Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
oops2k
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:41

Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#1

Post autor: oops2k »

Czesc wszystkim.

Mam takie pytanie. Poniewaz chcialem zmienic i zrobic maly upgrade, chcialem zapytac czy wkladka Grado Black albo Green bedzie do Technicsa SL-Q33 dobrym pomyslem?
Aktualnie mam oryginalna EPS-207 i zastanawiam sie czy taka zmiana ma sens? Czy moze lepiej wybrac cos od Nagaoka?
A moze wogole nie ma sensu polowac na wkladki za 350-450 zl tylko aby odczuć różnicę, trzeba mysleć o czymś za ponad 1000zl?

Bede bardzo wdzięczny za porady.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#2

Post autor: Obywatel »

Najlepiej to znaleźć fajny zamiennik do 207-ki. Koniecznie z prostą igłą ;)

Ja ostatnio zastanawiam się nad 206 bo ma uchylną osłonkę, dzięki czemu być może pakowacze JICO nie są w stanie zrobić jej krzywdy.

Osobiście przerobiłem już trzy zamienniki do mojej wkładki i wszystkie wróciły do sprzedawców.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#3

Post autor: darkman »

Grado sobie odpuść. Szkoła smutnego grania.
A już na pewno i koniecznie posłuchaj przed zakupem.
oops2k
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:41

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#4

Post autor: oops2k »

Dzięki.
Tylko gdzie mozna tego w Krakowie posłuchać? Kiepsko u nas z ofertą.
Czyli mówisz, ze Grado nie ma za bardzo sensu. A jakaś Nagaoka?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#5

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:
17 sty 2018, 22:23
Ja ostatnio zastanawiam się nad 206 bo ma uchylną osłonkę, dzięki czemu być może pakowacze JICO nie są w stanie zrobić jej krzywdy.
Komedia :D Tak tak, myśl tak dalej ;)
Obywatel pisze:
17 sty 2018, 22:23
Osobiście przerobiłem już trzy zamienniki do mojej wkładki i wszystkie wróciły do sprzedawców.
Zapomniałeś powiedzieć że jesteś ultra-wybredną sierotą i zwróciłeś sprawne igły :morda:

Ale OK, wracam do sedna sprawy.
oops2k pisze:
18 sty 2018, 00:54
Czyli mówisz, ze Grado nie ma za bardzo sensu. A jakaś Nagaoka?
A może jakiś Ortofon? Albo Audio Technica? Dużo dobrego też się słyszy o Shure? A może by tak Goldring?
Itp. Itd.

Wybacz ale skoro jeszcze nic wiesz to nie wymyślaj na oślep ;)
oops2k pisze:
17 sty 2018, 21:24
A moze wogole nie ma sensu polowac na wkladki za 350-450 zl tylko aby odczuć różnicę
Nie rozwalaj mnie. Zawsze usłyszysz różnicę, o ile jeszcze nie ogłuchłeś.

Tylko pytanie - co ty właściwie szukasz? Bo z tego co czytam to nie napisałeś nic czego Tobie brakuje w graniu EPC-207.
Jak dla mnie to póki co rozpatrujemy zmianę dla samej zmiany.
A w takich warunkach ciężko cokolwiek sensownie doradzić :( Przynajmniej ja tak nie potrafię.
Bo też musiałbym strzelać na oślep.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
oops2k
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:41

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#6

Post autor: oops2k »

Wojtku.
Nie wiem czego szukam dlatego, ze nie mam zadnego doświadczenia z innymi wkładkami. Po prostu nie słyszałem jak inne brzmią, dlatego ciezko mi napisać „co mi brakuje”.
Po prostu myślałem o zmianie dlatego, ze przez nieuwagę lekko uszkodziłem sobie igle i zastanawiam sie czy kupic sama igle do 207ki czy moze zrobic upgrade i kupic nowa wkładkę.
Po prostu nie wiem jak inne mogą brzmieć i stad pytanie do Was.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#7

Post autor: Wojtek »

Do odpowiedzi na moje pytanie nie jest potrzebne doświadczenie z innymi wkładkami :)
Jeśli EPC-207 wg Ciebie gra super i nic jej nie brakuje to też jest cenna informacja.

Inne wkładki mogą brzmieć zupełnie inaczej. Mówimy tu o kwestiach zaakcentowania pasma, wyciąganiu detali z rowka, czy scena muzyczna jest raczej wąska czy bardziej szeroka, czyli lepiej rozłożona między obydwa kanały...

Ale jeśli to jest wyzwanie to po prostu powiedz czego słuchasz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#8

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:
18 sty 2018, 01:01
Zapomniałeś powiedzieć że jesteś ultra-wybredną sierotą i zwróciłeś sprawne igły :morda:
A jednak reklamacje zostały uznane i dostałem przeprosiny. Wymaganie, żeby cantilever był prosty w zakresie percepcji ludzkiego oka nie jest wymaganiem niestworzonym. A przynajmniej z żadnymi innymi igłami nie miałem tego problemu, tylko z tymi zakichanymi 205 / 207 od JICO.

