Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#1

Post autor: Rega »

Witam Kolegów!
Jestem Tu nowy, więc na razie nie mam zbyt dobrego rozeznania co w jakim temacie. Myślę, że chyba nikt nie będzie miał mi za złe, ze pytam w tym. Chodzi mi mianowicie o zakup igły. Czy ktoś z kolegów wie gdzie w Polsce można byłoby kupić igłę do wkładki Pickering XSV 4000. Chodzi mi o igłe D 4000 lub dobry zamiennik. Widziałem podobne lub zamienniki gdzieś tam w USA, Kanadzie czy Japonii. Problem jest taki, że na zdjeciach bardzo często widać iż igła nie będzie pasowała do wkładki ze wzgledu na brak wyprofilowania części wchodzącej we wkładkę. Tak kupiłem igłe w Wamacie. Zamówiłem po rozmowie telefonicznej z kimś w sklepie, kto twierdził że na pewno igła będzie odpowiednia. Przysłano mi igłe D400 zupełnie niepasujaca. Jeśli ktoś ma informację, na ten temat to bardzo proszę o odpowiedź. Z informacji dotyczących w/w wkładki wynika, że to bardzo dobra wkłądka, niestety moja igła jest częściowo skruszona i uniemożliwia użytkowanie. Pozdrawiam. Rega.
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gdzie kupić

#2

Post autor: stos79 »

W Polsce słabizna jest ;)
Mogę polecić LP Gear,sam używam.
https://www.lpgear.com/product/PICSD4000.html
Rega pisze:
31 sie 2020, 11:09
Z informacji dotyczących w/w wkładki wynika, że to bardzo dobra wkłądka, niestety moja igła jest częściowo skruszona i uniemożliwia użytkowanie
Pewnie,że bardzo dobra wkładka,która (jak mówią koledzy co ją mają) pokazuje co potrafi z oryginalną igłą.
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić

#3

Post autor: Rega »

Dziękuję z link, ale tę stronę oglądałem już dziesiątki razy i wydaje mi się, że jest ten problem o którym pisałem wcześniej. Nie widac dokładnie, ale chyba brak tego wyprofilowania w części wchodzącej we wkładkę. Może zdjecie słabej jakości ale przy powiększeniu widac o co mi chodzi.
20200826_183809.jpg
Taką igłę (na zdj z lewej strony) przysłano mi z Wamatu jako odpowiednią do tej wkładki. Oryginalna uszkodzona po prawej. A może istnieje możliwość naprawy starej???
Na razie wkładka bez igły :(
20200826_183826.jpg
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gdzie kupić

#4

Post autor: stos79 »

Mam taką wkładkę i używam igłę którą podlinkowałem,więc nie wiem o co Ci chodzi.
Jakie oznaczenia są na oryginalnej igle?I w czym przeszkadza brak wyprofilowania?
Igła do końca nie wchodzi?Czy co?
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gdzie kupić

#5

Post autor: stos79 »

Igła D 400 jest do innej wkładki.Do Pickering XV-625.
Mam też tą wkładkę z zamiennikiem JICO.Obydwie mają Jak to nazywasz wyprofilowanie.I JICO i LP Gear.
Dostałeś chyba jakiś konkretny badziew.
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić

#6

Post autor: Rega »

Tak, właśnie. Igła nie wchodzi do końca. Może teraz bedzie to bardziej widoczne. Oryginalna, uszkodzona - poniżej
20200831_151040.jpg
20200831_150902.jpg
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić

#7

Post autor: Rega »

Z firmy Wamat, po kilkunastominutowej rozmowie telefonicznej oraz podaniu symbolu wkładki dostałem to
20200831_151758.jpg
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gdzie kupić

#8

Post autor: stos79 »

Dodam jeszcze,że obie igły pasują zamiennie co nie znaczy że grają tak jak powinny.To inna sprawa.
Twoja igła nadaje się do reklamacji.
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić

#9

Post autor: Rega »

Cała transakcja miała miejsce na początku ubiegłego roku. Firma Wamat nabrała wody w usta i nie raczyła odpowiedzieć na moje dwa maile. Ostatecznie kwota jaką zapłaciłem za te igłę (ok 70 zł) nie była jakaś porażająca więc nie drążyłem dłuzej tej sprawy. Co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu igły nie mam.
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gdzie kupić

#10

Post autor: stos79 »

No tak,bez komentarza ;)
Albo nie:
Szkoda tej wkładki na igły z Wamatu 8-)
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić

#11

Post autor: Rega »

@stos79 -Dziękuję za wszystkie informacje. Igła ze zdjęcia (ta nieużywana) nadal jest u mnie i nie jest mi do niczego potrzebna. Jeśli chcesz mogę ją wysłać do Ciebie jeśli masz odpowiednią do niej wkładkę. Oczywiście gratis. Może choć u Ciebie do czegoś sie przyda. A jeśli okaże sie że jest uszkodzona to mozesz zwyczajnie ja wyrzucić. Moge Ci ją wysłać po podaniu adresu w wiadomościach prywatnych. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#12

Post autor: Wojtek »

Również mogę polecić Vivid Line od LPGear do tej wkładki, ewentualnie ich Shibata dedykowana do XSV 5000 lub Shibaty od JICO.

Przy tej wkładce nie ma co się bawić w tanie półśrodki, a sprzedawcy igieł rzadko kiedy mają wystarczającą wiedzę nt. oferowanego towaru.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#13

Post autor: Rega »

Chciałem tylko wspomniec, ze jestem początkującym miłośnikiem drapaków i rzeczy o których piszesz niewiele mi mówią. Czy jest jakiś internetowy sklep gdzie mógłbym zakupic wspomniane igły? A z racji, że jestem w wieku, krótko mówiac, przedemerytalnym to nawet podanie linku do strony zagranicznej, oferującej odpowiednie igły, też niewiele mi pomoże bo w szkole zamiast informatyki uczono mnie jezyka rosyjskiego ;) Jeśli jest możliwośc zakupu w/w igły w Polsce to byłbym wdzieczny za podanie adresu. Co do wiadomoći jakimi dysponują sprzedawcy igieł to miałem okazję przekonać sie o ich kompetencjach przy zakupie igły w Wamacie ;) .
Ostatnio zmieniony 31 sie 2020, 19:05 przez Rega, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#14

Post autor: stos79 »

Rega pisze:
31 sie 2020, 18:01
Igła ze zdjęcia (ta nieużywana) nadal jest u mnie i nie jest mi do niczego potrzebna. Jeśli chcesz mogę ją wysłać do Ciebie jeśli masz odpowiednią do niej wkładkę
Dzięki,ale jeśli nie wchodzi na Twoje body od XSV, to nie wejdzie też na XV-15.
Na zdjęciu co wrzuciłeś jest podane,że to igła do V-15 czyli jeszcze starszej serii wkładek Pickeringa.
A tam nie wiem czy body jest inne.
Dziwnie to Stylus opisuje :think:
Rega
Posty: 242
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:39
Gramofon: RP 3, ThorensTD 320
Lokalizacja: Czasem Aarhus Dania, czasem Węgorzyno PL

Re: Gdzie kupić igłę do Pickering XSV 4000

#15

Post autor: Rega »

Ona wchodzi, ale nie do końca. No, w każdym razie jeśli jest ktoś chętny to proszę o informacje. Ja i tak do niczego jej nie użyję.
ODPOWIEDZ