Wkładka do Technics SL-1210MK7

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
drbass
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2020, 19:10

Wkładka do Technics SL-1210MK7

#1

Post autor: drbass »

Witam.
Do miesiaca czasu kupie Technics SL-1210MK7 i tu mam pytanie do ludzi ktorzy "zęby zjedli " na wkladkach.Jaka wkładka pasuje najbardziej ?
Muzyka którą słucham od lat to w 90% reggae(poteżny bass i jeszcze raz bass)reszta muzyka afrykanska oraz sporadyczne tytuły jazzowe(np Milt Jackson i jego zaczarowany vibrafon).
Generalnie na wkładke mogę poswięcić do 4 tys pln(jesli bedzie potezny argument moge nieco dołożyć).
Bardzo prosze o sugestie i porady za które serdecznie juz teraz dziękuje.
Moja wiedza na temat wkladek i igieł niestety ogranicza sie na klasycznych ortofonach i shure`ach tzw"klubowych" sprzed 20 lat także wole zasięgnąc porady doświadczonych gramofonomanów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wkładka do Technics SL-1210MK7

#2

Post autor: MMarek »

Mój typ: Shure V15 III + Jico SAS/B
Basu nie zabraknie... 8-)
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1684
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wkładka do Technics SL-1210MK7

#3

Post autor: winylowy_luke »

Albo z nowych jakaś Nagaoka zaczynając od MP-150 w górę ;)
Ewentualnie Ortofon Concorde Century - bardzo dobrze gra w całym paśmie tylko nie jestem pewien czy geometria przypasuje do tego ramienia?
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Technics SL-1210MK7

#4

Post autor: Wojtek »

drbass pisze:
25 sie 2020, 07:27
Jaka wkładka pasuje najbardziej ?
Taka na mocowanie 1/2'' :morda:

A co jest dalej w systemie, za gramofonem?
Preamp, wzmacniacz, kolumny/słuchawki?
Ewentualnie Ortofon Concorde Century - bardzo dobrze gra w całym paśmie tylko nie jestem pewien czy geometria przypasuje do tego ramienia?
Przecież wszystkie Concorde'y są wręcz krojone pod geometrię ramienia SL-1200 :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1684
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wkładka do Technics SL-1210MK7

#5

Post autor: winylowy_luke »

Wojtek pisze:
25 sie 2020, 09:22
Przecież wszystkie Concorde'y są wręcz krojone pod geometrię ramienia SL-1200
Nie byłem pewien, dzięki za potwierdzenie;)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
drbass
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2020, 19:10

Re: Wkładka do Technics SL-1210MK7

#6

Post autor: drbass »

Wojtek pisze:
25 sie 2020, 09:22
drbass pisze:
25 sie 2020, 07:27
Jaka wkładka pasuje najbardziej ?
Taka na mocowanie 1/2'' :morda:

A co jest dalej w systemie, za gramofonem?
Preamp, wzmacniacz, kolumny/słuchawki?
Ewentualnie Ortofon Concorde Century - bardzo dobrze gra w całym paśmie tylko nie jestem pewien czy geometria przypasuje do tego ramienia?
Przecież wszystkie Concorde'y są wręcz krojone pod geometrię ramienia SL-1200 :)
Za gramofonem niestety nie ma nic ciekawego: Denon DR700AE, sygnał leci kablami które były używane w teatrze we Wiedniu(znajomy pracuje w firmie i wymieniali całe okablowanie plus elektrykę i dostał kilkanaście metrów kabla do wyrzucenia i tym samym przypadły mi 2 kawałki po 2 metry) no i całość sie konńczy w konstrukcji JBL MK1000. Wiem że to słaba konstrukcja a bassu tam jest jak na lekarstwo pomimo to gra w moim pokoju zadowalająco(troche mało dołów ale wiadomo $$$ ).
2 system wktórym gramofon bedzie podpięty to juz klasyczny soundsystem około 8 Kw z preampem od Allen & Heath Xone 96 więc tam to jest inna bajka(zastosuje tam Concorda klubowego) i w koncu wymienimy gramofony Vestax ktore są ok ale ... .
Niemniej chcę w koncu po wielu latach dopracowac sobie system domowy żeby każda płyta zagrała fajnie. Mozliwe że wymienie głosniki na nieco lepsze ale to juz w przyszłości.Wzmacniacz Denona chciałbym wysłac do tzw upgrade`u no ale jak to zabrzmi to ja nie wiem.
Same płyty no jak to wax, raz graja potężnie aż sie ziemia trzęsie, czasami bassu jest ilość aptekarska(jamajskie tłoczenia sa często i gęsto obłedne).
To tak pokrótce mój plan na najbliższe tygodnie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Technics SL-1210MK7

#7

Post autor: Wojtek »

Skoro tak to nie ma co jakoś specjalnie świrować z budżetem na wkładkę.

Myślę że Sumiko Moonstone powinna Tobie przypasować (a jeśli to za drogo to jest jeszcze model Olympia i Rainier).
Ewentualnie też Grado Prestige Gold.
Albo to co już poniekąd znasz, czyli jakiś klasyk od Shure typu M44G, M75/M91 czy V15 III.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Wkładka do Technics SL-1210MK7

#8

Post autor: wojtekf »

Wojtek pisze:
26 sie 2020, 22:12
Myślę że Sumiko Moonstone powinna Tobie przypasować (a jeśli to za drogo to jest jeszcze model Olympia i Rainier).
Zgadzam się w całej rozciągłości (Moonstone). Dobra kontrola niskich tonów, ładna scena, taka moja dyżurna wkładka „do wszystkiego”. No i nie kosztuje olbrzymiego worka monet.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
ODPOWIEDZ