Ale jeszcze kiedyś znajdę igłę do tej wkładki :character-oldtimer: ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
oops2k
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:41

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#9

Post autor: oops2k »

Wojtek pisze:
18 sty 2018, 08:51
Do odpowiedzi na moje pytanie nie jest potrzebne doświadczenie z innymi wkładkami :)
Jeśli EPC-207 wg Ciebie gra super i nic jej nie brakuje to też jest cenna informacja.
Szczerze to nie moge sie doczepić do niej. Gra bardzo ładnie i nie moge narzekać na brak basu czy tez góry.
Inne wkładki mogą brzmieć zupełnie inaczej. Mówimy tu o kwestiach zaakcentowania pasma, wyciąganiu detali z rowka, czy scena muzyczna jest raczej wąska czy bardziej szeroka, czyli lepiej rozłożona między obydwa kanały...

Ale jeśli to jest wyzwanie to po prostu powiedz czego słuchasz :)
Mysle, ze wiecej byłbym w stanie powiedziec majac jakiekolwiek doświadczenie z czymś innym. Bo tak to jak napisałem wyzej nie mam większych uwag co do obecnej wkładki.
Nie wiem czy widziałeś testy tego Japończyka. Nie wiem czy mozna sie ma nich opierać ale komentarze raczej potwierdzają jego uwagi.
https://youtu.be/9U5ANqGccmk

A co do słuchania to generalnie r&b, soul i pop.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#10

Post autor: Wojtek »

oops2k pisze:
19 sty 2018, 07:57
Nie wiem czy widziałeś testy tego Japończyka.
To nie Japończyk :)

To są recenzje youtubera i jego subiektywne zdanie. Czy przykładasz do nich jakąś wagę to indywidualna kwestia, tak samo jak przykładanie wagi do słów przeczytanych tu na forum.

Możesz spróbować Nagaoka MP-110, ale jak dla mnie równie dobrze możesz kupić zamiennik igły do EPC-207 od JICO.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#11

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:
19 sty 2018, 09:06
To nie Japończyk :) To są recenzje youtubera i jego subiektywne zdanie
Dokładnie. Wielu z nas robi testy bardziej wnikliwe i nie mniej nośne. To również tylko opinie subiektywne.
Nie widzę sensu podpierania się opiniami tajwańczyka, choć mozna je brać pod uwagę, rzecz jasna. Jednak w kilku detalach mniejszych i większych miewamy zdanie różniące się od niego. Każdy wybiera własnego Boga :)
Najproście oops@ - wymień igłę w 207ce. Wszystkie uszkodzone wysłali już do Obywatela, więc ryzyko znikome :D
Inna para kaloszy, że jakaś inna wkładka by się Tobie przydała tak czy owak dla experience. Najtaniej będzie dostać na ryku wtórnym Stantona. BTW w podobnym pasmie przygód zagra też Shure, zatem od razu załatwisz mniej więcej podobne wrażenia jakie dałyby dwie wkładki. Innej drogi do wyrobienia własnego zdania w zasadzie nie ma. Przesłuchiwanie czegokolwiek na YT ma walor jedynie wizualny.
oops2k
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:41

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#12

Post autor: oops2k »

Dzieki za uwagi.
W takim razie zamowie na razie igle z Japonii - choc jak patrze na cene igly to wychodzi cena Grado albo Shure z igla :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#13

Post autor: Wojtek »

oops2k pisze:
20 sty 2018, 18:02
choc jak patrze na cene igly to wychodzi cena Grado albo Shure z igla :)
I co z tego?

Tu masz najtaniej: https://www.ebay.com/itm/JICO-ELLIPTICA ... SwyQtVi6bS
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Mechanior
Posty: 87
Rejestracja: 12 paź 2017, 16:48
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#14

Post autor: Mechanior »

Obywatel pisze:
18 sty 2018, 18:46
Ale jeszcze kiedyś znajdę igłę do tej wkładki :character-oldtimer: ;)
A jak już znajdziesz to zamów drugą dla mnie ;) :)
Twilight7
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:25

Re: Co zamiast EPS-207 do Technicsa?

#15

Post autor: Twilight7 »

A tak a propos Nagaoka MP 110... Jakie są Wasze doświadczenia w kwestii dynamiki i ponoć niezłego brzmienia niskich tonów ? Szukam wkładki głównie do rocka, która zrównoważy nieco jasne brytyjskie brzmienie zestawu Musical Fidelity A2 + Mission 774. Znacie interesującą alternatywę dla MP 110 ?
ODPOWIEDZ