Wkładka do Akai AP-Q41

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Wkładka do Akai AP-Q41

#1

Post autor: ant »

Witajcie. W tej chwili na moim gramofonie wisi Shure m97xe . Doradzona m.in. na tym forum, za co dziękuję. Podoba mi się jej brzmienie, ale... No właśnie ale.... mam bakcyla i zastanawia mnie żeby spróbować jeszcze czegoś innego. Poczytałem trochę, chociaż na temat tego gramofonu niewiele jest w sieci ,tym bardziej po polsku. Znalazłem opinie ludzi którzy do tego gramofonu założyli np. Denon Dl-110 i Ortofon Blue. Podaje link do tych opinii: https://www.vinylengine.com/turntable_r ... del=AP-Q41 . Wkładki droższe o wiele niż sam gramofon. Zastanawiam się też nad Nagaoka MP110. Czego szukam? Czegoś co gra bardziej szczegółowo, przestrzennie...Dużo górnych pasm, lubię słyszeć szczególiki , dzwoneczki itd. itp , a bas miękki delikatny ale głęboki. No i pytanie do was... jak to widzicie? Może jakaś inna jeszcze wkładka? Z góry dziękuję za merytoryczne wypowiedzi. :-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Akai AP-Q41

#2

Post autor: Wojtek »

ant pisze:
25 mar 2018, 21:20
Wkładki droższe o wiele niż sam gramofon.
Co z tego?
ant pisze:
25 mar 2018, 21:20
Czego szukam? Czegoś co gra bardziej szczegółowo, przestrzennie...Dużo górnych pasm, lubię słyszeć szczególiki , dzwoneczki itd. itp , a bas miękki delikatny ale głęboki.
AT120
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Wkładka do Akai AP-Q41

#3

Post autor: ant »

Wojtek. A coś o tych wkładkach które wymieniłem? Znalazłem teraz jeszcze jedną opinię użytkownika takiego gramofonu, z jeszcze inna wkładką SHURE M95HE/D : "Call me crazy, but I was so impressed by the Akai AP-Q41 DD table that I went out & bought another one. For the whopping sum of $70. The deal included a completely inappropriate-for-the-arm cartridge worth $80, so basically I got the turntable for free. After pulling said T4P cartridge & adapter off the arm, cleaning the servo-controlled tonearm buttons with contact-cleaner, and mounting a groovy Shure M95HE/D cartridge with after-market hyper-elliptical stylus, I was ready to go.

Godamned if this table/cartridge combo doesn't make good recordings sound hauntingly real. So much so that i find myself completely immersed in the soundstage without a care in the world, letting the music wash over me. Some recordings sound so real in fact, it's as if the performers are right there in the room with me, especially vocals. I don't know if it's the Shure cartridge, the nature of the hyper-elliptical stylus, or the synergy of both with the table, but bloody-hell this rig sounds fantastic.

This turntable was purchased by me from the original owner, who still had the original brochure, user manual, electrical schematic & worldwide service-center pamphlet. According to the brochure, this table has a low-mass aluminum-alloy tonearm & quartz-locked, brushless, slotless, coreless motor with discolith coils for torque generation. Rotational speed deviation is held to within 0.002% and wow & flutter are virtually immeasurable at 0.045%.

The plinth is constructed of BMC, or Bulk Molding Compound. BMC is a mineral filled, fiberglass reinforced polyester (vinyl ester and phenolic) based molding compound which in this case is used to prevent noise, resonance & howling. I'm no chemist, but it seems like BMC is doing it's job with this plinth design, as this sucker has some dead-black noise floor.

So, to sum up, I scored 2 of these tables for $80 CDN, or $79 & change US. That my friends is what I call sweet, sweet candy... " ... Coś ktoś...?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Akai AP-Q41

#4

Post autor: Wojtek »

ant pisze:
25 mar 2018, 22:59
Wojtek. A coś o tych wkładkach które wymieniłem?
Po co?
ant pisze:
25 mar 2018, 22:59
Coś ktoś...?
Ja teraz nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć.

