą żonglerkę wkładkami, wiec nie wykluczone że za dłuższą lub krótszą chwilę zakupię ją chociażby dla porównania. Grace F8 dodaje do zakładek aby do niej wrócić- dzięki Wojtku.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1682
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: wkładka do Dual Golden 1

#6

Post autor: winylowy_luke »

Wojtek pisze:
22 mar 2021, 00:30
Jeśli podoba Ci się V15 III to niekoniecznie może się Tobie podobać V15 IV. Na tyle się różnią w sygnaturze dźwiękowej.
Ale mówisz o róznicach na oryginalnych igłach?

Te wkładki mają praktycznie te same body - parametry elektryczne są w zasadzie takie same (500mH, 1350ohm dla III i 500mH, 1380ohm dla IV)
Stąd chyba można założyć, że na wspolczesnych iglach powinny brzmiec identycznie?
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka do Dual Golden 1

#7

Post autor: Wojtek »

winylowy_luke pisze:
22 mar 2021, 10:37
Ale mówisz o róznicach na oryginalnych igłach?
Tez. Akurat mam to szczęście, że posiadam.
winylowy_luke pisze:
22 mar 2021, 10:37
Te wkładki mają praktycznie te same body
Pewnie dlatego jest rzesza ludzi, która nie znosi V15 IV i uwielbia V15 III (oraz vice versa), bo grają tak samo :morda:

To są różne wkładki Luke. Nie wiem czy miałeś okazję posłuchać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