Zmiana AT95E na inną wkładkę?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Jacek 1972t
Posty: 401
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44

Zmiana AT95E na inną wkładkę?

#1

Post autor: Jacek 1972t »

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu nowej wkładki aby zastąpić at 95. Po głowie chodzi mi 2M Blue w cenie 599 zł odbior osobisty. Stąd mam pytanie czy to dobra cena i jaka ewentualnie mogła by być alternatywa dla tej wkładki. Gramofon jak w opisie. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana AT95E na inną wkładkę?

#2

Post autor: Wojtek »

Alternatywą mogła by być np. Nagaoka MP110.
Wiele zależy od tego czego Tobie brakuje w AT95 - w sensie, czemu chcesz zmienić :)
Możesz oczywiście nie wiedzieć/nie znać odp. na to pytanie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jacek 1972t
Posty: 401
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44

Re: Zmiana AT95E na inną wkładkę?

#3

Post autor: Jacek 1972t »

Dzięki za zainteresowanie. Mogę ująć to tak. Z AT95 jestem zadowolony. SŁucham płyt używanych często z lat 70,80,90 zakupionych na giełdach które jak mogę to odwiedzam. Tam miałem okazję usłyszeć pozytywne opinie na temat tej wkładki. Moje oczekiwania porostu lepsza jakość dźwięku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana AT95E na inną wkładkę?

#4

Post autor: Wojtek »

No to i z jednej i z drugiej będzie Pan zadowolony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jacek 1972t
Posty: 401
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44

Re: Zmiana AT95E na inną wkładkę?

#5

Post autor: Jacek 1972t »

Jeszcze raz serdeczne dzięki przemyśle temat. No i jaki tam Pan porostu Jacek. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Abrajaga
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:54
Gramofon: Technics Sl-5310

Re: Zmiana AT95E na inną wkładkę?

#6

Post autor: Abrajaga »

Napisze kilka słów co do kupionej nowej wkładki Nagaoka MP-110
Do tej pory miałam wkładkę Technics 207C. Za namową kilku osób postanowiłam kupić coś lepszego i wybór padł na Nagaokę 110. Wkładka kupiona za 427zł z wysyłką z Japonii (wysyłka gratis) poprzez Ebay.
Nie wiem jak ją opisać bo audiofilką nie jestem ale różnica bardzo duża. Dokupiłam do niej Headshell żeby każda wkładka miała swój. Odsłuchałam 5 płyt które najbardziej lubię na starej wkładce Technicsa i po ustawieniu nowej przeszłam do odsłuchu.
Od razu napiszę że jakiegoś bum nie było wow też ale już nie potrzeba było wspomagać się pokrętłami we wzmacniaczu. Wzmacniacz HK PM650 Vxi gra na wyśrodkowanych pozycjach basu i treblów. Gra też troszkę jak by głośniej a sam bas jest jak dla mnie z tej wkładki idealny. Jest delikatny ale i za razem gdzieś głębiej go słychać i czuć że jest silniejszy i ma to pierd…
Nie jest też ciepłymi kluchami, kiedy przychodzi odpowiedni czas to z nim odpowiednia moc basu.
Wspomniane płyty brzmią jak by inaczej, ta muzyka jest jak by jeszcze dodatkowo wyciągana z tej płyty. Przy starszej wkładce gdzieś te dźwięki były za mgłą teraz ten dźwięk przebił mgłę i wydobył to było mało słyszalne.
Jeżeli Nagaoka jest wkładką dość tanią w porównaniu do naprawdę drogich kosztujących kilkanaście tysięcy to nie wyobrażam sobie jak mogą grać.
Jak by lepsze też było stereo w Nagaoce względem Technicsa (być może igła też już miała ileś tam godzin) i dlatego jest spora różnica ale nie żałuję wydanych pieniędzy i jeżeli ktoś posiada podobną wkładkę jak Technics 207C to nie będzie żałował kupna Nagaoki MP110.
A teraz idziemy raczyć się muzyką . Pozdrawiam
Technics Sl- 5310 Harman Kardon PM650 Vxi Beyerdynamic DT 770 PRO 80 OhmHarman Kardon HD 755
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Zmiana AT95E na inną wkładkę?

#7

Post autor: gravediggie »

Abrajaga pisze:
12 cze 2018, 14:03
Od razu napiszę że jakiegoś bum nie było wow też
Mam podobne spostrzeżenia. MP-110 założyłem na miejsce OM10 i Stanton500 które z resztą w dalszym ciągu używam. Nagaoka wydaje się być do bólu nieefekciarska. Za to gra dokładniej i równo w poszczególnych pasmach, tak jakby kulturalniej, jeżeli mogę użyć takiego zwrotu.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Jacek 1972t
Posty: 401
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44

Re: Zmiana AT95E na inną wkładkę?

#8

Post autor: Jacek 1972t »

Właśnie zamieniłem moją wkładkę AT95 na Ortofona 2M blue no i powoli oswajam się z jej możliwościami.
ODPOWIEDZ