Szukasz opinii/recenzji w sieci, przeklejasz je zamiast samemu wziąć pod rozwagę, a potem... "A co Państwo na to?"
Bądźmy poważni ;)

Przede wszystkim gra wkładka, nie gramofon, więc nie skupiaj się aż tak bardzo na modelu gramofonu.
Jakby coś nie pasowało technicznie to powiemy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Wkładka do Akai AP-Q41

#5

Post autor: ant »

No tak... Ale nie znam tych wkładek , nie wiem jakie brzmienie mają. Wiem z tych opinii że grają super mega fajnie. Jednak jak w pierwszym poście napisałem obecnie gra mi Shure m97xe. podoba mi się jej brzmienie, ale chciałbym coś jeszcze bardziej szczegółowego, przestrzennego... itd. Więc osiągnąć chce to by ktoś kto zna wymienione wyżej wkładki wypowiedział się która mogła by być ewentualna kontynuacją Shura... Bo nawet ja jako laik wiem że te wkładki mogą się dużo różnić brzmieniem. Dlatego też liczę na pomoc tutaj. Sugestie...jakieś swoje opinie osób które ich słuchało. Te przykłady które podały z pewnością mnie umocniły w tym że z tego gramofonu można jeszcze coś wyciągnąć ciekawego , właśnie poprzez wkładkę. Poza tym zauważyłem później że wkładka Shure M95H nie jest już dostępna na naszym rynku. Podobnie jak przywołana przez Ciebie Wojtek AT120. Ja bym chciał się skupić jednak na tym co jest obecnie dostępne. :-)
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 677
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Wkładka do Akai AP-Q41

#6

Post autor: Dante »

ant pisze:
26 mar 2018, 21:16
Poza tym zauważyłem później że wkładka Shure M95H nie jest już dostępna na naszym rynku. Podobnie jak przywołana przez Ciebie Wojtek AT120. Ja bym chciał się skupić jednak na tym co jest obecnie dostępne.
Jest dostępna, ale na ebay, nie w Polsce. Żeby otrzymać to samo, ale w kraju trzeba wydać 949 zł (Audio-Technica VM530EN)... u Thakker'a AT 120 jest za mniej więcej 550 zł... Nowe ceny AT są...wysokie.
W sumie to nie znamy budżetu, ani reszty toru, a skoro tak, to równie dobrze od siebie mogę polecić Audio Technica AT F7 :)
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Wkładka do Akai AP-Q41

#7

Post autor: ant »

Rozumiem. Skoro jest duża różnica w cenie może być i ebay. Budżet do 1000 zł. Reszta toru... wzmacniacz Marantz 2226 ---> słuchawki AKG k240 / głośniki Tannoy Mercury m2.5 Cherry. 90% jednak to jednak na słuchawkach.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Akai AP-Q41

#8

Post autor: Wojtek »

ant pisze:
26 mar 2018, 21:16
Ale nie znam tych wkładek , nie wiem jakie brzmienie mają.
I nie będziesz wiedział dopóki nie usłyszysz. A do tego czasu zostają opisy/opinie nt. wkładek.
Z tym że te opisy które sobie czytasz trzeba nieco szerzej potraktować.
A Ty się skupiasz tylko na połączeniu "jakaś wkładka + ten sam model gramofonu" :)
To jest zgubne.
ant pisze:
26 mar 2018, 21:16
Wiem z tych opinii że grają super mega fajnie.
Jest tona super mega fajnie grających wkładek. Na tym polega problem.
Dlatego takie opinie powinieneś traktować jedynie jako sugestie, a nie bezwzględny drogowskaz.
Ci goście Tobie nie doradzają tylko mówią wszem i wobec co im się podoba :)
ant pisze:
26 mar 2018, 21:16
Więc osiągnąć chce to by ktoś kto zna wymienione wyżej wkładki wypowiedział się która mogła by być ewentualna kontynuacją Shura...
Nawet jeśli jest to krótkowzroczne i ograniczające podejście?
Każda może być "ewentualną kontynuacją".
ant pisze:
26 mar 2018, 21:16
Poza tym zauważyłem później że wkładka Shure M95H nie jest już dostępna na naszym rynku.
Od dawna przestała być produkowana. Ale co z tego? AT120 też już wyleciała z produkcji, aczkolwiek niedawno.
Jedyny kłopot w wypadku starszych wkładek to dostępność igieł. Oryginał czy zamiennik, itd.

Nadal podtrzymuję że wg mnie powinieneś po prostu zainwestować w AT120. Najlepszy kompromis.
Nie piszę tego dlatego że nie znam innych wkładek. Piszę tak właśnie dlatego że znam masę wkładek :morda:

Alternatywą mógłby być np. neoSAS do Twojego Shure, ale to już może być zbyt wymagające względem posiadanego gramofonu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