pytanie o dobór wkładki optonica rp 105

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
mlodybalin
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2012, 19:45

pytanie o dobór wkładki optonica rp 105

#1

Post autor: mlodybalin »

witam wszystkich forumowiczów, dzisiaj się zalogowałem, zwolennikiem czarnych krążków jestem od dawna, dzis zakupiłem gramofon optonica rp 105 (niski budżet) proszę o poradę jaką wkładkę z igłą do niego zapodać w rozsądnej cenie, słucham rocka bluesa. z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

potanie o dobór wkładki optonica rp 150

#2

Post autor: Wojtek »

Tylko pierw określ nam co to jest "rozsądna cena" w Twoim mniemaniu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mlodybalin
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2012, 19:45

Re: potanie o dobór wkładki optonica rp 105

#3

Post autor: mlodybalin »

hehe, no powiedzmy do 400zł za wkładkę z igłą

dzisiaj dotarł gramofonik wygląda pięknie i chodzi super, niestety nie mogę posłuchać czekam na przedwzmacniacz, narazie kupiłem PROFITEC TC-400 za 55 zł myślę że sie opłacało, całość będzie napędzać ( PÓKI CO OCZYWSICIE) amplituner yamaha RX V 340 oczywiscie z ustawieniami bass sopran w pozycji 0 i do tego kolumny tonsil fenix . co o tym myślicie? docelowo myślę o jakimś lampowcu
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, 18:22 przez mlodybalin, łącznie zmieniany 1 raz.
mlodybalin
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2012, 19:45

potanie o dobór wkładki optonica rp 105

#4

Post autor: mlodybalin »

dzisiaj zakupiłem pozłacane gniazda cinch i dość dobry kabel sygnałowy ekranowany, jutro otwieram bebechy i montuje gniazda i zmieniam tor sygnałowy.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, 18:22 przez mlodybalin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

potanie o dobór wkładki optonica rp 150

#5

Post autor: Wojtek »

Jesteś pewien że gramofon nazywa się Optonica RP-150? Nie ma tu czasem pomyłki w nazwie modelu?
Np. RP-105 wiem że istnieje :)
mlodybalin pisze:hehe, no powiedzmy do 400zł za wkładkę z igłą
Nie wiem czego słuchasz, ale Shure M97xE albo AT-120E są tu raczej dobrymi kandydatami z nowych wkładek.
mlodybalin pisze:co o tym myślicie?
W sumie nie wiem co o czym mam myśleć po przeczytaniu opisu połączeń. Jest OK? :)
mlodybalin pisze:docelowo myślę o jakimś lampowcu
Czemu? "Dla zasady" albo "bo tak ładnie"? :)
mlodybalin pisze:dzisiaj zakupiłem pozłacane gniazda cinch i dość dobry kabel sygnałowy ekranowany, jutro otwieram bebechy i montuje gniazda i zmieniam tor sygnałowy.
W sensie że chcesz przerobić gramofon po to by miał wyjście 2xRCA zamiast bezpośrednio wychodzącego kabla, tak?
Jakby co to nie zapominaj o uziemieniu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mlodybalin
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2012, 19:45

Re: pytanie o dobór wkładki optonica rp 105

#6

Post autor: mlodybalin »

właśnie tak chce mieć gniazda żeby podpiąć lepszy interkonekt- jak zobaczyłem oryginalne chinche i przewód jak od lampek choinkowych to się załamałem, jest to sharp optonica rp105
a o uziemieniu pamiętam
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, 18:21 przez mlodybalin, łącznie zmieniany 1 raz.
mlodybalin
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2012, 19:45

Re: pytanie o dobór wkładki optonica rp 105

#7

Post autor: mlodybalin »

jasne że 105 a nie 150,byłem święcie przekoanany że piszę 105,
ODPOWIEDZ